Eesti uudised

SÜSTLAVAHETUS PÕHJA-TALLINNAS KÄIB TÄNAVAL: vahetama tuleb see, kes veidigi endast hoolib (18)

Marvel Riik, 20. jaanuar 2017 04:00
SÜSTLAPUNKT ON AVATUD! Esimese kahe nädalaga on jõutud vahetada umbes 1000 süstalt. Parimatel aegadel vahetati kuus kuni 20 000 süstalt.Foto: Marvel Riik

Aidsi tugikeskus pakub jaanuarist süstlavahetust Põhja-Tallinna tänavatel, sest teenuse rahastaja InstituutTervise Arengu ei luba seda teha Paldiski maantee tugikeskuses. Narkomaanid pole aga uut kommet omaks võtnud, mistõttu suureneb haigustesse nakatumise risk. 

Käes on pärastlõuna ja Põhja-Tallinna Pelguranna tänava alguses peatub hõbedane Toyota Corolla. Auto tagaistmel on karpides steriilsed süstlad, piirituslapid ning erineva pikkuse ja paksusega vahetusnõelad. Corollast astub välja MTÜ AIDSi Tugikeskus töötaja Indrek Kalikov (28), kes hea meelega oleks sealse tühja tänava asemel soojas süstlavahetuspunktis. Tema kaastöötaja Jekaterina Pidrutsnaja (63) riputab autoklaasile papitüki, millele on musta markeriga kirjutatud, et süstlavahetuspunkt on avatud.

Praegu on see ainuke viis, kuidas Põhja-Tallinnas süstijatega veel mingit kontakti hoida. Aga kontakti pole, tänav on vaikne. Indrek ei näe mitte ühtegi tuttavat nägu. Süstlapakkujad korjavad autoklaasilt sildi ja lähevad Puhangu tänavale õnne proovima.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.04.2017
Kolme kuuga koguti Tallinnas ligi 600 000 kasutatud süstalt
01.04.2017
Põhja–Tallinna kortermajja plaanitav süstlavahetuspunkt torgib Sitsi asumi elanikke
30.03.2017
FOTOD SÜNDMUSKOHAST | Tallinna Sitsi asumi rahvas protestis süstlavahetusepunkti vastu
08.03.2017
Süstlavahetuspunkt saab ruumid Sitsi asumis

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee