Esmaspäeval pidid miljonid Londoni elanikud metroo asemel mõne teise transpordivahendi leidmaFoto: Reuters / Scanpix
Toimetas Liivi Sõrmus 9. jaanuar 2017 18:56
Esmaspäeva hommikul pidid miljonid Londoni elanikud tööle minemiseks alternatiivse transpordivahendi leidma, kuna pühapäeva õhtul kell 18 kohaliku aja järgi algas metrootöötajate 24 tunni pikkune streik.

Pühapäeva õhtul otsustasid enamik metrootöötajaid tööpostilt lahkuda, et näidata üles vastumeelsust hiljuti aset leidnud ulatusliku koondamislaine suhtes. Streik kestis 24 tundi ehk lõppes esmaspäeval kell 18 kohaliku aja järgi, vahendavad BBC ja Guardian.

Streigi tõttu on Londoni peamised metrooliinid kas suletud või pakuvad piiratud teenust. Sellega seoses on häireid ka teiste ühistranspordivahendite töös, sest järsult suurenenud rahvahulga teenindamisega ei tulda toime.

Esmaspäeva hommikust alates on erinevatesse meediakanalitesse ilmunud pilte ja videoid Londoni ülerahvastatud tänavatelt, kus inimesed proovisid tööle jõudmiseks erinevaid viise leida.

Tänavatel olid tohutud ummikud ja paljud inimesed läksid tööle kas jala või jalgrattaga. Ka bussi-, rongi- ja taksopeatustes olid pikad järjekorrad, nagu on näha ka järgnevas videos:

Inimestel soovitatakse töölt kodudesse suunduda enne streigi lõppu, kuna ennustatakse, et õhtusel tipptunnil on olukord veel hullem kui hommikul. Olukord normaliseerub ilmselt teisipäeva hommikuks.