ÜKS ETTEVÕTLUS KÕIK: Martin Repinski usub, et ettevõtluskogemus tuleb talle kasuks ka rahvusooperi nõukogus. (Aldo Luud)

Riigikogu kultuurikomisjon on esitanud eelnõu, millega soovib nimetada rahvusooper Estoniat juhtivasse nõukogusse Urve Tiiduse ja Martin Repinski. Kui Tiidus on varem olnud kultuurivaldkonnaga seotud, siis kitsepidajast riigikogulasel Repinskil see kogemus puudub.

Urve Tiidus ja Martin Repinski vahetaksid Rahvusooperi nõukogus välja Laine Randjärve ja Mart Helme. Kultuurikomisjoni esimees Aadu Must selgitab, et riigikogu esindajate väljavahetamine on seotud üleüldiste muudatustega poliitmaastikul. “Sellest lähtudes tegid fraktsioonid oma ettepanekud, kuidas koormus ümber jagada,” ütleb Must. Ta lisab, et esimesena tuli teade tagasiastumisest Laine Randjärvelt, kes edastas ühtlasi Reformierakonna fraktsiooni sõnumi, et tema asemel võiks nõukokku kuuluda Urve Tiidus, kelle koormus on mõnevõrra langenud.

Musta sõnul on nõukogude liikmete määramine seotud poliitiliste kokkulepetega, kuid komisjonidele jääb alati õigus veto peale panna. “Kui on tunda, et kellegi suhtes on “Tule taevas appi!” nagu vanasti ütles Andrus Ansip, siis kultuurikomisjon paneb veto,” lubab Must ja lisab, et üldiselt fraktsioonide ettepanekuid siiski aktsepteeritakse. “Lõppude lõpuks, kas meist keegi julgeks küsida, kas endine kultuuriminister Urve Tiidus on piisavalt pädev sellisess rolli?”

Repinski kohta ütleb Must, et tema on veel noor mees, kelle kõiki andeid me veel ei tea. Ta lisab, et Repinski esindab üht osa valijatest, kellel on oma huvid. “Kuna ta ei juhi rahvusooperit üksi ja seal on tõepoolest väga sümpaatne nõukogu kokku, siis nähtavasti täidab ta ühe segmendi, mis muidu oleks täitmata,” arvab Must.

Martin Repinski toob välja, et tema plussiks saab olema tugev kogemus ettevõtluses, mida igal poliitikul ei ole. “Kui vaadata kasvõi rahvusooperi põhikirja, siis nõukogu pädevuses on väga palju küsimusi, alates eelarvest kuni varade haldamiseni välja,” ütleb Repinski. Ta kinnitab, et Estonia nõukogu pärast ei tasu muretseda, sest sinna kuuluvad mitmed erineva kultuuritaustaga inimesed. Praegu Repinski veel öelda ei oska, milliseid muutusi Estonia vajaks. Ta lubab ettepanekuid teha siis, kui on seal toimuvaga lähemalt tutvunud.

Repinski kinnitab, et on Estonia teatri sage külastaja: seal võib teda silmata vähemalt kord kuus. “Rahvusooperis käisin viimati detsembris vaatamas operetti „Silva“, mis mulle väga meeldis,” lisab poliitik. Žanrite osas tal eelistused puuduvad, kuid enda sõnul külastab ta Tallinnas kõige sagedamini Estoniat ja draamateatrit. “Kuna käin Eestis väga palju ringi, siis õhtune teatriskäik on olnud üks parimaid võimalusi aega sisukalt veeta,” märgib Repinski, et lisaks Tallinna teatritele külastab ta sageli ka Rakvere ja Viljandi teatrit.

Jaga artiklit

60 kommentaari

X
xxx  /   20:10, 12. jaan 2017
Noh, ikka läheb ja sobib ka - tal ju omad solistid ja ooperikoor!

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis