Maailm

Edward Lucas: on saabunud aeg hakkama saada NATO-järgses maailmas (9)

LISA KOMMENTAAR

!!! 17. jaanuar 2017 09:55
Seda prognoosis juba 90-ndate lõpul mingi Ameerika majandusteadlane. Et lagunevad nii NATO kui ka Euroliit. Liialt kunstlikud moodustised liialt erinevate huvidega. Muuseas prognoosis ta siis ka sõjalisi Venemaa konflikte Gruusia ning Ukraina vastu. Kui need end Venemaa kursilt ära pööravad, sõpradest isepäiseteks muutuvad . Sest et Venema kardab enda Mustast merest ära lõikamist ja Krimmi sõjaväebaaside kaotust. Meredest ära lõikamise korral saaks Venemaast taas Moskva midagi kunagise suurvürstiriigi taolist. Järgmine ründeobjekt võib olla Baltikum. Eriti kui Soome NATO-ga liituks või sellele liialt läheneks. Sest siis tekiks oht ka Venemaa sealse merelise ühendustee - pika ning kitsa Soome lahe kinnikorkimiseks.
Mis tuleb tema arvates NATO-järel? Tekib uus Ida-Euroopa sõjaline blokk. Vastuseks läänele, kes tunneb end puhvertsooni taga turvaliselt, kärbib sõjalisi kulutusi ning kogub raha.
Uue bloki tuumikuks saab Poola- Liidus teiste Višegradi maadega. Sellega liituvad ka Balti riigid ja teevad koostööd Skandinaavia maad. Ning toetavad ja relvastavad Suurbritannia ning USA. Eesmärgiga vastu pidada, kuniks Venemaa ise lõheneb. Põhjuseks sealse regioonide ja keskuse vahelised vastuolud.
!!! 17. jaanuar 2017 03:47
Seda prognoosis juba 90-ndate lõpul mingi juudipäritolu Ameerika majandusteadlane. Et lagunevad nii NATO kui ka Euroliit. Liialt kunstlikud moodustised liialt erinevate huvidega. Muuseas prognoosis ta siis ka sõjalisi Venemaa konflikte Gruusia ning Ukraina vastu. Kui need end Venemaa kursilt ära pööravad, sõpradest isepäiseteks muutuvad . Sest et Venema kardab enda Mustast merest ära lõikamist ja Krimmi sõjaväebaaside kaotust. Meredest ära lõikamise korral saaks Venemaast taas Moskva midagi kunagise suurvürstiriigi taolist. Järgmine ründeobjekt võib olla Baltikum. Eriti kui Soome NATO-ga liituks või sellele liialt läheneks. Sest siis tekiks oht ka Venemaa sealse mrelise ühendustee - pika ning kitsa Soome lahe kinnikorkimiseks.
Mis tuleb tema arvates NATO-järel? Tekib uus Ida-Euroopa sõjaline blokk. Vastuseks läänele, kes tunneb end puhvertsooni taga turvaliselt, kärbib sõjalisi kulutusi ning kogub raha.
Uue bloki tuumikuks saab Poola- Liidus teiste Višegradi maadega. Sellega liituvad ka Balti riigid. Kuna lääs pole enam kitsejõududest huvitatud, suureneb uuele blokile sõjaline abi Suurbritannia ning USA poolt. Uus blokk teeb koostööd ka ohtu tunnetavate Skandinaavia riikidega. Eesmärk on vastu pidada Venemaa nõrgenemise ning lagunmiseni. Mis võiks toimuda kusagil vahemikus 2020 - 2030. Kui teravnevad vastuolus büroklrratliku Moskva ning suurte tootmispiirkondade vahel, kellel on suured loodusressursid. Näiteks Kaug-Ida ja Siber. Kes soovivad teha majanduslikult kasulikku majanduskoostööd Jaapani ning Hiinaga. Kuid kellelt Moskva nende dollarid endale nõuab ja neid kamandama kipub. Näide juba ongi olemas. Kaug Ida omaaegne kuberner, nimekas, kuid isepäine kindral Lebed. Kuid kellest Moskva vabanes 2002.a. lennuõnnetuse läbi.
Selle vägikaika vedamise käigus omandavad tööstuspiirkonnad omamoodi autonoomsuse, mis võib ka nende iseseisvumiseni viia. Vanameelsest Moskvast eraldub ka Leningradi oblast, mis on alati olnud lääne- ja edumeelsem piirkond. Kes asub koostööle Skandinaavia ja ka Balti riikidega.
Prognoos läbis kogu XXI sajandit. Seejuures ka järgnevat Hiina killunemist (põhjused sarnanevad Venemaa omadega - vastuolud keskuse ning provintside vahel) Sllest tulenevat Jaapani laienemist ja taas sõjaliselt tugevneva impeeriumi kujunemist. Sama, s.o. tugevnemine juhtub ka Türgiga. Mille laienemine viib omakorda konfliktini Višegradi bloki ja USA-ga. KuiTürgi taas Balkanit igatseb. Türgi ja Jaapan leiavad ühise keele, et vastu seista USA ülevõimule. Toimub kolmas maailmasõda. Kuid ilma tuumarelvadeta. Kusjuures suures osas toimub see lähikosmoses, vaenlase satelliite ja kosmosejaamu hävitades. Ja kõrgtehnoloogia vallas. USA satub aga ise konflikti suurriigiks laieneda üritava Mehhikoga, kes ihkab oma 1848.a, sõjas kaotatud maid tagasi. Mida toetavad ka neis osariikides rõhuva enamuse ja ülevõimu saavutanud mehhiko päritolu immigrandid.
Aga eks paistab, mis läheb täkkesse ja mis mitte. Kuigi minul endal kahjuks seda kõike näha ei õnnestu.
jälle 1 tühikargaja 17. jaanuar 2017 00:21
sõna võtmas. Muudkui tahaks vaid pildil olla. Mis ta siis on see Edward, mingi Eesti 1. E-resident vist.
tuleb newNATO kus on ainult 2%-sed ja holoppidena saavad osaleda ka muud riigid 16. jaanuar 2017 22:01
1 arvaja 16. jaanuar 2017 21:13
Kui NATO, ehk täpsemalt öeldes USA pole nõus meid aitama, siis ta on ehk nõus meile müüma mõned tuumaraketid. Nii kui rohelised mehikesed hakkavad mõnes linnas pead tõstma, on õige aeg raketid lendu lasta. Seekord ei tohiks enam eestit pauguta ära anda. Kaotus on muidugi kindel, aga puutinlased ei pääse samuti ilma komplikatsioonideta pikaks ajaks.
mine 16. jaanuar 2017 21:19
lolliks oma tuumarakettidega, aga meile piisaks siia veetud tehnika tasuta üleandmisest ja lubadusest, et kui me selle hooldamisega toime ei tule, siis võime edasi müüa.
16. jaanuar 2017 21:43
kui te näete rohelist mehikest enda ees, võite julgelt sebrale astuda :D
on saabunud aeg 16. jaanuar 2017 20:48
hakkama saada Edward Lucase-järgses maailmas.
ei noh, ole siis lahke 16. jaanuar 2017 21:12