Maailm

Vene välisminister: Euroopa surub oma väärtusi teistele riikidele peale

Toimetas Piret Pappel, 17. jaanuar 2017, 11:16

31 KOMMENTAARI

4
40nendal/ 18. jaanuar 2017, 16:45
tuli venelane. nüüd ameeriklane. miks venelane võis olla aga nüüd ei meeldi et usa on.
k
18. jaanuar 2017, 17:25
kumbagi ei taha,tahaks täielikku võõrvabat eestit.
l
Lugeja/ 18. jaanuar 2017, 09:59
Euroopa surub peale vaid demokraatiat, mis ei ole iseenesest mingi eraldi väärtus, vaid igaühe õigus ja võimalus omale ise väärtusi valida. Venemaa ja idamaad soovivad aga oma rahvale kõik väärtused ette kirjutada. Seega pole asi mitte väärtuste sisus, vaid üksikkodaniku isiklike vabaduste ja riigi poolt ettekirjutatud väärtuste suhtes... kumb on olulisem või õigem.
e
eesti inimene/ 18. jaanuar 2017, 08:44
Jätaks Venemaa ükskord rahule ja vaataks enese ümber avatud silmadega, siis ehk näeme, et meid ei okupeeri Venemaa vaid hoopis teistsugused isendid. Kas USA vägede sissetulek polegi okupatsioon? Midagi head sellest sõjalisest kohalolekust ei tule, varem või hiljem saame sellest aru.
e
Ega muud kui/ 17. jaanuar 2017, 23:07
Venemaa on pragmaatilisem ja proovib kõikide riikidega ühisosa leida, ütles Lavrov. Edasi lihtne, nad stuvad saapasse kus ühisosa, ja katsu seal olla.
s
spetsid/ 17. jaanuar 2017, 16:24
võiks haigust lavrjussa täpseemalt kirjeldada, eriti milline on lõppfaas sellel tõvel.
e
euroopal pole enam väärtusi,/ 17. jaanuar 2017, 15:34
ise on kõik jalge alla tallanud, seega pole tal enam midagi peale suruda peale islami. Kas islam on nüüd Euroopa väärtus?
l
lugeja/ 17. jaanuar 2017, 15:10
Lavrov alustab taas Eesti suunamist piirilepingu sõlmimisele. Meie ei ole mingt UUT piirilepingut vaja - meil on Tartu leping. Sellest piisab. Isegi Tartu lepingu mainimist uues lepingus peab praegune Vene pool lubamatuks. Ootame veel. Meil pole kuhugi kiiret.
e
17. jaanuar 2017, 18:01
ega ole sellega kiiret muidugi :D
v
venelase/ 17. jaanuar 2017, 14:27
jaoks on valetamine ja varastamine slaavilik väärtus, mida peab hoidma. äärmiselt kiuslikud ja pahatahtlikud on venelased.
e
eesti inimene/ 18. jaanuar 2017, 10:09
Venelane on oma olemuselt siiski tunduvalt ausam inimene kui meie, eestlased, olemegi, kuigi arvame ennast olevat. Olen elanud vene rahvusest inimeste naabruses üle kahe aastakümne, nad on südamlikud, abivalmid, ausad ja töökad. Halb on kuulata seda venelaste vastast tänitamist. Venelane ei = kommunist, kas te sellest aru ei sa.

A
?/ 17. jaanuar 2017, 14:25
Aga kas Moskva ei surunud teistele peale oma arusaamu? Vene elulaadi, ideoloogiat ja müüti vanemast vennast, kolhoosikorda, plaanimajandust ja vene keelt? Ei juurinud välja väikerahvaste rahvuslikku intelligentsi? Mitmed rahvad viidi ladina tähestiku kasutaiselt sundkorras kirillitsa kasutamisele üle. Ka meie pääsesime hädavaevu sellest ja võime seetõttu ikka "saksa tähtedega" edasi kirjutada.
k
keele/ 18. jaanuar 2017, 12:02
poole pealt said kirillitsa need väikerahvad, kel polnud oma kirjakeelt välja kujunenud.
j
JUHAN/ 17. jaanuar 2017, 14:21
Kooliajast mäletan, et apartheid oli üks väga paha sõna. Kuigi, ega selle sisu meile lahti ei seletatudki, Tegelikult tähendab see eraldiarengut. Iga rahvasarenegu ise omaenda kultuuri ja tavade järgi, iga rojuoma koju! Mida on lääs oma sekkuva tegevusega võitnud? Hävitas Saddam Husseini, hävitas Kaddafi ja lootis, et kohemaid puhkeb seal läänelik demokraatia? Tegelikult põhjustas sekkumine vaid kaose ja islamiäärmuslaste võimuletulemise. Tulemus erines ootustest kardinaalselt.
Või näiteks Aafrika rahvaste omaaegne ülekülvamine tasuta ravimite ning vaktsiinidega. Ja humanistide ülisuur rõõm, et üle 90% vastsündinutest ellu jäi ning suureks kasvas! Aga tulemus? Kõik kümmekond last jäävad ellu, kasvavad suureks ja asuvad nii 15 aasta pärast ise samas tempos lapsi juurde tootma, iivet suurendama. Ja nende lapsed teevad sama. Tulemus? Kui poole sajandi eest oli mustal mandril 300 miljonit inimest, siis praegu on neid juba miljard. Sajandi keskpaigaks oodatakse 2 miljardit ja sajandi lõpuks juba 4 miljardit! Kuhu nad panna,millega ära toita? Kui juba praegi´u on neist pooled paljas ja näljas? Ning kui humaitaartoitu enam piisavalt saata ei suudeta, siis tulevad nad ise toidule järgi, põhja poole ja üle Vahemere! Tulevad ja kas või võtavad ise. Kahjuks pole planeet kummist ega ressursid piiramatud. On lausa ohtlik anda metsmeete kätte teaduse ja tehnikasaavutused, meditsiin ning relvad. Head sellest välja ei tule, kui puudub võrdväärne kultuuriline ning hariduslik tõus..
l
Lasse/ 18. jaanuar 2017, 07:08
Paraku tead sa kõike seda sellepärast, et see on juba juhtunud, seega selgeltnägijate tuleproovi sa ei kvalifitseeru! See on muidugi ilus unistus. Kui oleks võimalik, et inimkond oleks tervikuna intelligentne, siis ei oleks vaja seadusi, vanglaid, armeesid, jne, Ega oleks ka probleeme erinevast kultuurist inimestel teineteise kõrval elada. Inimene suudab heal juhul enda tegude eest vastutada, teiste inimeste mõtete üle tal paraku kontroll puudub. Sellest tulenevalt arvan, et rahvastevaheline kokkulepe ehk "Iga rahvas arenegu ise omaenda kultuuri ja tavade järgi", ei suudaks pikemas perspektiivis püsida. Keegi ihaleb nagunii rohkem või kellegi teise oma.
l
Lassele/ 18. jaanuar 2017, 18:16
Õnnekütte ja hea elu otsijaid leidub alati. Aga teatavasti kõik eimahu marjamaale, muist peab jääma karjamaale! Ja seepärast ongi iga riigi kohus ennast ise kaitsta, oma piire ja sisse ning väljaliikumisi kontrollida. Võtkem eeskuju USA-st. Viisat saada pole kerge. Elamis või tööloast rääkimata. Kõik soovijad hekseldatakse hoolega läbi, enne kui oma maale lubatakse. Võetakse ka arengumaade rahvast, kuid siis ikka tõepoolest vajalikke inimesi. Professoreid, teadlai, insenere. Ja ikka selliseid, kes on tõesti andekad. Mitte aga sellise "tuumafüüsikuid", kes mullu Ungaris ei osanud raudteevaguni WC-di kasutada ning hea ja parema põrandale lasksid.
j
JUHAN to Lasse/ 18. jaanuar 2017, 18:30
Minevikku,s.o. juba juhtunut teada on hea ja ajalik. Sest kes minevikku ei mäleta, see elab tulevikuta. Vähemati ei kujunda ta oma tulevikku ise, teadlikult.
Vaadates juba minevikus juhtunut ning jälgides kasajal toimuvaid protsesse saab ka tulevikku ette prognoosida. Eriti kui kõrvale heita dogmad, unelmad ning roosad prillid. Ja pean tunnistama, kahjuks näib see üsna tumedana.
iga rahvas peab ise helgesse tulevikku jõudma. Teadusesaavutustega peab kaasnema ka vastav areng rahva teadvuses ning kultuuris. Kui metsmehele vaimis saavutused kätte anda ja ta neid kasutades oma vana stambi järgi edasi elab, siis head sellest tulla ei saa. Minu vana-vana- vanaisal oli poolteise sajandi eest oli tosin last Kellest vaat et pooled juba lapseeas ära surid. Vahest ehk omaaegsed korüfeed dr. Koch Berliinis ning hr. Louis Pasteur Pariisis oleksid suutnud neid päästa. Aga kusagil tollases Virumaa külakolkas polnud see võimalik. Iga järgnev põlvkond omandas rohkem haridust ja kultuuri ning soetas seetõttu ka vähem lapsi. Panustati mitte enam kvantiteedile vaid kvaliteedile. Mustadele metsmeestele kukkus aga kõik valmis kujul taevast sülle, kui nad selleks veel valmiski, küpsed ei olnud.
a
Ain/ 17. jaanuar 2017, 14:09
Seda teeb just nimelt hoopis Venemaa oma häbitul ja agressiivsel moel. Kiusab igat oma naabrit.
Ega see saladus pole, et venemaa kulutab tohutud summad propagandale.
e
eestlane/ 17. jaanuar 2017, 12:55
Estexit pakun asemele.
Isegi korralik maailmalõpp on parem, kui see õudus, mis Euroopas toimub ja veelgi toimuma hakkab.
a
alf/ 17. jaanuar 2017, 12:28
Propagandaminister Lavrov-Goebbels surub vene "väärtusi" tegelikult euroopale peale. Kõik ,mida venelased teevad on õige ja ülejäänud teevad kõike valesti. Krimm, Ukraina ,Gruusia ,Süüria on seal venemaa arvates sõjaga õgesti tehtud. Jube tegelane, valetab nii , et silm ka ei pilgu.
a
Andres/ 17. jaanuar 2017, 12:44
"....valetab nii , et silm ka ei pilgu." Aga kes valetab ja seda enne ütleb, kas CNN või meie peaVALUmeedia? Pull see pusib punikut ja punik heinahunnikut, nii on see ikka olnud, ja on edaspidigi.
v
/// 18. jaanuar 2017, 10:05
valetab ikka see vene kirvenägu propagandaminister, vahet pole, on tegu pulli või punikuga aga gavno on kindel.
s
Sbdbdjd/ 17. jaanuar 2017, 12:09
Euroopas ei ole enam juba mõnda aega väärtusi. On ainult KOHUSTUSED. Väärtused on siis kui saad valida. Euroopa nilbete regilatsioonide ja seadustega oled ainult kohustatud.
s
Slava KPSS/ 17. jaanuar 2017, 12:08
Kõik , mis inimkond on kasulikku leiutand , on vene insinööride teene. Juba egiptimaa piramiidid planeeriti Moskva arhitektide poolt. Hea näide on aurumasina leiutamine Polzunoovi poolt , kes ise oli vedurijuhi poeg...
a
ajalugu / 17. jaanuar 2017, 12:03
Peeter I hakkas ka Venemaale Euroopa väärtusi peale suruma. Õpikuiski meenutatakse, kuidas ta habemeid lõikas ja noormehi välismaale õppima suunas. Alles Stalini ajal avalikustati, et kõik tehnikaimed avastati Venemaal ammu enne Euroopat. Isegi esimene aurumasin, mille Polzunov valmistas metalli puudusel puust, nahast ja kasetohust, valmis paarkümmend aastat enne James Watti. Põhjalikumalt raamatust ,,Vene tehnika" Tallinn 1952.
t
Tuleb tuttav ette./ 17. jaanuar 2017, 12:32
Peeter Suur oli ju Venemaa esimene reformaator, jälle mitusada aastat enne Eesti reffe.

n
Nõme jah/ 17. jaanuar 2017, 11:55
Mis nüüd ei tohigi enam väiksemaid ähvardada ja nende küljest tükikesi ampsata või?Vaat kui virutan teile kirillitsaga!
k
kulla tindisolkijad pressikas alles käib/ 17. jaanuar 2017, 11:48
teil on enneaegselt lahti läinud?
ü
Ühisosa leidmine on imelihtne/ 17. jaanuar 2017, 11:45
Tuleb lihtsalt naaber okupeerida.
<
17. jaanuar 2017, 11:41
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
1
11. 48/ 17. jaanuar 2017, 12:46
t
Tross/ 17. jaanuar 2017, 20:19
Mine venemaale elama seal tehakse sinust kukk!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee