Täna läbis Riigikogus esimese lugemise eelnõu, mille eesmärk on võimaldada kaitseväelasi rikkumiste puhul karistada politsei arestikambrites, mis seni polnud võimalik.

Riigikogu riigikaitsekomisjoni liige Tiit Terik sõnas, et muudatuse eesmärk on kasutada riigi ressursse otstarbekamalt. „Kaitsevägi ei peaks sellise võimaluse tekkimisel täiendavalt investeerima oma kinnipidamisruumide väljaehitamisse või renoveerimisse, vaid saab kasutada Politsei- ja Piirivalveametil taristut. Lisaks ei tuleks nõuetekohase valve tagamiseks kaitseväel selleks eraldi personali palgata,“ selgitas Terik seadusemuudatuse olulisust. „On igati mõistlik, et erinevad riigistruktuurid teevad omavahel koostööd, et tagada rahalist kokkuhoidu ning olla võimalikult paindlikud,“ lisas ta.

Aresti võib seadusemuudatuse vastuvõtmisel läbi viia edaspidi nii kaitseväe kahes olemasolevas arestikambris kui ka igas politseijaoskonnas, kus selleks võimalus. Küll aga maksab kaitsevägi sel juhul politseile kaitseväelase arestis hoidmise kulud kinni. Igal aastal kahetseb Teriku sõnul arestikambris oma patte ligi 100 kaitseväelast, kes eksinud näiteks alkoholi või narkootikumide kasutamisega, vägivallatsemise või omavolilise teenistusest puudumise eest.

Jaga artiklit

7 kommentaari

V
VÕiks  /   23:54, 11. jaan 2017
ikkagi arvestada,et tegemist on poisikestega veel.Neil ikka juhtub vahel mõni sigadus .Tulevikus siis uksed kinni mõne tähtsama ametikoha ees,kui oled politseimajas kinni istunud.Noori võiks ikka julgustada ajateenistusse astuma,mitte eemale peletada.
M
Meest ei murra mingi kamber  /   21:10, 11. jaan 2017
Nõukaajal sai igasugustes istutud.
Sõjaväes viidi klaasvatti raudteejaama laadima, seda nõukaagset, kus olid sees klaasist imepeened nõelad. Ilma igasuguse kaitseriietuseta.
Kord võtsime tunnimehelt automaadi ära ja lasime poest hulka veini tuua, sõjakooli kursant oli tunnimees ja selleks, et oma tukk tagasi saada oli ta nõus mida iganes tegema, sest ta oleks mitte sõjakoolis edasi õppinud, aga mõne aasta kinni istunud.
Näete, ka ebameeldivat klaasvatilaadimist koos garanteeritud mitmepäevase, üle terve ihu sügelemisega annab lõbusaks joominguks pöörata.
Olen hoitud üksikus seitse ööpäeva palja vee peal ja külmas- ei murdunud.
Rottide, lutikatega- igasuguseid kambreid on nähtud, tänapäevased on kuurort ;).
Olid vast ajad...

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis