Kui Mihhail Popkov on tõepoolest mõrvanud 81 naist, siis saab teda pidada üheks kõige "tootlikumaks" sarimõrvariks maailmas.Foto: YouTube
Aadu Hiietamm 16. jaanuar 2017 14:13
Venemaal mõistis Irkutski oblastikohus kaks aastat tagasi eluks ajaks erirežiimiga kolooniasse endise miilitsatöötaja Mihhail Popkovi (52, pildil) süüdistatuna 22 naise tapmises.

Kohe pärast süüdimõistvat otsust hakkasid levima kuuldused, et Popkovi hingel on veel veretöid ning ta on valmis neid üle tunnistama. Tänaseks ongi Popkov andnud tunnistusi koguni 59 tapmise kohta. Neist 12 on veel uurimise faasis, kuid 47 eest saab ta kõigi märkide järgi ka süüdistuse ning tulemas on uus kohtuprotsess, vahendab The Siberian Times.

Kui Mihhail Popkov on tõepoolest mõrvanud 81 naist, siis saab teda pidada üheks kõige "tootlikumaks" sarimõrvariks maailmas.

Samas leidub ka neid, kes ei usu Popkovi uusi tunnistusi. Skeptikute arvates jätkab eluks ajaks vangi mõistetud sarimõrvar uute tunnistuste andmist vaid seetõttu, et jääda võimalikult pikaks ajaks eeluurimisvanglasse, kus elutingimused oluliselt paremad kui erirežiimiga koloonias.

Tulles tagasi esimese kohtuprotsessi juurde, siis juurdluse andmetel tappis Angarskis siseasjade osakonna korrapidajana töötanud Mihhail Popkov aastatel 1994–2000 Angarski linnas vähemalt 22 noort naist, kasutades kuritöödeks kõige kättesaadavamaid esemeid – nööri, kirvest, nuga, kruvikeerajat ja naasklit. Mõrtsukas lõi ohvritele kümneid haavu ning ühel lõikas koguni südame välja.

Peaaegu kõik Popkovi ohvrid olid väidetavalt purjus. Kurjategija tabati 2012. aasta juunis ja sedagi üsna juhuslikult. Kuna kuriteopaikadest leiti sõiduauto Niva jälgi, siis korraldasid eksperdid kõigi seda marki autode omanikele Angarski piirkonnas DNA-testi. Nii jõutigi lõpuks endise miilitsamehe Mihhail Popkovini, kelle geneetiline materjal kattus kolme laiba leidmiskohalt avastatud DNAga. See oli suur töö, sest DNA-proove võeti enam kui 2500 mehelt, üle kuulati üle tuhande inimese.

Endised kolleegid ja naabrid olid väga üllatunud, kui said teada mehe jäledatest tegudest. Nad poleks osanud ealeski seostada Popkovi jõhkrate mõrvadega.

Tapmised lakkasid 2000. aastal väga proosalisel põhjusel. Popkov jäi süüfilisse nakatumise tagajärjel impotendiks ning enam naised teda ei huvitanud. "Haigus süvenes. Ma püüdsin end ise ravida, sest kartsin haiglasse minna. Tulemused ei andnud end kaua oodata, minust sai impotent," rääkis ta ülekuulamisel.