Eesti uudised

Torm möllas kõigest jõust. Laevad läksid merele. Kes käskis? (46)

Maarit Stepanov, 17. jaanuar 2017 04:00
PILK POODI: Kuigi laevapoe riiulitelt kukkus hulk kraami alla, pole Tallinki esindaja sõnul tekkinud kahju märkimisväärne. Kaadrid reisija videost laevalt Isabelle.Foto: Kuvatõmmised Laugh Love Live Youtube’i kanalilt

Läinud nädala neljapäeval Läänemerel möllanud torm tegi Tallinki parvlaevadele kurja. Riia ja Stockholmi liinil sõitnud laeval rebis tuul lahti radariantenni, see purustas aknaklaasi. Reisijatealal libisesid mööda põrandat rasked joogiautomaadid, kergemast kraamist kõnelemata. Oli siis vaja sellise maruga merele minna? Ehk olnuks targem tormi vaibumist oodata?

Tallink Grupi kommunikatsioonijuht Luulea Lääne kinnitab, et laeva väljumise kohta on viimane sõna öelda kaptenil. "Kindlasti ei riski meie ettevõte ega kaptenid kunagi ühegi reisija ega meeskonnaliikme elu või tervisega," ütleb Lääne. 12. jaanuari tormiks oldi ette valmistatud, vajaduse järgi muutsid parvlaevad kiirust, sõideti teisi marsruute, seisti sadamas tublisti üle ettenähtud väljumisaja ja välditi Ahvenamaa sadamaid.

Tormi küüsist pääseda aga ei õnnestunud: Lääne kinnitab, et Isabelle’i madrustest kukkus üks nõnda õnnetult, et vajas arstiabi. "Soovime talle kiiret paranemist ja ootame teda tagasi tööpostile," edastab kommunikatsioonijuht madrusele häid soove.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13.01.2017
Tarmo Soomere: eile möllasid Läänemerel 14meetrised lained
12.01.2017
GALERII JA VIDEO: tormine meri ehitab jääst kaunistusi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee