Foto: Teet Malsroos
Delfi, Toimetas Andra Nõlvak 12. jaanuar 2017 15:17
Tallinna ringkonnakohus tühistas tänase otsusega Harju maakohtu otsuse, millega mõisteti Tallinnas Tartu maanteel toimunud suuravarii põhjustanud Oliver Kobingile tingimisi karistus. Ringkonnakohtu uue otsusega peab Kobing kahe aasta ja kaheksakuulisest vanglakaristused reaalselt ära kandma kuus kuud vangistust.

Ülejäänud 2 aasta ja 2 kuuline vangistus jäetakse täitmisele pööramata, kui Oliver Kobing ei pane 3 aastase katseaja kestel toime uut tahtlikku kuritegu ja täidab käitumiskontrolli kontrollnõudeid ja kohustusi.

Õhtuleht, 18. mai 2015. Foto: Õhtulehe arhiiv

Süüdlase isikut puudutavate andmete osas oli maakohus jätnud arvestamata, et Oliver Kobingul oli kehtiv väärteokaristus ja seda just liiklusalase rikkumise eest, mis oli toime pandud päev enne kuriteo toimepanemist

Tartu maantee 14 kannatanuga suuravarii kannatanud kaebasid mullu novembris edasi kohtuotsuse, millega mõisteti õnnetuse põhjustajale Oliver Kobingile (õnnetuse põhjustamise ajal Gregor Kobing) vaid tingimisi vangistus.

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Põhja Ringkonnaprokuratuur on rahul tänase ringkonnakohtu otsusega, mis mõistis mehele sarnase karistuse nagu prokuratuur taotles varem maakohtult. Kuigi prokuratuuril puudus lihtmenetluses tehtud kohtuotsuse edasikaebe võimalus, toetas prokuratuur kannatanute apellatsiooni igati, sest on seisukohal, et selliste süütegude puhul on reaalne vanglakaristus õigustatud.

Mullu oktoobris tunnistas Harju Maakohus Oliver Kobingu süüdi mootorsõiduki juhi poolt liiklusnõuete rikkumises, kui sellega on ettevaatamatusest tekitatud mitmele inimesele raske tervisekahjustus ning mõistis talle karistuseks neljaaastase tingimisi vangistuse.

Suuravarii 16. mail 2015 Foto: Arno Saar

Süüdistuse kohaselt juhtis alkoholi tarvitanuna, kuid mitte kriminaalses joobes Kobing 2015. aasta 16. mail kella 09.30 paiku mootorsõidukit BMW, liikudes Tallinnas mööda Tartu maanteed Liivalaia tänava poolt Peterburi tee suunas. Asudes keelava fooritule ajal ületama Tartu maantee ja F.R.Kreutzwaldi tänavate reguleeritud ristmikku, sõitis ta otsa Tartu maanteele lubava fooritulega vasakpööret teinud mootorsõidukile Mercedes-Benz. Kokkupõrke tulemusel paiskusid mõlemad mootorsõidukid üle Tartu mnt keskel oleva ohutussaare, kus viibisid jalakäijad. Mootorsõidukis BMW viibisid peale juhi veel kolm reisijat. Mootorsõidukis Mercedes-Benz kokku kuus inimest.

Õhtuleht, 18. mai 2015. Foto: Õhtulehe arhiiv

Oliver Kobingu poolt põhjustatud kokkupõrke tagajärjel sai eluohtlikke tervisekahjustusi üks jalakäija ning raskeid tervisekahjustusi teine jalakäija, mootorsõidukis Mercedes-Benz viibinud juht ja tagaistmel istunud inimene.