Eesti uudised

Lisatud Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kersti Sarapuu selgitus.

Madison: häbi reeturite pärast - Keskerakonna saadikud võtavad presidendi otsevalimise eelnõu tagasi (108)

Toimetas Kristin Aasma, 9. jaanuar 2017 19:19
Jaak Madison (keskel). Vasakul keskerakondlane Märt Sults.Foto: Tiina Kõrtsini
Eesti Konservatiivse Erakonna (EKRE) ja riigikogu liige Jaak Madison häbistas Facebookis Keskerakonda, et selle saadikud võtavad homme põhiseaduskomisjonis arutlusele tulema pidanud presidendi otsevalimise eelnõu tagasi. "Häbi, lihtsalt häbi reeturite pärast," ütleb Madison.

"Mäletate, kui Keskerakond oli veel opositsioonis, siis ühiselt esitasime seaduseelnõu, mille kohaselt soovime presidendi otsevalimisi? Antud eelnõu pidi tulema arutlusele homme põhiseaduskomisjonis, kuid oh üllatust, just äsja tuli teade, et fraktsiooni esimehe Kersti Sarapuu sõnul võtavad Keskerakonna saadikud eelnõu tagasi," kirjutas Madison Facebookis.

"Vot mis juhtub, kui oled tegelikkuses kahepalgeline ning valitsuserakonnaks olemise nimel unustad kõik põhimõtted. Põhiseaduse muudatust saab algatada vähemalt 21 saadiku poolt, seega kahjuks jääb see eelnõu arutlus ära, kuna presidendi otsevalimist toetab vaid konservatiivide fraktsioon oma seitsme saadikuga. Häbi, lihtsalt häbi reeturite pärast."

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu selgitas, et valitsuse 100 päeva plaanis on kirjas, et välja kavatsetakse töötada presidendivalimiste süsteemi muudatused ning ettepanekute tähtajaks on jaanuari lõpp.

"Anname valitsusele selle aja, et ettepanekuid teha ja vajalikud muudatused kompleksselt läbi mõelda," põhjendas Sarapuu presidendi otsevalimiste eelnõu tagasivõtmist.

"Toetame presidendivalimiste laiapõhjalisemaks muutmist ning otsevalimised on kahtlemata üks laual olevaid võimalusi. Viimased presidendivalimised näitavad selgelt, et süsteemi tuleb muuta," lisas ta.

Samal teemal

30.01.2017
PÄEV JAAK MADISONIGA ehk Kuidas skandaalne poliitik oma hoopis teistsugust tahku näitab
19.12.2016
Jaak Madison: IRL osaleb aktiivselt migrantide maaletoomisel
14.12.2016
Madison: viisavabadus Ukrainaga võib avada tagaukse Eesti venestamisele
04.10.2016
Menetluses eelnõu Vabariigi Presidendi valimiskorra muutmiseks