Eesti uudised

Alar Nääme vabastati ametist (15)

Toimetas Geidi Raud, 12. jaanuar 2017 12:06
Foto: Arno Saar
Tallinna linnavalitsus vabastas neljapäeval Alar Nääme Kesklinna vanema teenistusest.

Ühtlasi määrati uue linnaosa vanema ametisse nimetamiseni Kesklinna vanema ülesannete täitjaks linnaosa vanema asetäitja Jüri Lump.

Samal teemal

Tallinna Kesklinna linnaosa keskerakondlasest vanem Alar Nääme jäi kohtus lõplikult süüdi pealinna raha omastamises. Seetõttu avaldas ta peagi ise soovi Kesklinna vanema amet maha panna.

Näämet süüdistati selles, et ta korraldas 18. jaanuaril ja 13. veebruaril 2015 Valga kultuurikeskuses kontserdid, mille kulud (ligi 2800 eurot) tasus ta pealinna eelarvest. Kohus leidis, et tegu oli valimisüritustega – ukse ees olid riigikogu valimised ja Nääme kandideeris just Valgamaal. Nääme ennast süüdi ei tunnistanud.

Eile märkis Nääme Delfile, et kuna ta töötab avalikus teenistuses ja kohtuotsus on jõustunud, peab ta kohe tagasi astuma. Oma edasiste plaanide kohta ei osanud ta veel midagi öelda.

"Olen kindel, et asi jõuab riigikohtusse," teatas Alar Nääme veel sügise hakul ringkonnakohtu istungi järel Õhtulehele. Nääme küll kaebas ringkonnakohtu süüdimõistva otsuse riigikohtusse edasi, kuid riigikohus keeldus kaebust menetlusse võtmast.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee