Alan ja Que randusid oma 6,4 meetri pikkuse purjepaadiga Ulladulla kalasadamas (Reuters / Scanpix)

Kolmapäevale randusid Austraalia idarannikul üks isa ja tütar, kes olid enam kui kuu aega merel kadunud. Nad ületasid tormist räsida saanud purjepaadiga ohtliku Tasmani mere ja läbisid umbes 2000 kilomeetrit.

Alan Langdon (46) ja tema 6aastane tütar Que tahtsid pisikese purjekaga sõita Kawhia sadamast Uus-Meremaa idarannikule. Lühikesest reisist kujunes välja aga rahvusvaheline inimotsing, kuna järsult tõusnud tormi tõttu sai purjepaadi tüür kahjustada ning Alan ja Que triivisid avamerele, vahendab Reuters.

Alan ja Que olid enam kui kuu aega merel kadunud, kuid kolmapäeval randusid nad lõpuks oma 6,4 meetri pikkuse alusega Ulladulla kalasadamas, mis asub Sydneyst 230 kilomeetrit lõunas.

Vaata, millise purjekaga nad pika teekonna läbisid SIIT!

Langdon andis kohalikule meediale intervjuu ja meenutas läbielatut: "Pärast seda, kui me tüürist ilma jäime, ei olnud meil eriti palju variante. Ma ootasin, et ilm läheks paremaks, aga seda ei juhtunud. Tuul puhus meid lõunasse ja rannikust eemale."

Langdon veedab paar päeva Ulladullas, kus ta parandab katkise tüüri ning seilab siis põhja poole, et Austraalia tolliga asjad korda ajada.

Jaga artiklit

5 kommentaari

J
Juulius küsib  /   22:12, 12. jaan 2017
Ja mida seal merel siis söödi? Kas provianti oli küllalt kaasas või toituti kalast? Ja kuidas tervisega on lood peale sellist pikka reisi?
T
tänapäeva võimalused  /   16:38, 12. jaan 2017
Kus ema,kes sellist reisi lubas? Telefon?

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis