Eesti uudised

Pakosta: pangad peavad lapsevanemat suurema riskiga laenajaks

Toimetas Gerly Mägi, 20. jaanuar 2017 12:32

12 KOMMENTAARI

s
Scaramanga/ 20. jaanuar 2017 18:57
USAs oli sama olukord feministid, bioloogiaeitajad, kommunistid, liberaalid ja matemaatikaeitajad arvasid et pangad diskrimineerivad neegreid.
"Lahenduseks" loodi Fredde Mac ja Fanne Mae. 2004 kohustati neid tagama kõrge riskiga laenusid, mida pangad ennem ei andnud. 2007 tuli külla Onu Matemaatika ja kogu see sotsialistlik skeem lendas uppi mis põhjustas 2008 alanud finantskriisi !
2008 seisuga omasid või garanteerisid Freddi ja Fanni poolt kogu 12 triljonist USA kinnisvaralaenudest.
Ameerika maksumaksja maksab nüüd seda tsirkust.
Läheme nüüd edasi:
"Volinik hindas panga riskihinnangut proportsionaalseks". Milleks siis sõnu väänata ütelda, et "pangad peavad lapsevanemat suurema riskiga laenajaks", ja mitte: "lapsevanemad ON suurema riskiga laenajad".
"...et lapsevanema jäämine sissetulekuta temast endast mitteolenevatel põhjustel oleks välistatud." - HUH !? WTF !? Kommunism või mis ? Et kui peres on alla 18-aastane isik, siis riik peab garanteerima lapsevanematele palga ?
Pakosta vist õpib restaureerimist ja muinsuskaitsed ?
mnjah
j
Jajaa / 20. jaanuar 2017 16:13
Kodanikud peavad Pakostat suurema riskiga sõnavõtjaks.
m
maeitea/ 20. jaanuar 2017 15:40
isegi kinnivara tagatisel ei anta, mis selle sertifikaadiga teha, pulmakink 500 rubla vahetati 5 pudeli viina vastu`?
a
Aga kõik/ 20. jaanuar 2017 15:25
ju õige - ongi suurema riskiga. Mina üksiku mehena, natuke alla keskmise palga teenijana ei saa ka näiteks eluasemelaenu. Millest sa seda n.n. pere loomist siis alustad? Ja õige ongi - miks peaks ühtesid teistele eelistama?
i
Imelik/ 20. jaanuar 2017 15:56
MIS TE RÄÄGITE- milline pank laenab lasteta inimestele, ja ainult?
t
Tervist/ 20. jaanuar 2017 15:24
Parem muidugi, kui saab ilma pangalaenuta hakkama ja saab ka. Vōtsin kiunagi pangast laenu oli vaja kāendajat, mitte keegi olnud kāendajaks nōus olema, kōigi kāest ei julgenud seda isegi kūsida. Lōpuks leidsin ūhe ōismāe jotta, kel ka tōōkoht olemas. Raske oli leida ainult momenti, mil ta kaine oleks ja panka minna. Ei tulnudki sellist vōimalust, tuli ja ajas selle asja korda ūsna joomases seisundis, pangatōōtajaid see ei hāirinud.
j
jah/ 20. jaanuar 2017 15:07
Omavalitsus võib ju võimaldada hoiukoha alates 1,5a, kuid ilmselt pank teab midagi, mida Pakosta ei tea, nimelt noored lapsevanemad on suurema tõenäosusega haige lapsega kodus ja see 1,5a ei pruugi sugugi rõõmsalt täistööpäevi lastehoius veeta, isegi kui koht on olemas. Mind koondati esimesel päeval pärast kolmanda lapse 3a saamist, uue töö leidmiseks kulus aasta. Samuti tean meest, kes otsustas kasutada seaduses ettenähtud õigust ja jäi aastaks lapsega koju, tema töö pidi sel ajal üle võtma keegi teine ning aasta pärast ei olnud tal võimalik samadel tingimustel samale kohale naasta.
l
Liisa Pakosta/ 20. jaanuar 2017 18:11
Vahe on selles, et sissetulek on olemas nii haigeks jääjal, haiget last hooldaval inimesel kui ka töötuks jäänud inimesel. Ainus, kellel sissetulek katkeb, on pärast vanemahüvitise lõppu lapsehoolduspuhkusel olija. Kui teie kirjaldatud mehel ei olnud võimalik tööle naasta, siis see on samuti diskrimineerimine, mis seadusega keelatud. Soovitan tal teha meile pöördumine avaldus@volinik.ee.
h
Hea Liisa/ 20. jaanuar 2017 21:58
Kirjelda meile palun, mis on "töötuks jäänud inimese sissetulek".
9
9 kuud/ 21. jaanuar 2017 16:08
saab armetut abiraha ja edasi tuleb ise vaadata, kuidas saad, lähed panka röövima või kedagi muud.
9
9 kuud?/ 21. jaanuar 2017 17:58
Seda saad siis, kui vabatahtlikult kannatad selle Töötukassa mõnitusi. Nimelt nõuavad nad, et sa PEAD vastu võtma mistahes tööpakkumise.
Minule, kes olin saanud 12 aastat tippspetsialisti palka ja olin avalikus teenistuses üsnagi vastutusrikkal ametikohal ja lausa TEGIN seal ka tööd- pakuti väga seksikaid töökohti.
Näiteks köögi- abitööline. Või siis laomees- autojuht,
Palk kõikides kohtades muidugi "kokkuleppel", ehk siis mittemidagi. Kui läksin erafirmasse tööle, siis sain kaks kuud palgata tööd teha ja kuna ei makstud ka sotsmakse minu pealt, tuli Haigekassalt kiri, et mul pole enam ravikindlustust.
Kas tõesti peaks sellist janti lausa 9 kuud kannatama?
Kui teisel pool lauda räägib inimene, kes on sinust rumalam ja räägib täiesti ebareaalseid asju?
Kui sind suunatakse koolitusele, mis on kui ususekti koosolek, sest koolitaja räägib mingit täielikku ulmet? Näiteks, kuidas juba Töötukassa liftis inimesed saavad megahäid tööpakkumisi!?
Töötukassa lõi alguses maa ja taeva...
Kui mina ehk arvasin, et ma näen asju kuidagi vildakalt ja hakkasin küsima teistelt, et mis kogemused, sain samasugused vastused.
Töötukassa suunab inimesed TEADLIKULT "töökohtadele", kus palka ei maksta ja mõnitatakse. Mingid kolgaste saekaatrid, ikka katseajale, ja siis jätab palgata ja uus Töötukassa kaudu asemele.
Kui ma juhtisin CV-online portaali tähelepanu sellele, et nende kaudu pakuvad permanentselt tööd palgaga 2000- 2500 EUR tööd petturid, kes on palgata jätnud juba ca 20 inimest, keda minul õnnestus välja otsida, teatasid nemad, et asi jumala OK ja nemad ei võtagi selliste töökuulutusi maha!? Aastaid vahendasid orje orjapidajatele!
Vot selline on tegelik elu meil...
o
Omavalitsus/ 20. jaanuar 2017 21:47
Täna ei ole olukord enam selline, et lahendust ei ole. Isegi kui KOV ei suuda kohe lasteaiakohta anda, makstakse lastehoiu kompensatsiooni nii palju, et last erahoidu pannes ei ole hoiutasu lapsevanemale suurem kui lasteaia kohatasu. Ilmselt on probleem panga jaoks siiski mujal. Tõepoolest, sõimerühma laste keskmine kohalkäimine on ca 50%, enamasti viirushaiguste tõttu, Teuseks, iga laasteaiaõpetaja võib kinnitada, et 1,5 aastase lapse lasteaeda panek on vara mis vara. Alates 2,5 oleks enam-vähem normaalne.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee