Maailm

Hong Kongis suri 105aastasena Briti legendaarne sõjakorrespondent Clare Hollingworth (3)

Toimetas Kristin Aasma, 10. jaanuar 2017 17:33
Briti ajakirjanik Clare Hollingworth oli esimene korrespondent, kes teatas Teise maailmasõja puhkemisest. Pildil tähistab vanaproua Hong Kongis oma 105. sünnipäeva. On 10. oktoober 2016.Foto: Reuters / Scanpix
Hong Kongis suri täna 105aastasena Briti sõjakorrespondent Clare Hollingworth, kes edastas uudiseid Teise maailmasõja algusest.

1911. aastal Suurbritannias Leicesteris sündinud Hollingworth kirjutas 1939. aastal artikli Saksamaa sissetungist Poolasse. Ta jätkas uudistega Vietnamist, Alžeeriast ja Lähis-Idast, kirjutas BBC. Hollingworth oli Daily Telegraphi algaja reporter, kui ta kirjutas sajandi kuumimaid uudiseid. BBC kirjutab, et see oli Hollingworth, kes märkas Saksa vägede kogunemist Poola piiri juurde 1939. aastal, mil naine sõitis Poolast Saksamaale.

Enne reporteriks saamist aitas Hollingworth päästa tuhandeid inimesi Hitleri võimu eest, korraldades neile Briti viisasid.

Hilisemas elus oli ta Hong Kongis väliskorrespondentide klubi liige. Mullu oktoobris tähistati seal tema 105. sünnipäeva. 

Hollingworth oli kaks korda abielus, Hong Kongis oli ta elanud viimased 40 aastat. 1970. aastatel töötas ta Pekingis, 1960. aastatel avaldas The Guardianis artikli luure teemal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee