Eesti uudised

VIDEO | Mida sümboliseerib rahn? Eestlaste kivistunud mõtlemist? (65)

Õhtuleht.ee, 13. jaanuar 2017 18:12
Täna olid Eesti Ekspressi toimetuses Eesti Disainimeeskonna liikmed Alari Orav ja Jan Tomson, kes kuulusid Eestile uue brändi väljatöötajate hulka.

Täna tutvustas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus Eesti brändi uuendatud sisu. Brändi uue visuaalse identiteedi läbivaks jooneks on rändrahnude motiiv ning Eesti Ekspressi ajakirjanik Marian Männi oligi täna toimetusse kutsunud disainimeeskonna liikmed Alari Orava ja Jan Tomsoni, et uurida, mida siis rändrahn sümboliseerib. Kas eestlase kivistunud südant või kivistunud mõttemaailma?

Alari Orava ja Jan Tomsoni sõnul pole rändrahn Eesti märk, vaid osa Eesti brändi tööriistakastis, mille abil saab tutvustada Eestit välispartneritele. Kuid miks ikkagi rändrahn? Põhjus on lihtne – Eesti looduses leidub väga palju rändrahne ning Eesti on üldse kivide poole rikas maa.

Jan Tomson lisas, et rahnu saab kasutada disainis väga praktiliselt, kuna sinna saab alati midagi lisada.

Disainimeeskonna liikmed lisasid ka, et neil oli tihe koostöö hollandlase Peter Kentiega, kes töötas välja kuulsa –est konseptsiooni.

Uue brändi väljatöötamiseks kulus kaks aastat, sinna andsid sisendi ligi 400 inimest ning Eesti disainimeeskonna tuumikus oli seitse inimest ja viimased viis kuud tegeles sellega 20 inimest. Kogu projekti rahaline maht oli 200 000 eurot.

Samal teemal

18.00.2017
Rahvast vapustanud "rohelise rändrahnu" idee autor: "Turunduses peab mingi kiiks olema!"
17.00.2017
SEGANE VÄRK?! Disainimeeskond selgitab: Eesti märk on meie riigi nimi
17.00.2017
Geoloog Eesti märgist: rändrahn on nagu eestlane – ürgne vett, vilet, tuld, tõrva ja jääd näinud vennike
16.00.2017
EAS selgitab: uut Eesti märki ei ole ega tule, on loodud tööriistakast