Eesti uudised

Väino Pentus ei tulnud kohtusse. Kuhu ta kadus? (7)

Juhan Haravee, 16. jaanuar 2017 04:00
Väino PentusFoto: Laura Oks
Neljapäeval pidi Harju maakohtu Tartu mnt kohtumajas toimuma järelevalveistung. Taotluse esitas OÜ Autorollo pankrotihaldur Martin Krupp. Selle tingis Kruppi sõnu asjaolu, et tal kui võlausaldajate esindajal tekkis kahtlus, et kohtu kaudu võlakohustustest vabastamist taotlev Väino Pentus püüdis varjata oma tegelikke sissetulekuid.

Martin Krupp ütles kohtus, et Väino Pentus (61) on taotlenud seoses tekkinud kahtlustega kohutustest vabastamise lõpetamist. "Pentus on öelnud, et tema töötasu on miinimumpalk ja peale selle saab ta ka päevarahasid," rääkis Krupp.

Väino Pentusel on vastavalt tema pankrotimenetlusele kuus võlausaldajat: AS Olerex, Krediidikorraldus OÜ, AS Autorollo (pankrotis), Port One OÜ, Tiit Pohl ja AS Nordea Finance Estonia. Võlasumma kõigi kuue võlausaldaja peale kokku on 819 070 eurot ja 88 senti. 2014. aastal ei maksnud Pentus võlausaldajatele sentigi, 2015. aastal 26 eurot ja 2016. aastal 40 eurot. Näiteks AS Olerex, kelle võlaosa on 7 669,40 eurot, sai mullu Pentuselt tagasi 41 senti. Teistel läks veidi paremini ja pankrotistunud AS Autorollol õnnestus tagasi saada 17,15 eurot.

Väino Pentusele saadeti kutse, kuid ta ei suvatsenud kohtusse ilmuda. Kohtukutsete ignoreerimine ja sissetulekute varjamine pole sugugi Pentuse huvides, kui ta soovib võlakohustustest vabaneda.

Kohus andis talle kõigele vaatamata veel ühe võimaluse. Järgmine ja ilmselt viimane järelevalveistung, kus Pentus on mõistagi rohkem kui teretulnud, toimub 8. veebruaril.

Samal teemal

27.01.2017
Riigikohus menetleb taas Autorollo tsiviilasja