Maailm

Täiendatud

Leedu plaanib Kaliningradi taraga piirata (15)

Toimetas Piret Pappel, 17. jaanuar 2017 08:28
Leedu sõdur. Pilt on illustreerivFoto: INTS KALNINS
Leedu plaanib oma piire kindlustada ja Kaliningradi piiri äärde rajada tara, vahendas BBC.

Aia pikkuseks on plaanitud 135 kilomeetrit. See peaks ulatuma Kaliningradi kagupiiril asuvast Vištytise alevist kuni Neemeni jõeni, mis voolab Kaliningradi põhjapiiril.

Samal teemal

Leedu valitsuse väitel peaks aed ära hoidma Venemaa-poolseid provokatsioone ja takistama salakaubavedajaid. Siseminister Eimutis Misiūnas meenutas intervjuus uudisteagentuurile AFP Eesti-Vene piiril Eston Kohvriga juhtunut.

Ministri sõnul läheb kahe meetri kõrgune aed maksma umbes 30 miljonit eurot ja seda rahastatakse suures osas Euroopa Liidu vahenditest. Lisaks parandatakse ka elektroonilisi jälgimissüsteeme ning võetakse kasutusele droonid. Need uuendused on plaanis sisse viia ka Leedu-Valgevene piiril, kust tuuakse üle tohutus koguses salasigarette.

Venemaa reaktsioon on siiani olnud tagasihoidlik. Kaliningradi kuberneri Anton Alihhanovi sõnul tervitab Venemaa igati salakaubanduse tõkestamist. Lenta. ru väitel tegi kuberner tara üle nalja ning pakkus leedulastele abistamiseks telliskive.

Leedu endine kaitseminister Rasa Juknevičienė Foto: PETRAS MALUKAS

Leedu endine kaitseminister Rasa Juknevičienė kinnitas, et tara ei peata Vene tanke, kuid see aitab siiski Venemaa-poolset võimalikku ohtu vältida.

Poola teatas juba 2015. aastal, et hakkab hoolikamalt Kaliningradi piiri valvama. Leedu puhul on probleem nii tubaka kui alkoholi salakaubavedu, kuid lisaks kardetakse niiöelda roheliste mehikeste üle piiri tulekut ja provotseerivaid tegusid. Ametlikult vajavad Kaliningradist tulijad Leetu sisenemiseks viisat, kuid üle piiri pääseb väga kergesti.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee