Eesti uudised

Kas Tori valla pearaamatupidaja susserdas elukaaslase juhitud firmaga? (27)

Maarit Stepanov, 10. jaanuar 2017 04:00
VEENÄIDIK: Firma jättis näidikute andmed korrektselt esitamata.Foto: Tairo Lutter

Kui Tori vallas leiti 2008. aastal vee-ettevõtjaks firma, mille juht oli pearaamatupidaja elukaaslane, ei kahtlustatud midagi halba. Kui leping lõppes ja pearaamatupidaja lahkus töölt, avastas tema mantlipärija, et ettevõttele oli alusetult makstud ligi 29 000 eurot. Alustati kriminaaluurimist. Politsei ei suutnud asja selgust tuua.

Osaühingu Raivo Remont ülesanne oli vahendada joogivee- ja kanaliseerimisteenust ja neil lasus kohustus koguda mõõdikute näitusid ja need korra­päraselt vallale esitada. Kokkuleppest ei peetud aga kinni. Vald sai andmeid korrapäratult, sageli alles nõudmise peale. Kuna kõik raamatupidajad polnud kokkulepetega kursis, ei osanud nad aimatagi, et midagi kummalist on lahti. Pealegi oli arvete ja raha liikumise kohta täielik ülevaade vaid pearaamatupidaja Ülle Ilvesel.

Ta oli põhitöö kõrval füüsilisest isikust ettevõtja ja teinud raamatupidamist ka elukaaslase firmale. Seega olid tal vajalikud andmed käepärast, kuid ta ei löönud korda majja. Asja uurinud politsei sõnul ei saanud vald seda temalt ka oodata. Nimelt ei lasu Ilvesel raamatupidamisteenuse pakkujana selliseid kohustusi.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee