Eesti uudised

Ratas: tagame kõigile väärika vanaduspensioni

Toimetas Andra Nõlvak, 21. jaanuar 2017 11:35

153 KOMMENTAARI

k
Kellamees/ 24. jaanuar 2017 18:04
Mis inimväärikusest siin taas mölatakse !? Esiteks: Toompea küünenärijad, jah, võivad 70-80 aastaselt pensionile minna ...aga kaevur, ehitaja ...kes on olnud ilma valls, rasket füüsilist tööd teinud...!? Räägite pensioni sambast ? Andke andeks, kas palehigis töötanud koristaja saab rääkida mingist pensionisambast !? Kolmas: kas saab rääkida madalapalgalise makstud summadest pensionifondi, kas tema palehigis töö oli cvähemaväärsem kui küünenärija oma... !? Pealegi on Toompea küünenärijad aegsalt oma varastamiste, tutvusringkonna loomistega tagalad kindlustanud pensionipäevadeks !
Ah et ütlete, oma viga kui küünenärijaks ei hakanud !? Kes siis su kraanikaussi-sitapotti tuleb parandama, elektijuhet sirgeks tõmbama et elekter ikka umbsõlmeta juhtmest läbi saaks jne.
n
24. jaanuar 2017 15:33
Nüüd hullutatakse rahvast sõnaga-aasta aasta ette.Mida annab mulle aastate arv, kui see ikka seotakse makstud sotsiaalmaksuga? St. et väikesepalgalise aastamaksumus ongi olematu, suurepalgalisel endiselt suur.See tööaastate arv on ainult inimesele teadmiseks, ei enamat. Lugege korralikult eelnõu läbi ja te näete, et ei muutu midagi, pigem väheneb senisega võrreldes veel.
t
töötaja/ 24. jaanuar 2017 09:08
Elada tuleb nüüd ja praegu,mitte minevikus ega tulevikus.
Poliitikud on Eesti Riigi paljaksvarastanud ja nüüd teevad otsuseid ,mis tuleb 10 aasta pärast,teades juba ette ,et nemad ei pea selle eest vastutama.Võrdse Kohtlemise Seadus ikka kehtib veel Eestis või????Kui kehtib siis ei saa kuidagi olla ,et peaminister saab 1 tööasta eest 1 pensioni aasta ,aga lihtne töötaja peab selleks 3 aastat töötama,et saada kirja 1 pensioniaastat.KUNA LÕPETAB VALITSUS MAKSUMAKSJA TAGANT VARASTAMISE JA HAKKAB OMA OTSUSTE EEST KA VASTUTAMA?
Hea anektoot oli sellest netis:kui eestis raiutaks varastamise eest käsi maha ,siis peaks riigikogus olema hääletamiseks pedaalid.
Edu kõigile madalapalgalistele
e
Ei nohh/ 24. jaanuar 2017 08:51
see tüüp on ikka päris sooda Kavatseb kevadel raha külvata?? Surm ka ei võta sealt kus pole! Ja üliüldse võiks midagi kasulikku teha!
j
ja eriti/ 23. jaanuar 2017 21:07
väärika pensioni tagan iseendale ja kaasteelistale riigikogust. Sest neljakordne keskmine palk ei vähene iial ja selle alusel makstav pension ka mitte.
t
23. jaanuar 2017 09:16
Tänaste fondide ebaedu taustal paistab eriti eredalt silma ameeriklaste Renessaince Group, mis on saavutanud turulangustele vaatamata rohkem kui 25% tootlust ja mida seostatakse parema info analüüsiga. Fond koosneb peaasjalikult teadlastest.
k
23. jaanuar 2017 09:03
Kavatsen teha mitmemiljardilise mahuga pensionifondi, mis investeerib kohalikku kinnisvara ja teaduse arendusse. Pangad võivad varsti suu puhtaks pühkida, sest nende ülesehitus on äriliselt väga vale. Kogu kasum läheb üksikute ihnurite taskusse, selle asemel, et kogukonna jõukust kasvatada. Jõukad fondid on edaspidi need, kes vastutustundlikult riigi poliitikat suunavad. Ilma meeskonnamänguta ootab praeguseid tegijaid ees hääbumine.
r
23. jaanuar 2017 08:55
Ratase avaldus on selgelt kiirustades tehtud, kui pensioniühistu Tuleva vaidlus teiste pensionifondide seaduslikkuse üle on poolik.Aga tegelikult peaks riik keelama kodumaiste pensioni teenusepakkujate raha välismaale investeerimise. Praegune süsteem tõmbab kõigil kogujatel prsed lohku.

r
23. jaanuar 2017 08:52
r
23. jaanuar 2017 08:52
p
poiss/ 22. jaanuar 2017 19:25
on õppinud ladusalt lobisema. Nii on võimalik mullikesi ajades kaua pukis püsida.
x
XXX/ 22. jaanuar 2017 18:10
Kui sügiseks nad oma lubadust ei täida,et pensioni aasta v6rdseks tööaastaga siis neid enam ei valita tagasi kindlalt.
u
Ullike.../ 22. jaanuar 2017 21:32
...jah olen, lugesin seda uue valitsuse programmi, kus oli "väga selgelt", kasutan valitute kõnepruuki, kirjas pensioni saatus: Tõstame tunduvalt pensioni baasosa ja vähendame palgakomponendi osakaalu! lootsin ja uskusin, et kui sel aastal see taevamanna sadama ei hakka, siis järgmisest aastast ikka. Joppen puhh! nagu ENSV-s, tutkit brat!
l
lugeja/ 22. jaanuar 2017 17:20
Loen seda artiklit juba mitmendat korda ja ei jõua ära imestada. Kas ma saan pealkirjast valesti aru, või olen nii rumal, et ei oska ridade vahelt lugeda. Kuidas on see võimalik - nii kaugele ette teha mingeid prognoose ja seadusi muuta. Kuidas praegused valitsuse tegelased garanteerivad, et need seadused hakkavad sellel perioodil kehtima. Aga pealkirjast loen välja, et kõikidele pensionäridele saab olema väärikas vanaduspõlv, siis aga äkki, et see seadus ei puuduta praeguseid pensionäre ega ka mitte neid, kes just-just hakkavad pensionile minema. Ka praegused pensionärid ja need, kes sel ja järgmistel lähiaastatel pensionile jäävad, ei olegi inimesed. Kelle kulul need praegused, eelmised ja tulevased riigikogulased, ministrid ja muud poliitikud elavad siis??? Kas see ei ole ränk ülekohus meie emade-isade ja nende suhtes kes kohe-kohe pensioni hakkavad saama. Millest siis nemad elama peavad VÄÄRIKALT - siit saab välja lugeda, et meiesugused ei olegi inimesed, ei vajagi inimväärset elu ,olgugi, et oleme toitnud ja kindlustanud oma peredele enam-vähem talutava elu ja lisaks veel meie kulul on riigitegelased nautinud küllaldast elu. Kuidas on see võimalik, kas tõesti ei leidu ühtegi normaalset ja õiglast poliitikut, kellel on ajud ikka peas, mitte p...s. Ilmselt ei kõiguta neid riigitegelasi ühegi tavainimese kannatused ja eluraskused. Nende vanemad ja muud sugulased - lapsed, ämmad, äiad, õed- vennad , tädid onud - on ju kindlustatud meie - maksumaksjate - teenitud raha eest.
j
juula/ 24. jaanuar 2017 15:15
selle reformiga kindlustavad nad ainult endile väärika vanaduse.
a
Ants./ 22. jaanuar 2017 16:21
Juba artikli pealkiri on eksitav: "Tagame k õ i g i l e väärika vanaduspensioni". Lugedes aga artikli teksti leiame. "Muudatused ei puuduta t ä n a s e i d vanaduspensionäre ega seni väljateenitud pensione...". Kui artikli pealkiri on vale, siis on ka kogu jutt vale. Meenutagem ka üle-eelmist peaministrit Ansipit, kes lubas Eesti viieteistkümne aasta jooksul viia viie rikkama Euroopa riigi hulka, küll aga oleme jõudnud kümne aasta jooksul narkootikumide tarbimises ja vaesuses küll etteotsa. Mida aga lubas ta peaministrina veel? 13.03. 2007. Ansip: "Alates 2011. aastast on maksuvaba miinimum (tegelikult - tulu) 3000.-krooni (191,7 eurot) kuus, ülejäänult on tulumaks 18%". Täitmata lubadus. 17.09.2007. Ansip: "Koalitsioon otsustas pensioni kahekordistamise 6785.- kroonile (439,4 eurot) kuus alates 2011. aastast". Tõitmata lubadus. Paljud pensionärid ja töötajad olid lubaduste täitumise ajaks ammu surnud, saamatagi teada, et neid oli järjekordselt petetud. Eesti Teaeaja 01.01 2009. "Mida toob alanud aasta? Eesti Vabariigi peaminister Andrus Ansip: Tänu ettevaatusele ja reservide kogumisele on meil täma võimalik täita meie ja selle koalitsiooni üks suuremaid valimislubadusi - viia pensionid kahekordseks". Isegi tänaseks ei ole seda 2007.a. lubatud pensionitõusu toimunud. Küll jõudis ta aga nende lubaduste eest saadud häälte abil lennata EL asepresidendiks, kelleks olekust ei ole tema sõnul ta muud saavutanud kui tõusta "pokemoni" mängides juba 11. tasandile ja tunneb suurt kojuigatsust, mille me talle ka kinni maksame. Ei tasuks ka Ratasel lasta kõlada valelubadusi, mille sisu pole algusest peale üheselt mõistetav. Niisama ka see Maksuvaba miinimumi (tegelikult tulu) tõus 2018. aastast 500.- eurole kuus. Sellist "matsu" ei kannataks Eesti riigieelarve välja. Kehtivas Tulumaksuseaduses on maksuvaba tulu määrad järgmised: 2040.- eurot - 2016.a.; 2160.- eurot - 2017.a.; 2280.- eurot - 2018.a. ja 2460.- eurot 2019.a. Llisaks sellele on pensionisaajale ettenähtud veel maksyvaba tulu kogu pensioni ulatuses kuid mitte üle 2700.- euro maksustamisperioodil. Jätkem see suurte sõnade tegemine (kaagutamine - J.Ligi väljend) enne suurte tegude tegemist, mis lõpuks ununevad ikkagi aegade hämarusse. Öeldakse, et rääkimine on hõbe, vaikimine kuld. Sõnad, mis on ametimeeste poolt lendu lastud, ei unune.
n
22. jaanuar 2017 15:14
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
k
Keskmine eestlane/ 22. jaanuar 2017 17:21
Küsi ülemuselt suuremat palka - ma küsisin ja saan nüüd igas kuus 1000 eurot puhtalt kätte
p
Palju/ 22. jaanuar 2017 19:29
palju onne! leiad et see summa tagab sulle väärika elu , lubage kahelda selles to-keskmine eestlane. Maksame aga rõõmsalt mega makse ja nuumame vargamäe mega asukaid, ja määgime rõõmsalt edasi.
m
ma küsisin/ 24. jaanuar 2017 18:37
min. palka, saadeti seenele, nüüd töötuna istun kodus.
k
kannatust ! / 22. jaanuar 2017 15:10
Olge rahulikud! See valitsus on saanud napilt 2kuud tööd teha ja juba ootate suuri tulemusi ? Lasksite rahulikult oravatel oma toolidel tukkuda aastaid ja mitte keegi ei puudutanud Rõivast selliste kommentaaridega, MIKS ? Olen pensionär ja mul on küll väga hea meel, et lõpuks väga kiirelt on valitsus alustanud uue pensionireformiga , mis minu pensioni küll enam ei mõjuta, aga laste oma küll . Mina usaldan valitsust, sest see valitsus võtab kuulda kõiki häid ettepanekuid, kuulab teadlasi, ettevõtjaid . Oravad hoolitsesid ainult rikkurite eest ja nüüd järsku on lihttööliste ja väikese palgaga kõrgharidusega teenistujate palgad, pensionid võetud valitsuse poolt muutmisele , kiitus ! See uus valitsus on väga hästi tööle hakanud , edu ja jõudu Ratasele !
a
Ah, et kiirelt?/ 22. jaanuar 2017 15:16
Võta tuure maha! Kui mäletad, kui ruttu saadi valmid 1999.a. seadusemuudatusega, "kes keskmist ei teeni, see aasta-aastale pensionistaaži ei saa"! Ise pensionär aga sinisilmne nagu koolieelik.
V
/ 15:10 / unistada ju ikka võib..../ 22. jaanuar 2017 15:50
Vaevalt, et seda suurt õnne näha saad.Valitsused muutuvad kiiremini, kui nendest arugi saama hakkad.Isegi selleks sügiseks ei pruugi kõik nii jääda.Ei ole KE-l sellist häältesaaki ja ongi Ratas kaputt.Kõige nende lubaduste juures on tegelikkus nii hästi ridadevahele peidetud, et arugi ei saa.Mina 70-sena küll ei usu, et minu lapsed 10 aastapärast seda näevad, kui samas tööaastate hind väheneb ja see teine sammas ikkagi palgast oleneb.Ja kas see baassumma üldse kehtima jääb- midagi pole ju lahti räägitud, vaid lubadused tänasel päeval.Kaovad ju eurorahad, võetakse laen, või kasvavad uuel valitsusel kusagil rahapuud??

k
Keskmine eestlane/ 22. jaanuar 2017 14:59
Mul tõsteti palka - nüüd saan igas kuus 1000 eurot puhtalt kätte
1
14:59 mille üle keksida/ 22. jaanuar 2017 15:31
Ja siis, kui lähed enne 2027 pensionile ei saa ikkagi pensioniaastat kirja 1:1-le. Kasvata neid sambaid siis sellest "kõrgest" palgast, unusta ära, et kodumasinad vananevad ja lapsed kasvavad.Äkki tahaks süüa ka veel eluajal.Aga muidugi parem, kui 500, seda muidugi.
m
Minu arust./ 22. jaanuar 2017 11:43
Noorkesikud said küll võimule, valitseda aga ei oska. Poliitika on nii peen ärapanemise mäng, mis noorele kolmikule ajudeni ei jõua. Neile söödetakse nimelt ette ahvatlev aga pikaajaline pensoini projekt. Nemad näevad selles plusse, rahvas aga näe, hammustab selle läbi ja näeb pikaajalist petulubadust. Nii lendavad noorkesikud varsti jälle prügikasti. Ja võimu võtab kavalam, kes oskab vaenlast lüüa tema enda relvaga. Nii juba löödi omade poolt Savisaar auti. Nagu varem kommenteerisin, süüakse see noorkolmik magustoiduks peale.
m
margus/ 22. jaanuar 2017 22:32
v
Vastuolud igal sammul/ 22. jaanuar 2017 10:11
Sügiseni saate heietada mida iganes, valimised teevad uued korrektuurid ja algab uus lubaduste ralli otsast pihta. See ongi uinutav narkoos uskujatele ja oleks siis, et midagi muutub.Senised kerjused jäävad surma ootama, kellel vähegi aru on, ei jää ometi siia 10 aastat valesid ootama, mis ei täitu kunagi. Kui tulebki aasta-aastaga, siis muudetakse aasta hinda, või baasraha ja kõik võetakse topelt tagasi.Juttu pole ju ei koefitsendist, aastahindest ega üldse rahast.Alustada tuleks euroopa sotsiaalhartaga liitumisest, mis tagaks elamisväärse elu.
s
sügisel/ 22. jaanuar 2017 15:50
peaks tulema kohaliku omavalitsuse valimised, need valtsuses ei muuda midagi.
m
22. jaanuar 2017 16:16
Muudavad ikka ja kuidas veel, pane tähele!
t
Tagame...millal???? siis, kui praegused kerjused surnud on?/ 22. jaanuar 2017 09:55
On veel asi, mida Ratas ehk ei teagi.Nimelt on rahvas kastides, nagu Indias. 1. kast-eripensioni saaja, 2. kast- riigitöötaja, 3. kast lihtrahvas.Nendel kõigil on oma pensioniarvestuse metoodika, ehk erinev koefitsent.Selle ühtlustamist isegi ei kaaluta mitte, kastid jäävad kestma. Veel 10 a. ei muutu midagi, mis tähendab ühe põlvkonna , e. meie laste veel suuremat vaesumist.Nagu Tsahkna lubas, keskmine pension saab olema 280 eu. sest mitu% rahvast on teeninud 25 aastajooksul 1200 kuus. Keskmine pidevalt tõuseb aga palgad vaid sente.
o
22. jaanuar 2017 10:14
Ossinovski ei luba enam seda-280-tki, on pandud Ratas luulutama, mis 10 a. pärast olla või tulla võiks.
j
jussike/ 22. jaanuar 2017 09:33
ükski kommunist ei tohiks siit riigist saada mingit pensioni-nad ju okupantide käsilased!!!
a
22. jaanuar 2017 11:35
Aga siis oleks vist üsna palju omadestki rahast ilma, need hingelt kommunistid, kes praegugi tegutsevad.(reformarid)
e
eestlane/ 22. jaanuar 2017 09:24
Kui valitsus kurdab, et raha tänastele pensionäridele ei ole, siis on küsimus. Kust leitakse raha valdade ühinemisel makstava aastase kuupalga maksmiseks? Kas arvatakse, et need töötajad, kellele ei ole makstud keskmist palka töötamise ajal on kõik luuserid, kes ei vääri normaalset pensioni , Eesti riigis peaks vastu võetama eutonaasiaseadus.
o
oma/ 22. jaanuar 2017 09:20
Mis asi on Eesti pension? Kas häbitunnet pole enam ,suuremjagu edukatest riikidest kus elu palju odavam ,on isegi lihtsureliku pension paari tonni ringis. Häbi veelkord nn.EESTI VALITSUSELE.
A
,/ 22. jaanuar 2017 10:34
Aitaks ka ühest tonnist või sellestki poolest- 500st. Aga ei ole sedagi!
Ü
......................................./ 22. jaanuar 2017 14:50
Üksi elav pensionär ei ela pensionist ära. Kui kuidagi saame talvekuud üle ja maksud makstud,siis jääme ellu. Meile ei ole eriti palju vaja,set oskame elada. Aga poole võiks juurde maksta mehe või naise pensionist,siis elame ära. Mõelge selle üle.
1
14:50 ei nemad seal mõtle midagi/ 22. jaanuar 2017 15:59
Aga suur lubadus ju 100 eurot lesepensioni tuleb ...kunagi. Ja selle sajaeest peab tuba terve talv soe olema?Võta aga kepp ja kott nüüd juba 30 km taha valda kerjama, see on päris elu.
m
Manna Liisa/ 22. jaanuar 2017 09:02
Mind ei huvita, mis 2027 aastal tuleb, kui tuleb, see pole kindel - vahepeal mitu valitsust seismas - püsti või pikali, mina tahan elada täna, sest homme võibolla olen juba surnud.

a
Arne/ 22. jaanuar 2017 08:34
Ümberjagades. Kuidas pensinifondi suurendada, selleks teil mõistust ei jätku. Või kui siis ainult makse tõstes.
o
Ossinovski/ 22. jaanuar 2017 08:18
25 aasta pärast oleme kommunismil ja pole mingit pensioni vaja, kõigile nende vajaduste järgi, kõigilt nende võimete järgi.
i
22. jaanuar 2017 09:59
Isegi kommunism oli õiglasem, kõigile ühe skeemi järgi, vaid ühe erandiga(personaal), nüüd on 3 erandit, 3 skeemi, mida suvajärgi kohendada annab.
p
penskar Kolja/ 22. jaanuar 2017 08:16
Aitäh, saab siis väärikalt surra!
ü
ühe hea asja võiks valitsus teha praegustele pensionäridele/ 22. jaanuar 2017 16:51
võtta vastu eutanaasia seadus nö. kingituseks ja ei lähe valitsusele midagi maksma ning kasu mõlemapoolne.
m
Mjahh/ 22. jaanuar 2017 05:38
... palga suurus jääb pensioni suurust mõjutama ka edaspidigi..., ütleb peeminister.
Noh sel juhul, Jüri, võid ise tulla ja 112 ruutu miiniumi eest ära koristada 5x nädalas.
h
Heh,/ 21. jaanuar 2017 23:03
aastal 2027 ei mäleta enam keegi mis 10 aastat tagasi lubati, selleks ajaks on need kes praegu sentidega virelevad ammu vanadusse või nälga surnud ja võib olla pole siis neid poliitikuidgi enam olemas.
s
skunks/ 21. jaanuar 2017 21:13
ei saa aru valitsuse käitumisest,sest räägitakse 2027 aastast,kuid hetkel veel elavate kirjas just need rasketöö tegijad,kes oleksid igati väärt suuremat pensioni saama.Jutt käib just farmitöölistest ja põllumajanduses töötavatest pensionääridest.Just nendest,kes olid meie maa toitjad ja füüsilise töö tegijad.Nüüd on inimesed suht eakad,tervised raske tööga vaevatud,kes töövõimetuspensionil ja kes kohe-kohe pensionile saamas.Uus töövõime seadus ka selline,et raskest tööst vaevatud inimesed haiged ja sunnitakse veelkord tööle.Valitsus,kas teil südametunnistus ei hakka piinama?Mõelge kordki Toompeast kaugemale ja mõelge kordki,et väljaspool Toompead teevad inimesed rasket füüsilist tööd,ei istuta tubades ümarlaudades ja ei mõelda rumalusi.Kõik elu käibki väljaspool Tallinna ja raske füüsiline töö,füüsiline töö nii välitöödel kui ka vahetustega öö- ja päevatööd.Mõelge no ka enne,kui hakkate enditele pensione määrama.Näidake kordki üles austust oma esivanemate ja eaka rahva suhtes,kes hetkel ja praegu vajaksid pensioni juurde.Paljud füüsilise töö tegijad ei näegi aastat 2027,sest haigused ja iga ei võimalda seda.Aga no hea teadagi,et kui meie ei saa siis valitsus ikka saab.
ä
ärgu / 21. jaanuar 2017 23:24
parem narrigu...lugegu üle kui palju on praeguseid töötuid,kellele ei saa tööaastaid kuskilt lugeda,kui palju seda valet siin jahvatatakse?
Ja neid ,kes aastakümnete vältel on riiki orjanud üleva pidanud,kelle käest makse kogudes on üleval peetud?Oh see kõik on nii võlts-ärge uskuge!
Need peavad oma 300-400 saja pealt ka veel tulumaksu maksma!
e
Ehh/ 22. jaanuar 2017 05:54
Taaskord liputatakse porgandit eeslirahva nina all ja kostab sosin, ... kaugemas tulevikus saad ehk porgandile kah pihta, nii 10-25 aasta pärast.
n
Noooh.../ 21. jaanuar 2017 20:36
Neid "heaolu" jutte juba 25(veerand sajandit!) aastat kuuldud!
A enne ikka muna, siis kisa. Niisama pole mõtet hüüdlauseid ja loosungeid lennutada!
v
varsti pensionär/ 21. jaanuar 2017 19:40
Muidugi Ratas valetab. Tal ei jää midagi muud üle, sest ... Raha on vähe ja kõigile ei jätku.
Ka sellesse uude pensionireformi on sisse programmeeritud, et suurepalgalised saavad rohkem ja madalapalgalistele jääb nii nagu on hetkel, st peaaegu tühjad pihud. Kui ei usu, lugege põhitekst uuesti läbi. Nii et ... Ei ole midagi uut siin päikese all, kõik on juba olnud ...

g
gee/ 21. jaanuar 2017 19:03
Esimese EW ajal oli maaperedes 10-13 last, et talus tööjõudu oleks ja nad said hakkama, nüüd on mingi jama ning tuuakse sisse...?!
j
Juku/ 21. jaanuar 2017 20:17
Lapsed kardavad oravaid ja põgenevad Eestist minema
m
21. jaanuar 2017 20:33
Mingit jama ei ole, Eestis lihtsalt ei maksta töö eest palka, selle eest põgenetaksegi, maapeerega võrrelda linnaperesid ei saagi kunagi, linnas ei tehta lapsi mittevajalikuks tööjõuks.
v
vana/ 21. jaanuar 2017 18:58
kiruti eelmist valitsust kuipalju tahes aga nüüd on küll põrgu lahti.
m
milles põrgu?/ 22. jaanuar 2017 15:58
kas ei taha järgmisest aastast tulumaksuvabastust 500-lt.?
1
18:58/ 22. jaanuar 2017 16:25
Tõsi, 500 maksuvaba, selleüle küll viriseda ei tohiks, aga need kümneaastakud võiks olemata olla, nagu 5-e rikkama hulka saamine oli.Vägagi kaheldav ootus, oleks olnud kohe mingisugunegi muutus-nt. indekseerimise % -i tõstetud praegustele pensionäridele, kõik on ju võimalik. Kui seda pole võimalik praeguste valdade ühinemistega tuuldepillutud miljonite kõrvalt, siis 10 aastapärast ammugi mitte.
u
Uskmatu/ 21. jaanuar 2017 18:54
enne võimule saamist nägi, kui kehvasti meiesugused penskarid elavad. Nüüd on unustatud. Võimul. Ja keksida, et tagab väärika vanaduspen.tulevikus, see on midagi enneolematut, palun tule siis 10 aasta pärast ka peaministriks. Kaua võib!
m
miku/ 21. jaanuar 2017 18:53
Lp. hr. Ratas! Kas sul häbi ei ole? Miks see seadus ei hakka kehtima praeguste pensionäride kohta. Kas praegused pensionärid ei ole inimesed ja ei vääri inimlikku elu. Meie oleme just need , kes on elanud üle vabariigi kehtestamise raskemad ajad. Noored, kes olid siis alles tited, ei ole selle riigi taas kehtimise jaoks mingit muret ega vaeva näinud ja nüüd nendele on tulevikus vaja kindlustada inimväärset elu ja vanaduspõlve. Paljud noored on putkanud välismaale ja ei tee meie riigi jaoks mitte midagi. Neid ei huvita see riik ega valitsus. Aga meie, need kes rügasid nõuka ajal ja ka praeguse valitsuse ajal nii, et veri küünte alt väljas (oli ka neid, kes erastamise ajal ärastasid ja varastasid nii palju kui jõud ja võim lubasid) et oma lapsi toita ja koolitada, eluaseme eest maksta, ja meie ei ole väärt inimlikku ja väärikat vanaduspõlve. Lubasite ju kooris Simsoni, Repsi ja teiste Savisaare kukutajatega, et te teete kõik, et kõigil oleks inimväärne elu. Miks siis nüüd hakkavad teie lubadused toimima alles 10-15 aasta pärast. Äkki on nii, et siis te pole enam võimul ja oma lubadusi ei peagi täitma. Küll on lahe !
k
kadri/ 21. jaanuar 2017 18:47
Keskerakond lubas ju kõigile vähemalt 1000 euri kuus. See ei pidavat mingi keeruline asi olema,nad teadsid täpselt,kust seda raha võtta- kirusid reffe. Nüüd on nad võimul.Milles siis asi? Kes neid nüüd segab,et mitte teha,mida lubatud? Andku õpetus,kuidas 253 euri suuruse invapensiga toime tulla seni? Ja nüüd ei saa enam 1.apr. seda paari eurotki juurde,mis teistele...
k
ka töövõimetu/ 21. jaanuar 2017 20:40
Hetkel on mõnel töövõimetuspension 253 euri, seegi võetakse ju uue seadusega ära. Kas oli mingi 192 euri mis antakse osaliselt töövõimetule vaatamata töövõimetusprotsendile, nii, et paljudel tõmmatakse see hetkel saadavgi poole võrra maha.
o
Ok/ 22. jaanuar 2017 10:47
Kesikud maksavad mitte eestlastele 1000€ kuus kes kummardavad kremli poole ehk viiendale kolonnile!‘
p
Piilupart Donald/ 22. jaanuar 2017 13:08
Einoh see 1000 euri on vana teema, seda nad ei hakka pakkuma enam, igal aastal ju uued lubadused, vanad lubadused tuleb uutega asendada.Nii palju veel et sel ajal kui lubati 1000 euri, siis pean ütlema et ükski valitsus ei otsusta alampalga üle...VAID Eesti Ametiühingute Keskliit ja Eesti Tööandjate Liit lepivad omavahel kokku, mis tasemel peaks miinimumpalk olema. EI MINGI VALITSUS, PRESIDENT, EGA KEEGI MUU EI OTSUSTA ALAMPALGA ÜLE...VAID AMETIÜHINGUTE KESKLIIT JA EESTI TÖÖANDJATE LIIT.
m
mõtiskleja/ 21. jaanuar 2017 17:25
Kui Ratas oleks aus ja õiglane ja käituks oma sõnade järgi siis võiks ta ka riigikogulaste pensioni võrdsustada tööinimeste omaga.Aga sellepeale ta ei tule ja see seltskond elab ju väljaspool seadusi.
j
Juku/ 21. jaanuar 2017 18:01
Praegused riigikogulased saavad tulevikus oma pensioni rahvaga võrdsetel alustel - esimeste Riigikogude liikmetel on eripension, aga tagantjärele ei saa seda keegi ära võtta (Eesti Vabariigi Põhiseadus ei luba seda)
e
Ehh/ 22. jaanuar 2017 06:05
Oled üks lihtsameelne, ei läinud see Ratas Kadriga sinna rahva elujärge parandama, vaid oma unistusi ja ambitsioone täitma.
l
liisa/ 22. jaanuar 2017 12:26
eks vaadake seda kadri nägu kuidas see särab viimasel ajal.
l
lesbi/ 22. jaanuar 2017 16:02
oled või, vaata ikka Jüri nägu :).
e
Eestlane/ 21. jaanuar 2017 15:42
Valimistel valime Reformierakonna - nõrgemaid tuleb ju toetada
l
lihtsalt huvitav/ 21. jaanuar 2017 15:52
milline on presidendi osalus riigi otsustes, kas ainult nimi, siiani vastupidist väita ei saa
j
Juku/ 21. jaanuar 2017 18:02
Ostetud seaduse väljakuulutamine ei ole OK
s
Suuga teen suure linna.../ 21. jaanuar 2017 16:09
Mõhud ja tölpad on ootamatult vägagi jutukad...
e
ehk teeks selgeks/ 21. jaanuar 2017 17:23
kes nimelt on määratud kandma nimetust''mõhud jatölpad'', kas need kes arvavad eelneva kommentaari põhjal et presidendi osalus peaks kõigis otsustes figureerima või vastupidi president kirjutab alla kuhu näidatakse.
õ
Õige!/ 21. jaanuar 2017 15:21
Olen alla keskmist palka teeniv naine. Omaarust südamega oma tööd teinud, kuid palgatõusuks juba mitu aastat raha ei leita. Siiani pensioni arvestamise ebaõiglus häiris väga. Reformikad on ainult rikkaid soosinud. Keskerakond muutub järjest sümpaatsemaks! Jõudu teile!
p
Proovi kaugemale näha./ 21. jaanuar 2017 15:54
Praegune Keskerakonna jäänuk ei jõua elamisväärse eluni. Valimised kustutavad viimasedki Keskerakonna riismed. Õige Keskerakond lõppes koos Savisaarega.
j
jah/ 24. jaanuar 2017 18:52
Näe Savisaar kogus raha Shveitsi panka, tahtis kõik inimesed õnnelikuks teha :).

m
Maalt, prillideta/ 21. jaanuar 2017 15:17
Mina ei tea, mul mingi kiiks küljes. Loen: tagame kõigile vä äraka vanaduspensioni. Ja ise veel hakkan naerma kah.
s
sa / 21. jaanuar 2017 23:40
oled naljahamas,kui neid ikka veel suus on!
v
Vanaema maalt/ 21. jaanuar 2017 15:15
Millest te seal küll räägite? Aga need, kes kohe pensionile minemas ja ikka 3 aastaeest saavad 1-e tööaasta kirja, väheneb pension olematuks.Kui praegused pensionärid said veel mingi summa aasta-aastate eest(enne 1999a), siis väikesepalgalistel see täielikult puudub. Ja see kestab veel 10 aastat, kuni uus jõustub.Miks sellest ei räägita, mitu % inimestest veelgi vaesub selle ajaga. Jääb baasosa ja näpuga peale, sammastest sellise poliitikajuures võib und näha. Üks tark Vikerraadios arvas, et poleks üldse mingit pensioni vaja, see oleks nagu taevakingitus rahvale, vot nii rahvas.Maksa makse haigeks, aga sul poleks millekski õigust, isegi mitte elamisväärsusele.
õ
Õige!/ 21. jaanuar 2017 15:12
Lõpuks ometi õiget asja teevad! Ei julge küll väga loota, kuid siiani näib, et praegune valitsus mõtleb ka tavainimese peale. Reformikad on soosinud ainult rikkamaid inimesi! Siiani oli täielik ebaõiglus alla keskmist palka saavate inimeste jaoks - nende tööaasta ei võrdunud rikkamate aastaga.
a
Arvuta!/ 21. jaanuar 2017 15:51
Kui kaua seda tehakse? Ennem sööb inflatsioon tehtu ära kui valmis saab. Vastupidi saadi küll seadus ruttu muudetud. Ja kas siinamaani üldse Euroliitu jätkub? Ja kas meid juba sõda ei taba? Elame ju ühte ja lühemat elu kui härrade seadused kohale jõuavad. Poliitika on kaval logistiline äri. Ei usu sugugi nende härrade mulli.
k
kullake, õige!/ 21. jaanuar 2017 23:42
kust otsat see õige ja kõigile hea on,kus võtavad töötud oma tööaastad ja need kel polegi idagi kuskil teha ja kui palju neid on!
i
Isamaalane/ 21. jaanuar 2017 15:06
Pension on sotsialismi igand ja see tuleb kaotada - me oleme eelmise Eesti Vabariigi õigusjärglased ja seal pensione ei olnud (lapsed toitsid oma vanemaid)
1
15:06 libamaalane/ 22. jaanuar 2017 16:10
Sina mine oma jutuga sirtsu sohu.Sel juhul, kui ei maksaks riigile makse , võid seda rääkida.Niisamuti, kui oli jõulud kommunismi igand, oled ise sotsialimi igand. Too näide maailmast, kus see nii on?Sina igatsed ehk kiviaega ja muldonni ka, see kõik on sinu enda kätes, tee ära!Ja veel küsiks sinult-miks lapsed vanemate matusteks pangalaenu siis võtavad, jätku maapeale sulle imetlemiseks.
h
hm/ 21. jaanuar 2017 14:59
Kui tahta pensionäride elu parandada ja täna, siis on selleks lihtne võimus - tuleks tõsta rahvapensioni summat. See on täna kõikidele sama (sõltumata sellest, kas oled tööl käinud või mitte).
n
nojah/ 21. jaanuar 2017 14:49
Pole üksi ükski maa, kes seda arvutit ikka osta jõuab?
a
arvutit saab ka nö järelmaksuga osta / 21. jaanuar 2017 15:08
ja seda umbes 10 euri kuus jõvvap iks äää massa , paari aasta jooksul ... :P
v
Vanamees/ 21. jaanuar 2017 14:38
Kindlustame !? Paned pea panti we ? Mis asi on inimväärikas ? Sinu või minu pens !?
p
Pidagu meeles/ 21. jaanuar 2017 14:29
kaua neil enam Valitsejaid mängida ei lasta. Varsti valimised ja kes siis saavad asemele - igatahes peale rääkimise pole seni miskit olnud. Kahju kohe neist,kes Savisaarele sellise kambaka tegid.

k
Kaduvad Kommid/ 21. jaanuar 2017 14:11
Is lam iriik ei hakka meile mingeid pensione maksma.Valitsus peaks tegelema piiri kindlustamisega, mitte tulevikuunistuste pläraga.
Kohe hakatakse EL survel rohkelt is lamis õdalasi ka Eestisse suruma.
Aga rattattaad mängivad rahva ees l...i.
Noh, kas sedasi hakitud kommentaar läheb läbi, mode?
v
veteran/ 21. jaanuar 2017 14:09
Me peame unustama unistused väärikast pensionist kui meiega on kogu elu tehtud inimkatseid, tegi Nõukogude Liit, teeb Euroopa Liit. Ja pole mingit vahet- kes orjana sündinud see orjana sureb.
k
Kas see pole turvarisk?/ 21. jaanuar 2017 13:51
Hea orgunni korral pole ju probleemi 50000 vaest Kadriorgu ja mäele ajada. Kutsuda kohale ajakirjanikud ja TV ja ongi asi tehtud.
k
Kas tead?/ 21. jaanuar 2017 15:44
Ei nad tule. Ennem viriseb internetis kui paar kilti mäele ronib. On ju proovitud. Ja üsna selgesõnaliselt. Aga kes internetis peksa saab? Ikka see, kes suvatses mäele minna. Vastasel korral oleks tõesti tulemused vägagi nähtavad.
p
pensionär/ 21. jaanuar 2017 13:50
Kõrgemat palka ja nüüd ka kõrgemat pensioni saavad inimesed on ikka ise pidanud rohkem vaeva nägema /haridustase,pingelisem ja vastutusrikkam töö jne./ ja seetõttu arvan,et kõik madalapalgalised oleksid võinud ka ise rohkem pingutada,kas mustalt palka saanud inimene peab saama samaväärset pensioni ausalt makse maksnud inimesega.? Põhjendatuks ei pea riigikogulaste kõrget pensioni. Asi seisneb ju ikka maksudest kogunevas laekumises.
p
pärnakas/ 21. jaanuar 2017 18:25
Minu arvates on see karjuv ülekohus kui täiskohaga tööd tegev kodanik (müüja, lasteaiaõpetaja jm) peab ühe pensioniaasta eest töötama mitu aastat. On igati normaalne kui üks töötatud aasta võrdub ühe staažiaastaga.
Madalapalgalisi on praegu ka oma erialal töötavate haritud inimeste hulgas.
k
Kah pensionär./ 22. jaanuar 2017 10:15
10...20 aastat tagasi oli olukord maal selline, et oli kaks valikut: Kas nõustud ümbrikupalgaga, või imed käppa, nagu talveunes karu. Suuremat maksu saavad maksta vaid võimu (riigipiruka ) kallale pääsenud libedikud.
l
lihtsalt huvitab/ 21. jaanuar 2017 13:33
näiteks see, miks kõiges halvas süüdistatakse peaministrit, meil on ju ka president kellele allub peaminister, tuletage meelde, oma avakõnes avaldas ta soovi saada sõpradeks, nüüdseks on sellest saanud anekdoot,sõbralikkust pole on isekus ja oma tahte peale surumine.
m
maeitea/ 21. jaanuar 2017 13:32
Töötu on kõige parem, siis tehakse karjäärikoolitus, sotsiaalsed garantiid!
n
No ei saa aru/ 21. jaanuar 2017 13:23
Kui inimene on kogu elu elanud tänapäeva ühiskonnas viimased paarkümmend aastat, miks ta pole invessteerinud kasvõi teise korteri, mida üürituluna lisaks pensionile välja üürida. Olid ju õnnelik seltskond, kes sai korteri niisama. Lihtsam on viriseda kui tegutseda..
r
Reelika-puuk/ 21. jaanuar 2017 14:27
Ja edaspidi ei saa puuke välja,kasvõi veri ninast välja.Igaüks pole ju härra Nisu,kes Nancyst jagu sai...
o
21. jaanuar 2017 15:06
t
Tahetakse / 21. jaanuar 2017 13:23
vähendada erinevusi? Kuidas, kui praegu tõstetakse aprillis pensioni kindla protsendi võrra ehk siis, kellel on väike, saab natuke juurde, kellel suur pension, saab palju rohkem juurde, see tähendab ju veelgi suuremat erinevust. Lisaks kui min. palk tõuseb igal aastal 40 euri, siis min. pension 10 euri. Kuna inflatsioon oleneb palkadest, siis pensionärid üha vaesuvad, sest jäävad üha kaugemale min. palgast.

t
tore/ 21. jaanuar 2017 13:22
on, aga kust raha tuleb? Loodame, et Eesti eksisteerib ka aastate pärast, mitte ei kuulu koos praegu tekitavate võlgadega Vene kooseisu.
m
minge lolliks, alates 2027!!!!!!/ 21. jaanuar 2017 13:21
selle pensioniga elades on ainult tundide küsimus.
k
Kohe sel aastal ja tagasiulatuvalt!/ 21. jaanuar 2017 13:08
Valitsuselt peab nõudma, et iga töötatud aasta läheb kindlustusAASTANA ka kirja, mitte nagu praeguses pensioniseaduses eelmise valitsuse poolt, et sõltuvuses keskmisest palgast . Avastasin õudusega, et 2000. aastast alates 16 aasta täiskohaga töötamisest on kirja läinud ainut 7, mille järgi hakkan saama kunagi ka pensioni. Kusjuures pole ühtegi aastat töötanud miinimumpalgaga. Mis siis kõik need miinimumiga töötajad peavad tegema, keda on ka päris arvestatav hulk??? Töötad 10 aastat ja pensiniarvestusse läheb 3!!!
h
huvitav tõesti?/ 21. jaanuar 2017 13:05
Kellele siis Ratas valimistel loodab kui peamine valisjaskond ehk pensionäride enamus c 80% elavad alla vaesuspiiri?
o
On jah../ 21. jaanuar 2017 18:00
...väga huvitav, saab näha kas pensionärid valima lähevad, siiani lõugasid riigikogus pidevalt aina nirust pensionist, vot kui meie juba pukki saame, siis pinss tõuseb mühinal, vanakeste viletsas elujärjes olid teised erakonnad süüdi, nii nad oma lubadustega pulti tõusid ja mis nüüd, nagu kommunistid, kes sogasid helgest tulevikust ja rahva ühtsest rikkusest, ju Jüri peab ennast ja kambajõmme rahvaks, sest ministrikohad on käes, ning kogu eelnev suurustamine oli nagu hobuse kaka vee peal.
j
Jäta meelde, Rattavalitsus!/ 21. jaanuar 2017 13:03
Nii kaugele me enam kedagi ei usu. Teil läheb üpris kiireks! Valimised õige lähedal. Ärge siis imestage, miks rahvas teile hääli ei anna. Ennem teod, siis ärbelge, et tegijad!
e
Eks/ 21. jaanuar 2017 17:54
Anname kyll hääled, kõik , kellele arvestatakse vähem aastaid ja neid on vaga palju. Ratta valitsusele palju edu.
t
Tom/ 21. jaanuar 2017 12:59
s
Sam/ 21. jaanuar 2017 14:27
o
oi/ 21. jaanuar 2017 12:43
Tänases pensionärid saavad pensioni tänu sellele, et need kes tööl käivad maksavad sotsiaalmaksu.
Meil on juba täna liiga palju OÜ-sid, mille puhul hoitakse kõrvale sotsiaalmaksu maksmisest. Tänase süsteemi juures on ausa palga maksmise mõjuriks seotus tulevase pensioniga. Kui nüüd see seos ära kaob, siis hakkab veel suurem osa inimesi sotsiaalmaksu maksmisest kõrvale hoidma. See tähendab seda, et riigil ei ole enam raha pensionide maksmiseks.
x
xxxx/ 21. jaanuar 2017 12:55
Kui pensile pääseb 70 aastaselt siis enamus ei jõuagi oma pensionini elada.
Samas kui 60selt töötuks jääd siis kui suur on sotsiaaltoetus ja see ei sõltu eelnevalt saadud palgast.
e
eh/ 21. jaanuar 2017 12:59
kust tuleb raha sotsiaaltoetuse maksmiseks? Kas mitte riigi käest?
Kust tuleb raha riigile ? Täna tuleb päris suur summa sotsiaalmaksust.
k
Keda huvitab?/ 21. jaanuar 2017 12:56
Alates 1999. a, on riik rahvalt liigagi palju pensioniaastaid röövinud. Vaadaku, kuidas ise hakkama saab. Ka see, mis röövitud, tuleks tagastada. Kah mul asi, riik! Mitte üks närv ka ei liigu kui pankrotti läheb.
p
Praegused pensionärid käivadki nii kaua tööl kui veel liikuda suudavad/ 21. jaanuar 2017 13:01
Ja ikka sellel madalapalgalisel tööl,mida noored teha ei vöta.Käivad tööl mitte lusti pärast vaid et maksud saaks makstud.See tähendab,et tänapäeva töötav pensionär,kes maksab makse,see teenibki ise endale ka pensioni.Kas pole mugav riigile? Tösta praegu neid 300euri pensse,jäävad köik pensionärid koju ja kes siis seda odavat,rasket tööd miinimumpalga eest teeb? Ja pöhiline, kust see raha vöetakse? See maetakse pigem RB ,vöörsöjaväe ja - tehnikale, kingitakse Kreekale.Aga oma inimeste jaoks ei jätku.
o
OÜ-dest/ 21. jaanuar 2017 14:04
OÜ- on tõepoolest üks ülinaljakas üksus üldse. Sõnastus Osaühing, või osakuühing on nagu igati eestikeelselt mõistetav, kui mingi ühing. Ühingusse peaks kuuluma miinimum 2 inimest. Meil on aga ühemehe OÜ-si rohkem kui Fie-si. Viimasest saan aru, et tegemist on füüsilisest isikust ettevõtjaga. Mis ühing on aga ühe mehe OÜ??? Muidugi mõlema puhul on maksuamet suht võimetu. Täpselt nii nagu hästi tasustatud raamatupidamisfirmad neid numbreid esitavad, siis nii see ka on. Audiitorid saavad oma osa ja kõik ongi õige. Kui maksuamet saaks aga kontrollida tegelikkusest, ehk kuskohast paberite järgi ots otsaga kuidagimoodi välja tulevad OÜ-tajad ja Fied omale ülikalleid autosi ja maju lubavad???
m
m/ 21. jaanuar 2017 14:56
Osaühing on üks ettevõtlusvormidest. Iseenesest väga mõistlik vorm. Probleem on hoopis selles, et paljud inimesed kasutavad seda ettevõtlusvormi selleks, et kulusid optimeerida. Üks häda on see, et jäetakse maksmata sotsiaalmaks. Kui sotstiaalmaksu laekub riigile vähem, siis ei ole riigil raha pensionide maksmiseks.
p
Pensionär/ 21. jaanuar 2017 17:09
Endise raamatupidajan tean,et see on mõistlik ja vajalik ettevõtluse vorm. FIE saab osutada ainult teatud liiki teenuseid. Kui FIE on haige, siis midagi ei toimi. Kui FIE on juuksur,kingsepp,korstnapühkija, tuled teine kord või leiad kellegi teise. Kui nt. ainus külapood on FIE pidada, siis see võib külaelanikele probleeme tekitada.Pealegi kauba tootjad või hulgimüüjad usaldavad OÜ-sid enam, kuna nad vastutavad oma kapitaliga. Mis pettustesse puutub, siis pettureid on igal pool, selleks ei pea registreerima ennast ei FIE-ks ega OÜ omanikuks.
r
Raamatupidaja/ 21. jaanuar 2017 17:33
Kuidas maksuamet ei saa kontrollida? OÜ esitab iga kuu maksuametile 2 aruannet- 10-ndaks kp. palkade ja maksude kohta ja 20-ndaks käibemaksu kohta. Samal ajal tuleb ka kohe tasuda. Peale selle esitatakse aastaaruanne, millest saab ülevaate kogu tegevuse kohta. Praktiliselt on ettevõtte kohta kõik informatsioon olemas sellele, kes oskab seda kasutada. Kui kontrollija ei oska saadud informatsiooni kasutada, ei ole ettevõte küll süüdi.
t
to raamatupidaja/ 21. jaanuar 2017 18:42
Oü tamise häda on selles et makstakse miinimumpalka ning ülejäänud tulu võetakse välja dividendidena. Kõik on seadusekohane, ainult sotsiaalmaks jääb maksmata ja riigi see raha saamata mida saaks pensionäridele maksta
r
Raamatupidaja/ 23. jaanuar 2017 13:45
Miinimumpalga saajad peavad arvestama,et nende endi pension jääb samuti väga väikeseks. Miinimumpalga probleem on eelkõige väikeettevõtetel, kus omanik on ise ka tõõtegija. Sageli tahetakse meelsamini palka, kuid palgale ei lisandu vaid sots.maks. Kui arvestada ,et palk koos sots.maksuga maksustatakse veel 20%-lise käibemaksuga, siis kogu käibest läheb 50% ja pisut enam maksudeks.Lisaks on see ka teenuse ostja probleem. Kui teenuse hinnas on 50% riigimaksud, siis surve mustalt teenuse ostmiseks on piisavalt suur. See on riigi maksusüsteemi viga, mitte aga tõõtegija ja ammugi mitte ostja viga.
t
tom/ 21. jaanuar 2017 12:26
Milleks jahuda sellest mis tuleb 10-20 aasta pärast,tahaks teada mida teete nende pensionäride heaks kes saavad momendil 300 ringis? Tuletan meelde,et valimised on sügisel ja siis tulevad tagajärjed ka keskile.
e
ei usu keskide jama/ 21. jaanuar 2017 12:43
Kadri kiitis ikka,et keskidel ammu programm ja rahadki olemas,kus see jäi teil?Kohe köik vait,kui vöimule pääsesite,järjekordne vale.Ei suuda te midagi teha,peale laenude vötmise ja maksude töstmise,pealegi on oodata ka uusi makse,jube!
a
Aga praegused 300eurised pensionärid?/ 21. jaanuar 2017 12:45
Kas neil pole öigust inimväärsele elule? Miks möeldakse 10-20aastat edasi,aga tänapäevale ei mötle keegi?Ometi on need ju eesti riigi kodanikud,elanud üle okupatsiooni,seisnud balti ketis.On teie vanemad,vanavanemad.Mille eest neid karistati ja karistatakse edasi? Et nad tegid madalapalgalist rasket tööd, kasvatades seejuures lapsi?Kas see köik ei loe?Miks ei vöta mitte keegi sellel teemal söna?
n
Needus?/ 21. jaanuar 2017 16:35
Need, kes jäid pensionile enne meid, said 55-aastaselt pensionile ja IGA tööaasta läks kirja täiega, siis hakati vaatama, et liiga kohusetundlikud, liiga palju tööaastaid. Hea onu nestor leiutas uue seaduse, et las saavad palga järgi, nii kirjutati minu (ja paljude teiste) 10 tööaastat korstnasse, nüüd vaatavad, et tööaastaid vähe, aga palgad kipuvad suureks, tähendab, tuleb teha uus seadus: hakkavad lugema jälle tööaastad. Ja jälle kõige rohkem kannatame meie, 50.ndatel aastatel sündinud. Ja ärge hakake jahuma mingist haridusest, olen õppinud ja õppinud, aga kõik ei mahu sinna mäe otsa suure palga peale. Loodan ainult, et ligi ja randpere hakkavad ISE kunagi endal mähkmeid vahetama, sest nende meelest on see mõnitamine et tööaastate järgi hakatakse arvestama. Meid ei mõnita keegi?

m
mammi/ 21. jaanuar 2017 12:24
Väga õige tegu. Nüüd veel kõikidele emmedele ühesuurune emapalk, praegu on mõned tited väärtuslikumad kui ülejäänud.
a
aff/ 21. jaanuar 2017 12:20
midagi ei ole teha,tuleb need eemaletõukavad reffid tagasi valida.pregune ajab igatahes rohkem hinge täis.
x
xxxx/ 21. jaanuar 2017 12:57
Ja tänutäheks tõstavad reffid pensioniea 75 eluaasta peale.
t
Tagasi?/ 21. jaanuar 2017 13:12
Kui praegu seda Pih*urit kuulata, lähevad käed rusikasse, eelnevad refi juhid olid vähemalt delikaatsemad. Olukorra on refid teinud revolutsioonieelseks.
j
ja ahvid saata/ 21. jaanuar 2017 13:25
r
21. jaanuar 2017 12:19
rii
praegusel ajal on riigikoguliikmete pension utoopiliselt kõrge see võiks olla võrdne tavainimese kahekordse pensioniga
gikt
k
kusjuures/ 21. jaanuar 2017 14:00
sellest, et riigikogulased hakkavad saama kahe keskmise palga suurust pensionit, keegi eriti räägi. Kui seda skaalat vaadata, mis mõni aeg tagasi oli lehes, siis oli pensionide suurus jaotatud ikkagi kolme klassi, kõige kõrgem pension oli kahekordne keskmine palk.
Keskmine, mitte miinimum. Ja alampensioni suuruse sai sealt skaalat nii 350-360 kanti, mis mõne aasta pärast on jälle olematu summa. Keskmine palk aga tõuseb jätkuvasti, seega kõrgeima pensioni saajad inflatsiooni käes ei kannata ja pension jääb nii suureks, et võimaldab ikka mõnusalt ära elada.
Alustagu see riigikogu ikka enda palkadest ja pensionidest.
p
Pimedatele Toompealt/ 21. jaanuar 2017 12:18
Lõpetage see valetamine tuleviku arvelt! Islam marsib võidukalt EL abil meie suunas ja nemad juba kellegile midagi ei maksa. Maksame meie ja sina Ratas ja sinu lapsed oma eludega.
Kui piiri pidama ei saa, ootab meid SURM!
Mida te ometi teete.
v
Vaatleja/ 21. jaanuar 2017 12:14
Mitte ainult pension, vaid ka palk peaks olema elamisväärne, mis aga ei tohiks tähendada seda, et ühelt võetakse ära, et teisele anda. Täna peab väikesepalgaline iga päev tööl käies kolm aastat rügama, et ühe aasta koefitsendi saada. See on alandav.
k
Kõigile ühtmoodi, kõigile natuke./ 21. jaanuar 2017 12:09
Jõudsimegi keskerakonnaga kommunismi! Kõigile tema vajaduste järgi. Selline jagamine on kommunism ja hirmutav. Kõik ei panusta võrdselt ja kõigile seetõttu tahes tahtmata ei saa ka jagada võrdselt. Elu on selline.
j
ja jah/ 21. jaanuar 2017 13:16
ja sa usud, et madalapalgalised ei teegi tööd, käivad tööl lihtsalt aega surnuks löömas? Et kui raske tööga said vaid vireleda, siis virelegu ka pensioni eas? Riiklik pension peaks olema kõigile võrdne, aga rikkad teenivad nii palju, et saavad raha koguda pensionisammastesse, mis kindlustab tulevikus kõrgema pensioni. Kui nõutakse võrdse töö eest võrdset palka, siis tuleb riigi poolt ka võrdse kodus olemise eest võrdselt maksta.
k
kahju/ 21. jaanuar 2017 14:14
küll, aga enamus madalapalgalisi pole kas viitsinud õppida või ei oska ennast müüa. Selles on Sul õigus, et riiklik pension peaks olema kõigile võrdne. Kes hetkel rohkem teenib, võiks ise oma pensionisambaid kujundada. Mina olen praegu 65 ja käin tööl. Käin hea meelega seni, kuni tööd jätkub ja tervis vastu peab. Kuigi olen kogu aeg trenni teinud, ei usu, et jaksaksin 70-selt nii intensiivselt töötada, kui praegu. Seega 70 pensionieaks on lauslollus. Lihtsalt töökoha raiskamine enamusel juhtudest. Selge on aga ka see, et praeguse pensioninumbri peale vaadates ma töökohta niisama ära ei anna, mis sest, et tööd teha enam ei jaksa. Teine häda on selles, et ega riigikogus ja isegi erakondades enam pensioniealisi ei ole ja need, kes on, tegelevad sooja õhu puhumisega, mitte reaalse tööga. Või siis peesitavad oma eripensioni saades. .
e
Enamus?/ 21. jaanuar 2017 16:40
Ah et enamus madalapalgalisi pole viitsinud õppida? Kuskohast sul need andmed pärinevad? Mina küsisin sotsiaalkomisjoni esimehelt, kui suur osa protsentuaalselt Eestis on neid, kes ei saa ühe tööaasta eest 1 aastat pensionistaaźi. Ja mis sa arvad, kui suur see % oli? See oli 80 % ligi. Kas sinu arvates kõik need inimesed on vähese haridusega? Keegi peab ju tegema ka sellist tööd. Ei mahu sinna toompeale kõik, ainult 101.
r
Riigil on raha küll,/ 21. jaanuar 2017 12:08
elan üksi ja saan 300 pensioni, üür jne. enam kui masendav, meie valitsus ei tohiks raha laiali loopima,küll kreeka ,afgaan ,pagulased jne. Oma rahvas vireleb,Ratas meeldib mulle,sirgjooneline inimene
a
Aga kes hoolib nendest pensionäridest ,/ 21. jaanuar 2017 12:02
kes juba virelevad selle ebanormaalselt madala pensioniga ,kas on normaalne kui pension 340 euri umbes ja üksik pensionär ??!
j
ja muidugi veel ,et tööaastaid oli 46 a ,/ 21. jaanuar 2017 12:05
ons see siis nüüd normaalne 46 a ja 340 euri ja 2006 aastast pensionär .
m
minu pension/ 21. jaanuar 2017 13:18
283 euri, nõuka ajal oli palk alati keskmisest suurem, vedasin inimesi algul rongiga, hiljem bussiga, oli ka aegu, kui töötasin kahel kohal, olin sõiduõpetaja. Miks minu pingutusi siis väärikalt ei hinnata?
v
vastan/ 21. jaanuar 2017 15:24
Kirjutate õigustatult. Te pole sibi olnud, siiski pension selline. Arvan olema endal täpselt sama saatuse ja pensinumbri mõne aasta pärast.
j
jutt oli tulevastest pensionäridestp/ 21. jaanuar 2017 16:56
praegustele paluks tasuta eutanaasia.

j
Jajahh, inimväärseks :))/ 21. jaanuar 2017 12:01
krdi krt see sotside valitsus on veel hullem ja julmem kui oli rahvide oma. Rehvid vähemalt suutsid hullossi ja mixeri... talitseda aga ratas ei saa sellegagi hakkama ja on üleöö muutunud reilbaltiku jne usku.
Masendav!
Ennustan et rehvid tulevad õige pea suure pauguga tagasi kui see sotside eksperiment (teate ise, ei jõua püles lugeda: liivanegud, aktsiisid, maksud, trahvid, jne ) jätkub.
h
21. jaanuar 2017 11:53
Hr Ratasel ei tasu palju rabeleda pensionidega.
Meile on juba ammu selgeks tehtud, kes meile pensioni maksma hakkavad.
h
Huvitav, jäärapäine arusaamine 21. sajandil./ 21. jaanuar 2017 12:04
Eestis ollakse arvamusel, et lapsed maksavad penskaritele pinsiraha. Põhjamaades juba ammu, ammu kogumispension. Mis ei kuulu riigikassasse. Iga üks on tööeas huvitatud, et teenib rohkem ja seega saab ka rohkem pensioni. Keegi ei pea kellegi eest maksma. Aga paistab, et Eesti valitsused on veel kaugel kiviajas või ei võta mõistus terakestki majandust.
s
Siiani miinus 4./ 21. jaanuar 2017 13:00
Paistab, et rahvas ei tahagi aru saada. Virisema ja nõudma on küll mihklid. Mida te virisete kui ise ka ei tea, mida tahate? Loogiline, et lohisete teiste sabas!
h
hahaa/ 21. jaanuar 2017 15:25
... üle mere sõuavad venedes.
x
XXX/ 21. jaanuar 2017 11:50
Tooaasta v6rdseks pensioni aastaga juba praegu oleks aeg.
j
Ja takkajärge/ 21. jaanuar 2017 12:00
tagasiulatuvalt Nestori väljamõeldud röövitud aastad. Minul näiteks kadus 35. aastast 9 nagu niuhti orjatööga võrdseks. Tööl ometi olin, täisajaga.
v
Vähe tõenäoline/ 21. jaanuar 2017 11:48
kui selleks võetakse laenu, siis pensionäride lapsed ja lapselapsed maksavad oimetuks. Kolmandate riikide tööjõu sissetoomine ka ei aita! Need koormavad riiki veel rohkem

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee