Eesti uudised

Miks saab Kaljulaid postmargi enne Ilvest? (70)

Maria Rozbaum, 13. jaanuar 2017, 09:34
 Alar Truu
Arnold Rüütli pildiga postmark ilmus paar aastat pärast seda, kui ta presidendiks sai. Kersti Kaljulaid saab oma margi sügisel, aga Toomas Hendrik Ilves alles järgmisel aastal. Miks nii?

Omniva postmargi osakonna juhataja Ain Muldmaa toob probleemi kiiresti selguse. Tegemist ei ole sugugi sellega, et üks president teisest tähtsam oleks. Presidentide margid ilmuvad nimelt sarja "Eesti Vabariigi riigipead" raames, mis tõmbab otsad kokku 100 aastat pärast riigi loomist ehk siis 2018. aastal.

"Iga riigitegelase mark ilmub aastal, mis on isikuga seotud mõne ümmarguse tähtpäeva tõttu," selgitab Muldmaa. Kersti Kaljulaid saab oma margi varem, kuna tema sai eelmisel aastal presidendiks ja värskele presidendile oli sarjas koht juba ette planeeritud.

Ilvesel jõuab ümmargune tähtpäev järgmisel aastal kätte. Muuseas, järgmisel aastal saab uue margi ka Arnold Rüütel, sest siis tähistab mees oma 90 aasta juubelit.

Aga miks siis ikkagi Rüütel juba teise margi saab? "Sest eelmine mark temast ei ilmunud mitte riigipeade vaid Eesti presidentide sarjas," räägib Muldmaa. Presidentide sarjas ilmuski vaid kaks marki, Arnold Rüütli ja Lennart Meri omad.

Millised hakkavad Kaljulaidi ja Ilvese margid täpselt välja nägema, seda nii vara veel teada ei ole, kuid kindlasti saavad need olema sarnase graafilise kujundusega, kui teised siiani ilmunud riigipeade sarja omad.

70 KOMMENTAARI

a
Andree 15. jaanuar 2017, 21:54
Toomas Hendrik Ilvese vöib ju WC paberi peale panna
v
Vanake 14. jaanuar 2017, 10:11
See kes otsustas Ilvesele margi väljastada astus ikka väga sügavasse ämbrisse mis oli juuslikult reha otsa sattunud.
Loe kõiki (70)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee