Kohus mõistis eksriigikogulase Ülo Vooglaiu süüdi

19. august 1997 00:00

SIIM RANDLA

Lääne-Viru maakohus mõistis eile tingimusliku vabadusekaotuse eksriigikogulasele professor Ülo Vooglaiule, kes tänavu talvel põhjustas kahe hukkunuga liiklusõnnetuse.

Kohus mõistis Ülo Vooglaiu traaglise liiklusõnnetuse põhjustamises süüdi ning karistas teda nelja-aastase vabadusekaotusega kolmeaastase katseajaga, teatati Lääne-Viru maakohtust Sõnumilehele. Seega ei saa Ülo Vooglaid, üks Eestis sotsioloogiale kui teadusele alusepanijaid, kandideerida ka järgmistel Riigikogu valimistel, märgib BNS. Kriminaalkoodeksi järgi võis Ülo Vooglaidu (61) maksimaalse karistusena oodata kuni kaheteistaastane vabadusekaotus.

"Vooglaid tunnistas ennast süüdi selles, et ta autot juhtis ja juhtimise käigus tekkis selline avariiline situatsioon, mille tulemusena said kaks inimest surma," ütles Lääne-Viru aseprokurör Silvi Pass Sõnumilehele. "Otseselt Vooglaid ei leidnud, et tema poolt valitud kiirus ebaõige oli," vahendas Pass kohtu all olnud eksriigikogulase sõnu.

Avarii juhtus tänavu 4. veebruari õhtul Lääne-Virumaal Tallinna-Narva maantee 95. kilomeetril. Narva poolt Tallinna sõitnud Vooglaiu juhitud Suzuki Swift kaldus tuisuvaalu läbides vastassuunavööndisse ja põrkas kokku vastu tulnud Mercedese kaubabussiga.

Keila põhikooli direktor Kaja Saar ja koduloouurija Aino Valgma said kohapeal surma, Vooglaid pääses kergete vigastustega. Lääne-Viru politsei pressiesindaja Harri Pilt ütles toona Sõnumilehele, et mõlemad autojuhid olid kained ning nende turvavööd olid kinnitatud.

"Kannatanud ei soovinud Vooglaiu reaalset karistust, s.t., et ta vanglasse satuks," rääkis Pass Sõnumilehele. "Ka minu poolt oli küsitud tingimuslik karistus, pidades silmas just seda, et ta polnud ei purjus ega arutu kihutaja, nagu paraku sageli juhtub," lisas aseprokurör. Tema sõnul oli tegu asjaolude traagilise kokkusattumisega.

Lääne-Viru maakohus tunnistas Ülo Vooglaiu süüdi traagilise liiklusõnnetuse põhjustamises ja mõistis talle tingimusliku vabadusekaotuse.

ETA foto