Eesti uudised

VIDEO | Ukrainlased töötasid välja vastuse tankile Armata (51)

Õhtuleht.ee, 19. jaanuar 2017 09:13
Ukraina vabatahtliku polgu Azovi insenerid alustasid möödunud aastal tanki T-64 baasil uue põlvkonna tanki väljatöötamist, millest peaks kujunema vastus Venemaa uue põlvkonna tankile Armata.

Uus tank kannab nime Tireks, mis vihjab kunagistele dinosaurustele ning seni on Ukraina meedias seda tanki kutsutud irooniliselt kiskjaks paberil.

Nüüd teatas Ukraina meedia, et esimesed tankid peaksid Ukraina armee relvastusse jõudma juba aasta pärast.

Samal teemal

Ukraina meedia teatel on uuel tankil kaasaegne tulejuhtimissüsteem ning sarnaselt Armatele asub kolmeliikmeline meeskond soomuskapslis, millega Ukraina konstruktorid on läinud sama teed, nagu venelased, kes on panustatud meeskonna turvalisusele.

Tegemist pole siiski põhimõtteliselt uue tankiga, vaid vanade Т-64 ja Т-72 moderniseerimisprojektiga, mis annab võimaluse ära kasutada Ukraina praegust tankiparki. Siiski rõhutasid ukrainlased, et antud tank ei jää oma omaduste poolest alla maailma analoogidele.

Tanki pearelvaks on distantsjuhitav automaatlaaduriga 125 mm kahur, millele lisanduvad veel kuulipildujad. Tanki konstruktorite sõnul on tank disainitud moel, et tank võib nii öösel kui päeval võidelda samaaegselt jalaväega ning anda ka kaugtuld.

Samal teemal

01.02.2017
TERASMUSKEL TRIMMI: Poola on tõusmas arvestatavaks tankitootjaks
24.01.2017
Vene meedia: Ukraina steppidesse on jõudnud Jaapani tankid