Maailm

Hamburgis avati pidulikult linna uus sümbol (4)

Aadu Hiietamm, 12. jaanuar 2017, 04:00
Foto: Reuters / Scanpix
Põhja-Saksamaal Hamburgis avati eile õhtul piduliku galakontserdiga kauaoodatud uus Elbphilharmonie. Tegemist on väga uhke hoonega, mida võib julgelt pidada sadamalinna uueks sümboliks.

Projekti autor on Šveitsi arhitektuuribüroo Herzog & Meuron. Hoone ehitustööd Hafencity linnaosas kestsid plaanitud kolme aasta asemel ligi 10 aastat ning raha kulus algselt kavandatud 75,3 miljoni euro asemel koguni 865,65 miljonit eurot. Sellest 789 miljonit eurot jäi Hamburgi maksumaksjate kanda. Seetõttu olid linlased vahepeal ka üsna pahased ja nimetasid järjest paisuvaid kulusid rahva raha raiskamiseks.

Pärast 110 meetri kõrguse hoone valmimist on pahameel vaibunud ning hamburglased kutsuvad lainekujulise katusega klaasehitist hellitlevalt Elphiks. Selles on kolm kontserdisaali, viietärnihotell The Westin Hamburg ja 45 korterit, mille eest tuleb välja käia kuni 12 miljonit eurot. Suurimas kontserdisaalis on 2100 kohta.

Elbphilharmonie on Hamburgi kõrgeim hoone ja seda käivad imetlemas nii kodu- kui ka välismaised turistid. Hotell ja kontserdimaja kõrval asuv 37 meetri kõrgune Plaza on avatud juba mullu novembrist ning nüüdseks on sealt Hamburgi vaateid nautinud juba üle poole miljoni inimese.

Tänavu 7. ja 8. juulil korraldab Saksamaa valitsus uues kontserdimajas peamisi tööstusriike ja arengu­maid ühendava G20 tippkohtumise, millele oodatakse ka USA uut presidenti Donald Trumpi ja Venemaa presidenti Vladimir Putinit.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee