Krimi

Kolmapäevane krimikokkuvõte: Pere jäi koos loomadega kodus suitsulõksu! 

Toimetas Maria Rozbaum, 18. jaanuar 2017 12:29
Foto on illustratiivne.Foto: Alar Truu
Täna varahommikul kell 03.45  teatati häirekeskusele, et Maardus Võha teel asuvas eramajas on puhkenud tulekahju esimese korruse sanitaartehnilises ruumis. Päästjate saabudes olid majaelanikud – 2 täiskasvanut ja 2 last kogunenud teise korruse akende juurde, sest jäid hoones suitsulõksu. Päästjad aitasid majaelanikud redeliga majast välja ning andsid üle kiirabile. Inimesed tõsiselt viga ei saanud, olid vaid ehmunud. Majast tõid päästjad välja ka 2 kassi ja koera.

Esimese korruse sanitaartehnilise ruumi põlengule pandi piir kell 4.13. Maja esimese korruse välisukse juures asunud tulekolde ümbrus sai kuumakahjustusi, ülejäänud maja suitsukahjustusi.

Majaelanike elu ja tervise päästis õige käitumine – nad kogunesid majas ohutusse kohta ja ootasid seal abi saabumist. Esimese korruse välisukse kaudu oli võimatu hoonest väljuda, sest põlev ruum asus otse välisukse kõrval ning kogu esimene korrus oli tihedat suitsu täis.

Hea on, kui tulekahju korral käitumine on pereringis läbi arutatud ja kokku lepitud. Alati tasub sealjuures mõelda, et kuidas käituda siis, kui tulekahju korral ei ole võimalik maja ustest väljuda või üldse hoonest lahkuda.

Nüüd ülejäänud siiani laekunud teadetest:

LÄÄNE-VIRUMAA:

 • Eile kell 23.52 käisid päästjad kustutamas Tapal Kooli tänaval põlevat prügikasti.
 • Eile teatati, et Rakveres Laada tänaval paiknevas asutuses lõi 16-aastast neiut 17-aastane noormees.

IDA-VIRUMAA:

 • Eile teatati, et Sillamäel aiandusühistus Sputnik asuvast hoonest varastati muruniiduk, trimmer, auto suverehvid ja bensiini. Kahju on 1127 eurot
 • Eile teatati, et Kohtla-Järvel Endla tänaval asuvast korterist varastati tööriistad, autovõtmed ning maja ette pargitud sõiduauto Mazda. Kahju on 750 eurot.
 • Eile 19.36 tuli väljakutse Kohtla-Järvele Ahtme linnaossa Lehola tänavale, kus teataja tundis gaasilõhna. Päästjad sõitsid kohale ning kohale kutsuti ka gaasiteenistus. Koridoris oli tõepoolest kerget gaasilõhna tunda, päästjad avasid akna ning lõhnast teataja jäi gaasiteenistust ootama.

TARTUMAA:

 • Eile kella 23.25 ajal sai häirekeskus teate, et Tartus Peetri tänava kortermajas lõhub 39-aastane joobes mees naabri ukse taga ning ähvardab teda vägivallaga. Politsei toimetas joobes mehe kainenema. Laamendavast naabrist teatanud 28-aastane mees tuli üksikasjade selgitamiseks politseijaoskonda.
 • Eile kella 18.21 ajal teatati, et Tartus Soola tänava piirkonnas Dorpati hotelli läheduses on Emajõe ebaturvalisel jääl inimesed. Päästjate saabumise ajaks olid inimesed jäält lahkunud ja nendega vestles politsei.

JUHTUMID PIIRIL:

 • Eile kella 11.45 ajal saabus Koidula maanteepiiripunkti riiki sisenevale suunale piirikontrolli 45-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel ning vestlusest ilmnes, et naisel puuduvad sobivad dokumendid põhjendamaks riigis viibimist ning reisi eesmärki. Naisele koostati piiril väljastatud sisenemiskeeld ning ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni. 
 • Eile kella 15.50 ajal saabus Koidula maanteepiiripunkti riiki sisenevale suunale piirikontrolli Venemaa numbrimärkidega Volvo veok. Piirivalvurid avastasid veoki kontrollimisel, et selle vasakpoolne amortisaator on kere küljest lahti tulnud, mistõttu tõkestati masina riiki sisenemine ning see suunati vigade kõrvaldamiseks tagasi Venemaa Föderatsiooni.
 • Eile saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1993. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et isik viibis Schengeni territooriumil seadusliku aluseta 17 päeva, neist kõik päevad Eestis. Isikule koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks ning määrati rahatrahv. 
 • Eile saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1995. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et isikul puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Samuti puudusid isikul piisavad elatusvahendid Schengeni territooriumile sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ning isik saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

RAPLAMAA:

 • Ööl vastu eilset varastati Kehtna vallas Valtu-Nurme külas lukustamata ustega sõiduautost portfell koos sülearvutiga. Kahju on 1140 eurot.
 • Ööl vastu eilset varastati Kehtna vallas Kaerepere alevikus saekaatrist mootorsaag Husqvarna ja muid esemeid. Kahju on 875 eurot.

PÄRNUMAA:

 • Eile kell 18.29 sai häirekeskus teate tulekahjust Tahkuranna vallas Uulu külas Laadi teel. Teataja sõnul põles viljakuivati. Päästjate saabudes põles 2x3 meetri suuruses kuivatis väike kogus vilja. Tulekoldele ligipääsemiseks lõhuti konstruktsioone, põleng likvideeriti kell 19.10. 
 • Täna kell 6.50 paiku käisid päästjad abis liiklusõnnetusel Pärnus Kivi tänaval. Avariilisel sõidukil likvideeriti süttimisoht.  
 • Eile kella 10 ja 13 vahel varastati Pärnus Karja tänaval kauplusest rahakott 400 euroga.

POMMIGRUPP:

 • Eile käisid Lääne-Eesti pommigrupi demineerijad Saaremaal Salme vallas Imara külas, kus metsast oli leitud erinevaid lõhkekehi. Kokku saadi metsast üks vene päritolu mürsk, üks saksa päritolu mürsk ja üks vene päritolu käsigranaat. Kuna osad esemed ei kannatanud transporti ja väljas läks pimedaks, lokaliseeriti esemed hilisemaks hävitamiseks. Pilt leitud saksa päritolu mürsust manuses.
 • Eile kell 13.12 teatati häirekeskusele, et kaevetööde käigus leiti Tallinnas Keevise tänavalt lõhkekeha. Päästeameti Põhja-Eesti pommigrupi demineerijad tegid kindlaks, et leiu näol on tegemist Saksa päritolu miiniga Tellermine 42, mis on tõenäoliselt pärit Teise maailmasõja ajast. 
  Leiukoha ümber määrati 200 meetri ulatuses ohuala. Enne demineerimistöödega alustamist evakueeriti ümberkaudsetest kontori- ja laohoonetest ning tänavatelt kõik inimesed, samuti suleti liikluseks osa Valukoja tänavast.

HARJUMAA:

 • Eile kell 15.47 tuli häirekeskusesse teade, et Maardu linnas Orasheina teel põleb ühekorruseline puidust  maja, katuse alt on näha leeki ning tuleb suitsu. Majaomanik oli iseseisvalt hoonest välja pääsenud ning rohkem inimesi hoones sees ei olnud. Põlev hoone oli oht teistele lähedalasuvatele puidust hoonetele. Päästjad kustutasid põlengu kella 17.15-ks. Päästetöö juhi hinnangul võis tulekahju alguse saada voodis suitsetamisest.

Samal teemal

19.01.2017
Pere ärkas keset ööd lapse nutu peale: maja oli täis musta suitsu!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee