Eesti uudised

Lisatud justiitministri kommentaar!

Kõrgem palk toob suurema trahvi (62)

Marvel Riik, 19. jaanuar 2017 04:00
TRAHVID TÕUSEVAD: Kui 2018. aastal hakkaks kehtima uus trahvisüsteem, määraks politsei priskeid trahve kiiruseületajatele ja joobes juhtidele. Eelkõige mõjutaks muudatus keskmise või sellest kõrgema palga saajaid.Foto: Stanislav Moškov

Uus valitsus plaanib alates 2018. aastast hakata kõige ohtlikumate väärtegude puhul määrama senisest suuremaid trahve loogika järgi, kes rohkem teenib, see ka kopsakamat trahvi maksab.

Eile sai teatavaks, et plaan muuta senist trahvisüsteemi ei jõua siiski täna valitsuskabineti lauale. Sahtlist ei ole see aga kuskile kadunud. Plaani järgi sõltuksid trahvid ohtlike väärtegude – nagu näiteks joobes juhtimine ja suur kiiruseületamine – puhul sissetulekust. Seega maksaksid rohkem eelkõige need, kes saavad Eesti keskmist või sellest kõrgemat palka. Muutust tunnetaksid ka miinimumpalga saajad, sest senise neljaeurose trahviühiku asemel kehtiks viieeurone päevamäär.

Mängime oletuslikult läbi mõned elulised olukorrad. Millise palgapõhise trahvi saaks uue plaani järgi näiteks keskerakondlasest riigikogulane Dmitri Dmitrijev (34, pildil), kes põhjustas eelmise aasta jaanuaris liiklusõnnetuse ning kellel tuvastati hiljem kriminaalne ehk 1,7promilline joove? Kuna kriminaalse joobe aega – kas joove oli enne või pärast õnnetust – ei suudetud tõestada, lõpetati juhtum väärteona. Kokkuvõttes määrati Dmitrijevile 1000 eurot trahvi ja võeti temalt neljaks kuuks juhiload. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

18.01.2017
Palgapõhised trahvid tõstavad raskemate rikkumiste karistusi keskmiselt kolm korda

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee