Maailm

Skandaalne poliitkloun Vladimir Žirinovski hakkas ettekuulutajaks (22)

Allan Espenberg, 11. jaanuar 2017 04:00
Vladimir ŽirinovskiFoto: AFP / Scanpix
Ega ainult astroloogid avalda ennustusi. Nii on näiteks oma ettekuulutustega välja tulnud Venemaa Liberaal­demokraat­liku Partei juht Vladimir Žirinovski (70), kes pitseeris eelmise aasta juulis kapsli oma ennustustega 20 lähiaastaks.

Poliitklouni imagoga Žirinovski on oma ennustustest, mille täpne sisu saab teatavaks 2036. aastal, väikest viisi ka ise ajakirjandusele rääkinud. Oodatult on need meeltmööda Kremlile.

Samal teemal

Nii ei ole Žirinovski arvates kahtlust, et NATO laguneb ja tema asemele tuleb teine organisatsioon. "NATO laguneb. Miks? Aga sellepärast, et sellesse kuuluvad liiga erinevad riigid. Näiteks Albaania ja Norra. Need on ju ühtesobimatud riigid," selgitas Žirinovski. Saksamaal, kelle kanda on märkimisväärne osa NATO ja Euroopa Liidu eelarvest, saab villand Lõuna- ja Ida-Euroopa vaeste maade ülalpidamisest.

NATO kõrval võib Žirinovski arvates kaduda ka Euroopa Liit ja uue liidu tsentrumiks saab Põhja-Euroopa. Kui rääkida aga USAst, siis viivad ameeriklased Žirinovski veendumusel oma sõjaväebaasid Euroopast minema ning keskenduvad suhetele Kanada ja Mehhikoga, mis toob käibele Põhja-Ameerika uue valuuta ja jõustub uus julgeolekusüsteem.

Tänavuseks aastaks ennustab Žirinovski aga suurt edu ja õnne Venemaale, sest lahkub vana eliit, sealhulgas endised kommunistid. Täpselt samamoodi vabaneb ka USA oma parteinomenklatuurist, kes lahkub koos Obamaga.Venemaad ootavat ees aga kõigist hädadest hoolimata ilus aeg.

Saksamaal kaotab Angela Merkel valimised ja seetõttu muutub Euroopa Liit kardinaalselt, prognoosib Žirinovski.

Liberaaldemokraadid usuvad Žirinovski ettekuulutusvõimesse täiega, sest nende kinnitusel on parteijuhi 20 aastat tagasi tehtud ennustused täide läinud. Jutt oli sõjast Lähis-Idas, suhete teravnemisest Venemaa ja Ukraina vahel, Krimmi naasmisest Venemaa rüppe jms.

Samal teemal

01.02.2018
Venemaa presidendiks kandideerib ka Žirinovski
25.03.2017
Poliitkloun Žirinovski ei näita väsimuse märke
15.03.2017
VIDEO | Žirinovski lubas oma vastased üles puua ja maha lasta
28.05.2016
Žirinovski ähvardas taas tuumalöögiga