Eesti uudised

Traagilises tööõnnetuses osalenud mehed said tingimisi karistada (3)

Juhan Haravee, 11. jaanuar 2017 04:00
ETTEVAATAMATUD: Vanem ei andnud märku peatumiseks, noorem lootis, et lipsab läbi, tagajärg: tõstuki korvist asfaldile kukkunud pereisa ei suudetud päästa.Foto: Tiina Kõrtsini

Ekspertiisi hinnangul oleks kiiver võinud päästa mullu veebruaris Keilas juhtunud tööõnnetuses surma saanud 56aastase Arvi elu. Kahel juhtumis osalenud mehel tuleb aga teadmist, et nende ettevaatamatu tegutsemine röövis inimeselt elu, kanda kaasas oma elupäevade lõpuni, arvab prokurör.

Eile mõisteti Harju maakohtus kokkuleppemenetluses süüdi mullu veebruaris Keilas Harju KEKi territooriumil ühe inimese surmaga lõppenud tööõnnetusega seotud kaks meest. Õnnetuses saadud vigastuste tagajärjel hukkunud Arvi Altmetsa töökaaslasele Mardile (62) oli Põhja ringkonnaprokuratuur esitanud süüdistuse tööohutusnõuete ettevaatamatus eiramises. Autojuht Raunot (24) süüdistati raske tervisekahjustuse tekitamises ettevaatamatusest.

Mullu 18. veebruaril kell 9 vahetasid Keila firma Entek elektrikud Arvi ja Mart Harju KEKi väravavalgusti pirni. Tõstuki korvi roninud Arvi juhtis end töö tegemiseks vajalikule kõrgusele väravakatuse all ja Enteki elektritöödejuht Mart julgestas teda maapinnalt. Kohustuslikku kiivrit Arvi ei kandnud, kuigi tööandja oli selle talle andnud. Mardi kohustus oli jälgida, et Arvil on ohutu korvis töötada. Muid kohustusi tal selle töö tegemise juures ei olnud. Prokuratuuri hinnangul ei täitnud Mart talle seadusest ja ametijuhendist tulenevaid kohustusi. Veidi pärast kella 9 lähenes Harju KEKi väravale veoauto Scania, mida juhtis Rauno. Väravast läbi sõites ei pannud viimane tähele, et sealsamas lähedal viibis korvtõstukiga üles tõstetud töömees Arvi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13.12.2016
Tööõnnetuste arv on kasvanud, hukkunud on 19 inimest
22.11.2016
Ehitajad nagu otsiksid õnnetusi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee