Krimi

ÕNNELIK ÕNNETUS! Läbi jää kukkunud kalamehed pääsesid napilt eluga (2)

Toimetas Gerly Mägi, 20. jaanuar 2017 09:45
Pilt on illustreerivFoto: Teet Malsroos
Soe ilm on muutnud jääkihi veekogudel ohtlikult õhukeseks. Eile sattusid viis meest Pärnumaal seetõttu eluohtlikku olukorda, kui merejääle kala läksid püüdma. 

Valgeranna kandis läbi jää vajunud mehed pääsesid õnneks vaid ehmatusega. Hättasattunutele tormasid appi lähedal viibinud kalurid, kes ühise jõupingutusega viis meest jääkülmast mereveest välja aitasid.

Vette kukkunud meeste varustus iseenda aitamiseks ei olnud piisav. 

Päästeamet tuletab meelde, et jääle kalastama minnes tuleks lisaks tavapärasele varustusele kaasa võtta ka vahendid, millest sellise õnnetuse korral abi oleks. 

Lääne päästekeskuse ennetaja Eva-Mari Rand rõhutab, et jäänaasklid, navigatsioonivahendid ning laetud akuga mobiiltelefon peaksid igal õigel kalastajal kaasas olema.

Samal teemal

"Seda ka siseveekogudel! Vette kukkudes on oluline kiiremas korras sealt välja saada ning just jäänaasklid on selleks parimad. Navigatsiooniseadmed on vajalikud, et oma asukohta määrata, kui peaksite eksima ja mobiiltelefon loomulikult selleks, et saaksite endale ohus olles abi kutsuda," selgitab ta. 

Rand paneb ka lapsevanematele südamele, et nad tuletaksid lastele meelde nõrga jääga kaasnevaid ohtusid ning võimalikke tagajärgi.

"Tulekul on nädalavahetus ja lastel on rohkem vaba aega. Rääkige neile, millepärast ei ole õige praeguste ilmaoludega jääle uisutama või mängima minna. Selgitage lisaks, mida ohus olles ette võtta ja kuidas käituda, kui nähakse kedagi abi vajamas," soovitab Rand.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee