Maailm

Pisipoiss sõitis üksi rongiga Berliinist Leipzigisse (11)

Aadu Hiietamm, 13. jaanuar 2017 04:00
KIIRRONG: Kiirrong ICE Berliini pearaudteejaamas reisijaid ootamas. Sarnasesse rongi sisenes seal esmaspäeval ema teadmata kolmeaastane poiss ja sõitis Leipzigisse, kuhu on mööda raudteed 173 kilomeetrit.Foto: Reuters / Scanpix
Berliini pearaudteejaama koos nelja alla kuueaastase pojaga tulnud ema hakkas automaadist pileteid ostma. Pärast piletite kättesaamist pööras naine end ümber ja märkas, et kõik lapsed on kadunud, vahendab Spiegel Online.

Naise peast käisid läbi hirmsad mõtted. Ta jooksis paanikas lähima politseiniku juurde ja kurtis oma suurt muret. Politseinikud leidsid varsti kaks nutvat poissi, kes otsisid samas raudteejaamas sihitult ringi joostes oma ema.

Kolmas laps leiti pisut hiljem kuue kilomeetri kauguselt Berlin-Südkreuzi raudteejaamast, kuhu ta oli sõitnud rongiga.

Kõige kauem võttis aega kolmeaastase poja leidmine. Tema oli Berliini pearaudteejaamas sisenenud kiirrongi ICE ja oli teel Leipzigi poole. Rongis märkas üksi sõitvat väikemeest reisisaatja, kes aga ei suutnud lapsega kontakti saada. Nimelt on tema ema Itaalias elav peruulanna ning kodus räägitakse hispaania ja itaalia keelt.

Reisisaatja informeeris üksi sõitvast lapsest politseid ja siis sai ka selgeks, et tegemist on Berliini pearaudteejaamas kaduma läinud kolmeaastase poisiga. Väikemees võeti Leipzigis politseinike hoole alla ja mõne aja pärast jõudis Leipzigisse ka tema ema koos kolme ülejäänud lapsega. Taas kokku saanud perekond jätkas Leipzigist rongiga teed Münchenisse.

Õnneks lõppes seekord kõik hästi, kuid Saksa politsei paneb reisijatele südamele, et nad oma lastel paremini silma peal hoiaks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee