NAGU KAKS TILKA PRAAMI: Sama nurk Leigeri salongis.Foto: Küllike Rooväli
Küllike Rooväli 12. jaanuar 2017 04:00
Uute parvlaevade Leiger ja Tõll sisemus erineb vaid niipalju, et reisija tunneb mööbli värvi ja tegumoe järgi ära, kummas parasjagu viibib, aga ilu on teadagi vaataja silmades.

Uute parvlaevade Leiger ja Tõll sisemus erineb vaid niipalju, et reisija tunneb mööbli värvi ja tegumoe järgi ära, kummas parasjagu viibib, aga ilu on teadagi vaataja silmades.

Kui Leigri peal juba käinud ajakirjanik Tõllu pardale suundub, on kõik juba kodune, autotekk on sama värvi sinine ning uksed ikka samades kohtades. Samasugused on trepid ja käsipuud, kuid salongi astudes on pilt veidi teine. Kuigi laevad on täpselt samade mõõtudega, siis Türgis ehitatud ja Hiiumaa liinile mõeldud Leigri salongis on rohkem vaheseinu ja nurgataguseid soppe, mis liigendavad laeva suurimat ruumi. Saarlastele Poolas tehtud Tõllu salong on avaram ja lihtsam.

Kui Leigri sisse on Türgi käsitöömeistrid pannud palju töötunde ja hulga naturaalpuitu, siis poolakad on leppinud lihtsamaga. Esimene vahe, mis silma torkab, on Leigri salongi barjäärid. Madalad puitseinad on viimistletud ehtsast puidust ja nende ümarad pealisosad on mugavad ka toetamiseks. Tõllul seevastu on samades kohtades teravad nurgad. Kui Leigril on kasutatud tumedat naturaalpuidu mustriga parketti, siis Tõllul jooksevad üle põranda laevateki stiilis parketilauad. Leigril on selline põrandakate ainult kaptenisillas. Ka söökla- ja kaupluseruumid ning letid on veidi erineva paigutuse ja liigendusega. "Toitlustusfirmale meeldib Tõllu lahendus rohkem," ütles TS Laevade juhatuse liige Mart Loik. "Neil on avatud alal lihtsam inimesi teenindada."

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon