Eesti uudised

Lisatud TV3 video riigihalduse ministri kommentaariga.

Valitsus kiitis heaks maavalitsuste tegevuse lõpetamise (10)

Toimetas Kristin Aasma, 12. jaanuar 2017 20:17
Ida-Viru maavalitsuse hoone.Foto: Laura Lants
Valitsus otsustas tänasel kabinetiistungil, et maavalitsuste tegevus lõpetatakse 1. jaanuarist 2018. Maavalitsuste kohalikud ülesanded antakse üle omavalitsustele ning riiklikud ülesanded ministeeriumidele ja olemasolevatele ametitele.  

Riigihalduse minister Mihhail Korb leiab, et praegune regionaalhalduse korraldus vajab muutmist, vahendas rahandusministeeriumi avalike suhete osakond. Maavalitsuste ülesannete hulk on jäänud liiga väikeseks ning see väheneb veelgi, kui haldusreformi järgselt antakse suurematele ja tugevamatele omavalitsustele ülesandeid juurde. "Maavalitsuste reformiga suurendame kohaliku tasandi otsustusõigust, loome selguse riigiasutuste ülesannete jaotuses ning kaotame dubleerimise ametkondade vahel,“ ütles Korb. "Sealjuures säilivad maakonnad jätkuvalt riikliku haldamise üksustena, kus riik oma elanikele vajalikke teenuseid pakub. Ükski vajalik riigi teenus ära ei kao, kuid ühtlustub teenuste osutamise kvaliteet ja kättesaadavus maakonnakeskustes. Kohapealseid vajalikke teenuseid hakkavad osutama kohalikud omavalitsused.“ 

Samal teemal

Reformi järgselt saavad kohalikud omavalitsused hakata tegelema maakonna arendustegevuse kavandamisega ja maakondliku koostöö koordineerimisega, rahvastikutoimingutega, täiendavate kultuurivaldkonna ülesannetega ning suunata piirkonna ühistransporti

Ministeeriumide vastutusalasse jääb ennekõike erinevates valdkondades järelevalve korraldamine, maatoimingud, regionaalarengu programmide rakendamine ja riiklike planeeringute koostamine.

Maavalitsuste tegevuse lõpetamist hakkab ette valmistama rahandusministeerium, kes peab esitama kava valitsusele märtsiks 2017. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee