Galeriid

GALERII | Esmakordselt antakse Eestis välja Filmi- ja Teleauhinnad (6)

Toimetas Keit Paju, 17. jaanuar 2017 16:57
Eesti Filmi- ja Teleauhindade esitluspiduFoto: Stanislav Moshkov
Esmakordselt antakse tänavu märtsis suurejoonelisel galal välja Eesti Filmi- ja Teleauhinnad, mis on ellu kutsutud Eesti Filmi Instituudi poolt eesmärgiga tänada ja tunnustada oma ala professionaale.  

Auhinnad antakse välja tele- ja filmikategooriates eraldi. Nii filmi kui telekategooriates antakse välja kümme auhinda. Filmikategoorias antakse auhinnad parimale mängufilmile, dokumentaalfilmile, animafilmile, lühifilmile, parimale nais- ja meesnäitlejale, parimale režissöörile, stsenaristile, operaatorile ja aasta tegijale ehk silmapaistvamaile kaadritagusele professionaalile.

Telekategoorias saavad auhinnad parim tõsielusaade, teleseriaal, infosaade või publitsistika, uus saade, meelelahutussaade, naisnäitleja, meesnäitleja, naissaatejuht, meessaatejuht ja aasta tegija ehk parim kaadritagune professionaal.

Auhinnasaajad valib erialaspetsialistidest koosnev professionaalne žürii.

Filmi- ja teleauhindade konkursil saavad osaleda kõik filmid (mängufilmid, dokumentaal-, anime-, ja lühifilmid) ning kodumaised saated ja sarjad, mis on linastunud või olnud tele-eetris vahemikus 1. jaanuar 2016 kuni 31. detsember 2016.

Auhindadele kandideerivad nominente saavad esitada produtsendid ning suuremad telekanalite grupid ning konkursile saab töid esitada jaanuarikuu lõpuni. Nominendid avalikustatakse veebruaris.

Pidulik auhinnatseremoonia toimub 12. märtsil Nordea kontserdimajas. Galast teeb otseülekande Kanal 2.

Rohkem infot leiad EFTA kodulehelt. 

Samal teemal

09.02.2018
Eesti filmi- ja teleauhindade galaõhtut juhib Marta Laan
28.01.2017
Enim filmi- ja teleauhindu lähevad püüdma "ENSV" ja "Päevad, mis ajasid segadusse"
27.01.2017
Selgusid Eesti filmi- ja teleauhinnad 2017 nominendid, vaata kes auhindadele kandideerivad!
09.01.2017
Eesti filmi- ja teleauhindadele esitati kokku 244 kandidaati