Väino PentusFoto: LAURA OKS
Juhan Haravee 12. jaanuar 2017 17:44
Täna pidi Harju maakohtu Tartu maantee kohtumajas toimuma järelevalveistung. Istungit taotles OÜ Autorollo pankrotihaldur Martin Krupp, sest tal kui võlausaldajate esindajal on tekkinud kahtlus, nagu Väino Pentus (61) püüaks varjata enda tegelikke sissetulekuid.

“Pentus on varem öelnud, et tema töötasu on miinimum palk ja lisaks sellele saab ta ka päevarahasid,” rääkis Martin Krupp. “Summad, mida ta on suutnud võlausaldajatele aastas kokku ära maksta on umbes 40-50 eurot. See näitab, et Väino Pentusel puudub tahe oma kohustusi võlausaldajate ees täita.”

Väino Pentus Foto: LAURA OKS

Pentus ise taotleb kohtu kaudu enda võlakohustustest vabastamist. Seoses tekkinud kahtlustega taotleb Martin Krupp Pentuse kohustustest vabastamise lõpetamist.

Väino Pentusel on vastavalt tema pankrotimenetlusele kuus võlausaldajat: AS Olerex, Krediidikorraldus OÜ, AS Autorollo (pankrotis), Port One OÜ, Tiit Pohl ja AS Nordea Finance Estonia. Võlasumma kõigi kuue võlausaldaja peale kokku on 819 070 eurot 88 senti. 2014. aastal ei maksnud Pentus võlausaldajatele sentigi, 2015. aastal 26 eurot ja 2016. aastal 40 eurot. Näiteks AS Olerex, kelle võlaosa on 7669,40 eurot, sai mullu Pentuselt tagasi 41 senti. Teistel läks veidi paremini ning pankrotistunud AS Autorollol õnnestus tagasi saada 17,15 eurot.

Väino Pentusele on kohtu sõnul saadetud kutse, kuid kohtusse mees sellegipoolest ilmuda ei suvatsenud. Mingit infot selle kohta, mis võis takistada tal kutsele reageerimast, kohtuni jõudnud ei ole. Kindlasti pole kohtukutsete ignoreerimine ja oma sissetulekute varjamine Pentuse enda huvides, kui ta soovib oma võlakohustustest vabaneda.

Kohus andis Väino Pentusele kõigele vaatamata veel ühe võimaluse. Järgmine ja ilmselt viimane järelvalveistung, kus härra Pentus on mõistagi rohkem kui teretulnud, toimub juba 8. veebruaril.