VABA MEES: Ringkonnakohus leidis, et pussitamise eest vangi pandud Freddy Leppänen tuleb õigeks mõista ja vabadusse lasta. (Teet Malsroos)

Kevadel Paide ööklubis kaht inimest pussitanud Freddy Leppänen mõisteti novembris süüdi inimese tapmises ja pandi vangi. Eile aga tühistas Tallinna ringkonnakohus varasema Pärnu maakohtu otsuse ja mõistis ta õigeks.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:
Oled juba lugeja?

Kevadel Paide ööklubis kaht inimest pussitanud Freddy Leppänen mõisteti novembris süüdi inimese tapmises ja pandi vangi. Eile aga tühistas Tallinna ringkonnakohus varasema Pärnu maakohtu otsuse ja mõistis ta õigeks.

Freddy Leppänen anti mullu kohtu alla süüdistatuna selles, et ta lõi 20. märtsi ööl Paide ööklubis Bucket Baar tüli käigus noormeest noaga. Ohver suri reiearteri vigastuse tõttu. Samuti süüdistati Leppäneni, et ta äsas samal ööl noaga teistki kannatanut, tekitades talle kaks haava. Pärnu maakohtu 21. novembri 2016 otsusega tunnistati Leppänen süüdi tervisekahjustuse tekitamises, millega on põhjustatud surm. Maakohus mõistis talle karistuseks kuus aastat vangistust.

Tallinna ringkonnakohus leidis, et maakohus oli hinnanud tõendeid ühekülgselt ja seega ebaõigesti järeldanud, et süüdistatav provotseeris konflikti kannatanutega.

Ringkonnakohus oli seisukohal, et hoopis viimased kavatsesid Leppäneni rünnata ja võtsid kaasa noad ja teleskoopnuia. Ringkonnakohus leidis, et olukorras, kui süüdistatavat ründasid kaks kannatanut, kes kasutasid külmrelvi, oli igati põhjendatud, et Leppänen ennast noaga kaitses. Kohtuotsuse järgi ei osanud ta ette näha, et ühekordne löök noormehe jalga tabab reiearterit ja ta sureb ägeda verekaotuse tagajärjel. Seega tegi ringkonnakohus eile uue otsuse, millega mõistis Leppäneni õigeks ja ta tuli viivitamatult vahi alt vabastada.

Ringkonnakohtu otsuse peale võib 30 päeva jooksul esitada riigikohtule kassatsioonkaebuse.

Jaga artiklit

16 kommentaari

M
maamiis  /   12:03, 19. jaan 2017
Paide kandis suurem pidu nüüd tulemas .ta istus ju ikka mitu kuud kinni ,selle eest saab korraliku nutsu nüüd ju!
E
Ellen  /   11:38, 19. jaan 2017
Loodan, et see ülbe irve pühitakse tal varsti näost ja on olemas karma, mis võib tuua talle sama saatuse

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis