Krimi

Paides kaht inimest pussitanud noormees vabastati vahi alt (85)

Toimetas Liis Vaksmann, 18. jaanuar 2017, 14:51
Foto: Teet Malsroos
Kevadel Paide ööklubis kaht inimest pussitanud Freddy Leppänen jäi möödunud aasta novembri kohtuotsusega süüdi inimese tapmises ja läks vangi. Täna aga tühistas Tallinna ringkonnakohus Pärnu maakohtu otsuse ja mõistis mehe õigeks.

Tallinna ringkonnakohus tühistas tänase otsusega Pärnu maakohtu 21.11.2016 otsuse Freddy Leppäneni süüdimõistmises ja tegi uue otsuse, millega mõistis Leppäneni talle esitatud süüdistuses õigeks ja määras Leppänen viivitamatul vabastada vahi alt.

Freddy Leppänen on kohtu alla antud süüdistatuna selles, et 20. märtsi ööl lõi ta Paide linna ööklubis Bucket Baar omavahelise tüli käigus noaga noormeest, kes suri hiljem saadud reiearteri vigastuse tõttu.

SÜNDMUSPAIK: Märtsis pussitati 28aastane Martin Paide ööklubis surnuks.Foto: Kaspar Pokk

Samuti esitati süüdistus talle selles, et Leppänen - varem kehalise väärkohtlemise toime pannud isikuna -, lõi samal ööl omavahelise tüli käigus noaga teist kannatanut, põhjustades sellega viimasele füüsilist valu ja tervisekahjustustena 2 haava.

Õhtuleht, 21. märts 2016Foto: Õhtulehe arhiiv

Samal teemal

Ringkonnakohtu kolleegium leidis, et maakohus hindas kogutud tõendeid ühekülgselt ning asus seega ebaõigele järeldusele, et konflikti kannatanutega provotseeris süüdistatav. Ringkonnakohus asus seisukohale, et rünnet süüdistatavale planeerisid hoopis kannatanud, milleks tõid nood endaga kaasa nuge ja teleskoopnuia. Kohus leidis, et olukorras, kus süüdistatav oli kahe kannatanu poolt rünnatud ning mõlemad kannatanud kasutasid külmrelvi, on igati põhjendatud Leppäneni poolne kaitsetegevus sama vahendiga ehk noaga.

Saabunud raske tagajärje, surma, osas asus ringkonnakohus seisukohale, et süüdistatav tegutses ettevaatamatusega, kuna Leppänen ei osanud ette näha, et ühekordne löök kannatanu jalga, mis ei ole elutähtsaks organiks, tabab reiearterit ning kannatanu sureb ägeda verekaotuse tagajärjel.

Seega leidis kohus, et Leppänen tegutses kannatanute ründe tõrjumisel hädakaitses ning kuulub seega õigeksmõistmisele raske tervisekahjustuse tekitamise eest, kui sellega on põhjustatud surm.

Pärnu maakohus 21. novembri 2016 otsusega tunnistati Freddy Leppänen süüdi tervisekahjustuse tekitamise eest, kui sellega on põhjustatud surm ning kohus mõistis talle karistuseks 6 aastat vangistust.

Kehalise väärkohtlemise süüdistuses mõistis maakohus Leppäneni õigeks. Ringkonnakohus seda ei muutnud.

Otsusele võib esitada kassatsiooni riigikohtule 30 päeva jooksul.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee