Eesti uudised

GALERII | Ida-Virumaal toimub järjekordne Utria dessant (2)

Õhtuleht.ee, 13. jaanuar 2017 11:11
Foto: Kristjan Prii, Karri Kaas, Rein Säinas
Neljapäeval kell 20.00 sai Voka lähistel avalöögi 70 km pikkune patrullvõistlus Utria dessant, kus stardib tänavu 28 võistkonda.

Tavapäraselt on enim osalejaid välja pannud Kaitseliidu Tallinna malev: Kalevi malevkonnast, Nõmme malevkonnast, Meredivisjonist, Põhja kompaniist ja Toompea malevkonnast.

Samal teemal

Kolme võistkonnaga alustavad umbes 70km pikkust võistlustrassi Kaitseliidu Rapla malev ja Scoutspataljon, kahe võistkonnaga on esindatud Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused, Kaitseliidu Pärnumaa ja Järva malevad. Lisaks stardivad talvisele kaugluurevõistlusele Kaitseliidu võistkonnad Saaremaa, Alutaguse, Jõgeva malevatest. Naisvõistkonnad osalevad sel aastal Naiskodukaitse Võrumaa ja Järva ringkondadest ning välisvõistlejaid on Soomest, Saksamaalt ja Poolast.

Võistlus lõpeb laupäeva hommikul lõpujooksu finišiga Narva Hermanni kindluses, võitjad kuulutatakse välja kell 16.00 Sinimäe koolis toimuval tseremoonial.

Utria dessanti korraldab ERNA Selts, keda toetavad Kaitseliit ja Vaivara vallavalitsus.

Utria dessant meenutab Vabadussõja suurimat dessantoperatsiooni, mille tulemusel puhastati 17. - 19. jaanuaril 1919.a. punavenelastest Narva-Jõesuu, Narva ja Jaanilinn. Vabadussõja suurima dessantoperatsiooni üldjuht oli toona kapteni aukraadi kandnud Johan Pitka. Dessantrühmi juhtisid major Martin Ekström, staabikapten Karl Aleksander Paulus ja kapten Anto Nestori Eskola.

Samal teemal

13.00.2018
Utria dessandi võitis Scoutspataljoni võistkond
30.07.2017
Tartus näeb uue õppeaasta alguse puhul sõjatehnikat