Eesti uudised

Rahandusministeerium soovib, et ette­võtja sõiduki numbrimärk oleks teist värvi (2)

Kristjan Väli, 18. jaanuar 2017 04:00
VÄRVILINE NUMBRIMÄRK: Uute numbrimärkide täpne värviskeem ei ole veel teada, kuid äkki osutub valituks kollane.Foto: Fotolavastus / Stanislav Moškov

Rahandusministeerium soovib tulevast aastast muuta praegust firmaautode maksusüsteemi nõnda, et ettevõtjate autode numbrimärgid oleks tulevikus teist värvi. Muutuse positiivses tulemis kahtleb Eesti Maksumaksjate Liidu juhatuse liige Lasse Lehis, kes peab seda pigem raha raiskamiseks.

Ettevõtjate ja avaliku sektori autod saavad eri värvi numbrimärgid, erisoodustuste maksustamine hakkab sõltuma sõiduki võimsusest ning muutub sõidupäeviku süsteem. "Ettepanek on muuta ettevõtte sõiduautode erakasutuse maksustamist võrreldes kehtiva korraga lihtsamaks ja efektiivsemaks," teatab rahandusministeerium. Ministeeriumi avalike suhete peaspetsialist Maria Murakas sõnab, et kehtiv ettevõtte sõiduautode maksustamise süsteem ei täida käibemaksu- ega tulumaksuseaduses sätestatud erisoodustuse mõttes oma eesmärki, olles ettevõtjale tihtipeale koormav ja võimaldades maksukohustuslasel pahatahtlikult andmetega manipuleerida.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23.02.2017
Firmaautode erisoodustuse aluseks saab auto võimsus - värvilisi numbreid ei tule
31.01.2017
Arto Aas “Foorumis”: ettevõtete autode numbrimärkide värviliseks tegemine kõlab pentsikult
30.01.2017
Kas maksuamet võib saada õiguse autojuhti salaja jälgida?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee