Maailm

India lennufirma annab naistele eraldi istumisread, et vältida ahistamissüüdistusi (1)

Toimetas Liivi Sõrmus, 18. jaanuar 2017 10:47
Air India iga lennuki kaks istmerida reserveeritakse vaid naisteleFoto: Reuters / Scanpix
India rahvuslik lennufirma Air India viib viimaste ahistamissüüdistuste valguses läbi istumiskorralduse muudatuse – iga lennuki kaks rida reserveeritakse vaid naistele.

Air India tegi muudatuse teatavaks pärast kahte hiljutist intsidenti, kui meesreisijad väidetavalt ebasündsalt käitusid, vahendab Guardian.

Muudatus viiakse siselendudel sisse juba sellel nädalal ning süsteem juurutatakse selle aasta jooksul kõikides lennufirma lennukites. Reisijate jaoks lisatasusid ei kaasne.

Indias on naiste jaoks juba olemas eraldatud rongivagunid ja bussid. Delhi lähedal asuvates linnades saavad naised transpordiks kasutada vaid neile mõeldud roosasid rikšasid.

Hiljuti kaks ahistamissüüdistust

Air India proovib muudatuse abil taastada oma mainet, kuna nii detsembris kui ka jaanuaris on olnud nende lendudel intsident, kus väidetavalt mehed naisi seksuaalselt ahistasid.

Detsembris otsustas üks äriklassis istunud mees minna istuma vabale kohale turismiklassis ning väidetavalt käperdas ta kõrvalistmel maganud naisterahvast.

Jaanuaris arreteeriti üks meesreisija, kuna stjuardessi sõnul katsus ta naist lennu ajal ebasündsalt ning solvas teda verbaalselt.

Samal teemal

30.11.2016
India lennufirma pardatoidu seest leiti surnud prussakas!
20.09.2015
Air India stjuardessid on liiga paksud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee