Eesti uudised

Kersti Kaljulaidi mees elas aastaid võlgu: ühistu kutsus appi isegi kohtutäituri (336)

Karoliina Vasli, 23. jaanuar 2017 04:00
ESIPAAR: Kersti Kaljulaid ja Georgi-Rene Maksimovski, kes erinevalt näiteks Evelin Ilvesest tähelepanu ei ihka. Tõsi, tahes-tahtmata temastki räägitakse ja ega ka korterivõlg igaveseks vaka alla jäänud.Foto: Alar Truu
Presidendi abikaasal Georgi-Rene Maksimovskil on Lasnamäel korter, mille võlad ühistu ees kerkisid nii suureks, et asja sekkus kohtutäitur ja Georgi-Rene teistele kinnistutele pandi peale keeld. Ühistust öeldakse, et praeguseks on probleem siiski lahendatud.

Presidendipaari ühine kodu on Tallinnas Nõmmel. Georgi-Rene on täielikult pühendunud perele ja Õhtulehtki on kirjutanud, et ta oskab kodu korras hoida ja märga pesu naljalt pesumasinasse vedelema ei jäta.

Inseneriharidusega Georgi-Rene Maksimovski omab kinnisvara. Näiteks on tal kaasomandis ligi kolm hektarit maatulundusmaad Harjumaal Kuusalu vallas Andineeme külas. Lisaks on tal kaasomandis maja Tallinnas Kristiines Tihase tänaval (ligi 1400 ruutmeetrit). Täielikult kuulub mehele korter Lasnamäel Mahtra tänaval (33 ruutmeetrit).

Paraku ei saaks Georgi-Rene kinnistusraamatu andmetel (eelmise nädala seisuga) nende objektidega midagi teha. Nimelt on kohtutäitur pannud neile keelumärke, seoses võlaga Mahtra tänava kortermaja ühistu ees. Korteriühistu revisjonikomisjoni ettekannetest tuleb välja, et näiteks 2011. aasta lõpus oli Georgi-Rene võlg ühistu ees 913,34 eurot, võlg kasvas ja küündis 2014. aasta lõpuks 2544 euroni. 2015. aasta lõpuks oli võlg vähenenud –1054 eurot. 2016. aasta ettekannet veel avaldatud pole.

Probleem oli ühistu jaoks ilmselgelt tõsine – nähtub, et suure kortermaja peale oli ta suurim võlglane. Näiteks 2015. aasta lõpus oli lisaks temale raha võlgu vaid veel üks korteriomanik (summa ligi 650 eurot). Nii pöörduski ühistu kohtutäituri poole ja keelumärked pandi Georgi-Rene kinnistutele 2015 aasta juuni alguses.

Korteriühistu numbril helistades vastab vene keelt kõnelev naine. "Ajakirjanik? Miks?" imestab ta. Ütlen korteri numbri. Proua katkestab. "Sellest korterist me ajakirjandusega ei räägi! Miks te üldse küsite?" Selgitan, et seal olevat olnud rahaprobleeme. Proua katkestab jälle mu küsimuse. "Ei ole probleeme, kõik on hästi!" Aga võlg? "Ei ole võlga, ettemaks on 2000 eurot, kõik on hästi," toonitab ta.

Ka riigipea avalike suhete nõunik Taavi Linnamäe kinnitab, et praeguseks on võlgnevused likvideeritud. Ta ütleb, et tegu oli lihtsalt inimliku hooletusega – korter seisab tühjalt ja Georgi-Rene sellega pidevalt ei tegelenud.

Jääb siiski küsimus, miks on mainitud korteritel ikkagi siiani keelumärge peal. Õhtuleht saatis reedel küsimused ka kohtutäiturile, ent eilse seisuga polnud vastuseid laekunud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee