Eesti uudised

Kui palju erineb parvlaevade Tõll ja Leiger sisemus? Vahe on vaataja silmades (8)

Küllike Rooväli, 12. jaanuar 2017 04:00
NAGU KAKS TILKA PRAAMI: Sama nurk Leigeri salongis.Foto: Küllike Rooväli

Uute parvlaevade Leiger ja Tõll sisemus erineb vaid niipalju, et reisija tunneb mööbli värvi ja tegumoe järgi ära, kummas parasjagu viibib, aga ilu on teadagi vaataja silmades.

Kui Leigri peal juba käinud ajakirjanik Tõllu pardale suundub, on kõik juba kodune, autotekk on sama värvi sinine ning uksed ikka samades kohtades. Samasugused on trepid ja käsipuud, kuid salongi astudes on pilt veidi teine. Kuigi laevad on täpselt samade mõõtudega, siis Türgis ehitatud ja Hiiumaa liinile mõeldud Leigri salongis on rohkem vaheseinu ja nurgataguseid soppe, mis liigendavad laeva suurimat ruumi. Saarlastele Poolas tehtud Tõllu salong on avaram ja lihtsam.

Kui Leigri sisse on Türgi käsitöömeistrid pannud palju töötunde ja hulga naturaalpuitu, siis poolakad on leppinud lihtsamaga. Esimene vahe, mis silma torkab, on Leigri salongi barjäärid. Madalad puitseinad on viimistletud ehtsast puidust ja nende ümarad pealisosad on mugavad ka toetamiseks. Tõllul seevastu on samades kohtades teravad nurgad. Kui Leigril on kasutatud tumedat naturaalpuidu mustriga parketti, siis Tõllul jooksevad üle põranda laevateki stiilis parketilauad. Leigril on selline põrandakate ainult kaptenisillas. Ka söökla- ja kaupluseruumid ning letid on veidi erineva paigutuse ja liigendusega. "Toitlustusfirmale meeldib Tõllu lahendus rohkem," ütles TS Laevade juhatuse liige Mart Loik. "Neil on avatud alal lihtsam inimesi teenindada."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25.01.2017
Parvlaev Tiiu teeb Türgis merekatsetusi
21.01.2017
GALERII | Parvlaev Tõll sai ristitud
10.01.2017
GALERII | Tõll Tallinnas - laevaruumid ja välistekid
10.01.2017
Padar: kaid pole uute parvlaevade jaoks lühikesed

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee