Eesti uudised

NATO hävitajad teevad taas Eesti õhuruumis madallende (36)

Toimetas Gerly Mägi, 15. jaanuar 2017 10:08
Foto: REUTERS/Ints Kalnins
Alates esmaspäevast teevad töönädala vältel Eesti kohal madallende Ämari lennubaasis paiknevad Saksa õhuväe Eurofighter'i hävituslennukid.Lennukid lendavad üle Eesti madallennu aladel ja mitte madalamal kui 152 meetrit ning eelistatavalt asustatud punktidest eemal.NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude läbiviimiseks kindlad osad oma õhuruumist. Ka Eesti, Läti ja Leedu on eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks. Madallende sooritatakse kokkuleppel lennuameti ja Lennuliiklusteeninduse AS-iga.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi rotatsiooni korras alates 29. märtsist 2004. aastal, mil Balti riigid said NATO liikmeks.

Balti riikide õhuturve moodustab osa NATO targa kaitse kontseptsioonist, mille eesmärk on säästa alliansi liikmesriikide ressursse, panustades erinevatesse võimekustesse ühiselt.

Saksa õhuväe lennusalk võttis Balti riikide õhuturbe üle 31. augustil. Šiauliai lennubaasis paikneb alates 5. jaanuarist Hollandi kuningliku õhuväe lennusalk, mille relvastuses on hävitajad F-16.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee