Eesti uudised

FOTOD | Põhja prefektuur saatis neljajalgse kolleegi väärikalt pensionile (9)

Toimetas Andra Nõlvak, 16. jaanuar 2017 14:49
Foto: Politsei
Põhja prefektuur saatis väärikalt pensionile teenistuskoer Batzis Marlini, keda kolleegid Batsiks kutsuvad. 11-aastane narkokoer on aastate jooksul avastanud enam kui kahesajal korral narkootilisi aineid.

Põhja prefektuuri künoloogiateenistuse vanem Oleg Potaptšuk sai endale ustava kolleegi Batsi 2005. aasta märtsis Tallinna Rotary klubilt kingituseks. Koos neljajalgse kolleegiga on sadu kordi käidud politseireididel nii koolides kui ka erinevatel üritustel. Ligi 11-aastase teenistuse ajal leidis Batsi nii suuremaid kui ka väiksemaid koguseis narkootikume ning kontrollis lugematul hulgal inimesi.  

Foto: Politsei

Samal teemal

Künoloogiateenistuse vanema Oleg Potaptšuki sõnul on ta väga uhke oma koera üle. „Batsi on kõik need teenistusaastad olnud suurepärane paarimees. Ta teenis oma pensioni juba kümnekordselt välja ja mul on hea meel, et nüüd saab ta seda väärikalt nautima hakata.“

Põhja prefektuuri korrakaitsebüroo juhi Valdo Põdra sõnul on teenistuskoerad politseitöös asendamatud. „Igal koeral on oma eriala, olgu selleks siis jälje ajamine, kurjategija kinnipidamine või uimastite otsimine. Batsil oli suurepärane nina juba noorena. Oma esimese töövõidu sai ta olles aasta ja neli kuud vana, kui leidis suure narkolabori.“

Täna saadeti Batzis Marlin pidulikult väljateenitud pensionile. Batsi jääb elama oma senise peremehe juurde.

Praegu kasvatab ja treenib künoloogiateenistuse vanem Oleg Potaptšuk teist teenistuskoera Eurat. Eura eriala on sularaha ning narkootikumide otsimised.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee