AASTA ŠOVINIST: Martin Helmele valmistab heameelt, et ta on Feministeeriumi aasta šovinisti valimistel kõige tipus – kõige suurem šovinistlik siga. (Toomas Tatar)

Sugude võrdsust taotlev blogi Feministeerium korraldas teistkordselt aasta šovinisti valimised, kus ülekaalukalt haaras esikoha poliitik Martin Helme. Teiseks jäi zooloog ja loomaökoloog Raivo Mänd, kolmandaks tuli Apollo raamatupood.

Aasta šovinisti otsustasid blogilugejad hääletuse teel. Martin Helme hääl kõlas valimistulemust kommenteerides rõõmsalt: “Niivõrd-kuivõrd kui need hullud tiitlid üldse kellelegi korda lähevad, siis kindlasti valmistab mulle head meelt, et ma olen nende nimekirjas kõige tipus – kõige suurem šovinistlik siga. Siis ma järelikult teen midagi õigesti.”

Helme kinnitab, et tal pole plaanis midagi ette võtta, et talle tiitlit ka järgnevatel aastatel ei omistataks. “See on väga auväärne tiitel!” ütleb ta kindlameelselt.

Martin Helme põhjustas möödunud kevadel suurt furoori, kui teavitas teda intervjueerinud naisajakirjanikku, et viimane on ühiskondlikult kahjulik element, sest on 27aastane, vallaline ja lastetu.

Üllatusena võib tulla Apollo raamatupoe sattumine šovinistide nimekirja. Feministeerium toob välja, et poekett on mitmeid aastaid koostanud kingisoovituste nimekirju, mis suunavad ostjat soetama naistele kokandus- ja esoteerikaraamatuid, meestele aga rahanduse ja sõjateemalisi teoseid.

Aasta šovinisti tiitlile kandideerisid veel reklaamibüroo Tank loovjuht Joel Volkov, ajakiri Kroonika, näitleja Hendrik Toompere, kirjamees (:)Kivisildnik ja poliitik Rein Lang. Möödunud aastal valiti suurimaks šovinistiks Viktor Vassiljev.

Õhtuleht jääb ootama, et Asotsiaalministeerium jätkaks aasta parmu valimist. Paraku valis ministeerium aasta parmu viimati 2010. aastal, mil tiitli napsas endine korvpallur Tanel Tein.

Jaga artiklit

91 kommentaari

V
vauu!  /   13:56, 13. jaan 2017
Naera või lõhki, enne 16 häälega maatasa materdatud papake Mart!
Nüüd siis helme pojuke Martin on veel üliuhke selle eriliselt negatiivse tiitli üle.
Aasta šovinist Martin Helme: “See on väga auväärne tiitel!”
No, naera lihtsalt ribadeks!
.
Šovinist on isend, kes peab teiste rahvuste, rassi, sugupoole või mõne muu grupi suhtes ennast paremaks, targemaks või tähtsamaks.
Õ
Õnne  /   21:02, 12. jaan 2017
Õnne Martin auväärse tiitli puhul. Selline tiitel teeb kadedaks iga eestlase. Kes midagi muud arvavad, on iseloomutud pugejad, kes on valmis peremehe heakskiidu väljateenimiseks valmis maha müüma nii iseennast kui oma kodumaad.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis