Maailm

Obama koer lõi Valges Majas külalisele hambad näkku (8)

Õhtuleht.ee, 14. jaanuar 2017, 04:00
Obama koer lõi külalisele hambad näkku.Foto: Vida Press
Ameerika Ühendriikides tuleval nädalal toimuv presidendivahetus on muutnud närviliseks ka lahkuva presidendi Barack Obama muidu nii rahulikud koerad, vahendab portaal TMZ.

Nii hammustas presidendi noorem koer, 4,5aastane Sunny esmaspäeval Valges Majas külalisena viibinud 18aastast neiut parema silma alt, sest too otsustas teda paitada ja musitada.

Sunny ehmus ja lõi talle hambad näkku. Riigipea perearst Ronny Jackson õmbles haava kinni. Suure tõenäosusega jääb neiu näole väike arm.

Barack Obamal on Valges Majas kaks neljajalgset sõpra, portugali veekoera. Isane Bo osteti Texase koerakasvatajalt 2009. aasta aprillis, kui ta oli kuuekuune.

Obamade valik langes sellele koeratõule eelkõige sellepärast, et too sobib allergikutele. Nimelt on perekonna ühel tütrel kerge allergia. Bo kannab ka Ameerika esikoera tiitlit.

Teine koer, 2012. juunis Michiganis sündinud emane Sunny osteti 2013. aasta augustis.

Portugali veekoer on väga liikuv ja energiline ning loomulikult armastab ta kõige enam ujuda. Obamad teatasid, et teine koer sai Sunny nimeks tänu tema energiale ja päikeselisele iseloomule.

USA loomakaitsjad pettusid Barack Obama koeravalikus. Nad leidsid, et president pidanuks puhtatõuliste koerte asemel võtma koerad varjupaigast. Obamad lubasid seejärel, et nad teevad mõnele loomade varjupaigale annetuse.

USA järgmine president Donald Trump läheb Valgesse Majja tuleval reedel, 20. jaanuaril. Ajalehe Washington Post andmetel on ta viimase 150 aasta jooksul esimene riigipea, kes kolib sinna ilma koduloomata.

8 KOMMENTAARI

1
18 aastane? 14. jaanuar 2017, 13:52
Meil on sellises eas neiud juba valimisõiguslikud ja loetakse küpseteks abielluma, peret looma. Võivad ka omavalitsustesse kandideerida. Sellist infantiilsust oodanuks pigem mõnelt poole nooremalt.
V
! 14. jaanuar 2017, 13:23
Võõrastkoera musitama? Mõnede inimeste rumaluson küll piiritu. Koera siin küll süüdistada ei saa. 18 aastaselt oodanuks ikka rohkem arukust.
Loe kõiki (8)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee