Krimi

Oluline pööre kohtus: üks vendadest tunnistas end ka mõrvas süüdi

Taksojuhi tapmises süüdistavad vennad tunnistavad autoröövi, kuid eitavad mõrva (55)

Andra Nõlvak, Liis Vaksmann, 9. jaanuar 2017 13:27
Foto: Teet Malsroos
Pärnu maakohtus algas täna kohtuasi, milles 21-aastast Filip-Arturit ja 18-aastast Benjamini süüdistatakse mullu jaanuaris Pärnumaal taksojuhi mõrvamises.  Taksojuhi jõhkras tapmises süüdistatavad vennad lahkusid Eestist 2007. aastal ja naasid möödunud aasta alguses, et külastada siin elavaid vanavanemaid ja siis minna Euroopasse ringreisile.

Eestisse jõudes külastasid mehed Jõgeval elavaid vanavanemad, kelle juures ühe öö peatusid ning pidid siis edasi Tallinnasse sõitma, ent külmal talvepäeval oli autoga probleeme. Tallinnasse jõudes lasid noormehed auto ära parandada ja jäid kolmeks päevaks pealinna. Vanavanemate sünnipäevaks sõideti uuesti Jõgevale, et pidupäeva puhul kink viia.

Pärnusse suundusid vennad Jõgevalt. Pärnus meestel pikka plaani polnud ning otsustati, et sõidetakse tagasi Inglismaale, kuid talverehvide puudumise tõttu peeti poisid kinni ja autoomanik Benjamin võeti 15 päevaks vahi alla.

Vabanedes tuli auto eest välja käia ligikaudu 150 eurot, kuna seda aga sularahas teha ei saanud, keeldus Filip-Artur maksmisest.

Mustas pusas Filip-ArturFoto: Teet Malsroos

Benjamini plaan oli tema enda sõnul sõita Tallinnasse ja sealt lennata tagasi Inglismaale, vend Filip-Artur tuli mõttele auto varastada.

Kuigi kohtus antud ütluste järgi Benjamin sellega algselt nõus ei olnud, suutis vend teda piisavalt veenda. Nii otsustatigi, et kõige lihtsam on varastada takso. Nii telliti Pärnu kesklinnast takso, mis juhatati suvalisele Google Mapsist valitud aadressile.

Edasine plaan pidi välja nägema selline: võetakse juhilt auto võtmed ning telefon ja mees ise jäetakse maha.

Suvaliselt valitud sihtkohta jõudes väljuti taksost, et pagasiruumist näiliselt pakid võtta. Benjamini ütluste kohaselt oli Filip-Artur inglise keeles käskinud taksojuhil auto võtmed anda ja teatanud, et nad võtavad auto endale.

„Taksojuht ei öelnud midagi, lihtsalt vaatas,“ sõnas Benjamin kohtupingis, arvates, et ehk ei saanud juht lihtsalt inglise keelest aru.

Esiplaanin BenjaminFoto: Teet Malsroos

Kui vanem vend juhi ukse juurde läks, tekkis taksojuhiga aga rüselus. Benjamin asus taksolt logosid eemaldama, kuid juht lõi teda, mille peale mees karjuma ja vanduma hakkas. Filip-Artur tuli vennale appi ja läks juhile kallale, lüües teda jalgadesse. Mis edasi sai, Benjamin täpselt ei tea, sest vend tõmbas juhi autosse. Mõne aja pärast tuli vend taksost välja ja juht lamas tagaistmel kõhuli.

„Vend ütles, et aitaksin tal mehe kraavi tassida. Nii et me tõmbasime ta jalgupidi taksost välja. Mina haarasin õlgadest ja vend jalgadest ning tassisime teeäärele,“ selgitab Benjamin kohtus, mis edasi sai.

Nii jäetigi juht teepervele surema ja ise võeti suund Poola. Tee peal vabaneti takso logodest ja visati ära nuga ning kruvikeeraja, mis autovarguseks kaasa võeti. Leedust kaugemale vennad aga ei jõudnud, sest seal pidas politsei nad kinni.

Benjamin tunnistab kohtus, et kahetseb juhtunut. Mõlemad vennad on tunnistanud osaliselt oma süüd autovarguses kuid mitte mõrvas.

Filip-Artur tunnistab ütlusi andes, et venna räägitu on tõsi ja vastab küsimusele, kas tunnistab end taksojuhi tapmises süüdi jaatavalt. Ka Filip-Artur kahetseb enda sõnul juhtunut.

Samal teemal

14.03.2017
Taksojuhi mõrvanud vennad lähevad 15 aastaks vangi
11.02.2017
Prokurör nõuab taksojuhi tapnud vendadele eluaegset vanglakaristust
10.01.2017
MÕRVATUD TAKSOJUHI LESK: ma ei usu, et auto oli talle nii tähtis, et ta oma elu kaalule pani

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee