Eesti uudised

Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu juht: aastavahetusel olid peaaegu kõik Tallinna hotellid täis

Vene turist Tallinnas: “Sa tõesti tunned siin tõelist Euroopat!”

Maarit Stepanov, 9. jaanuar 2017 09:20

41 KOMMENTAARI

t
Toetan mõtet/tundke ajalugu/ 11. jaanuar 2017 06:06
Keeleoskus on alati suur pluss. Sellest paljud noored aru ei saa. Ja üldse...õppige nähtustel vahet tegema! Veemaa venelane on üksikisiku tasandil superinimene. Satud jääma kuskil keskvenemaal öösel hätta ja vene inimene aitab sind nii, nagu ükski eestlane iial ei aita. Tingimus on, et sa temaga ainuult poliitikast ega ajaloost ei räägi. Kõigil muudel teemadel aga lase käia. Ja joo kindlasti viina ka, muidu solvub. Teiseks õppige vahet tegema kohalikel ja turistil. Siis oled tark inimene, mitte üheülbaline harimatu tobu kuskilt kapa kohilast, kes arvab, et venelased on üks homogeenne mass ja neile tuleb kaigast anda. Kui Jaan Poska oleks ka selline t öll olnud, poleks meil mingit iseseisvust kunagi olnud.
f
fsb/ 10. jaanuar 2017 21:34
ah et kodusöök ei meeldi? hakkate meil butõrkas sirbi ja vasaraga sööma
h
hoidke eesti keelt/ 10. jaanuar 2017 07:31
Kõik, kes siin kiidavad taevani vene turisti, pole vist üle ühe päeva Tallinnas viibinud või on siis käinud ainult vanalinnas. Mina, elades Tallinnas, ei oska enam ühegi sibula üle rõõmustada. Just igapäevases ostlemises on tavapärane, et kui sibula poole pöördutakse eesti keeles, ei vaevu too isegi lihtsamaid väljendeid lausuma vaid läheb kohe sujuvalt vene keelele. Paraku on tehtud kõik, et sibul ei peaks õppima eesti keelt, sest miks ta peakski, kui absoluutselt kõik on saadaval vene keeles.
j
jobud eestlased/ 9. jaanuar 2017 23:10
kui ei tea, pole mõte kiruda venemaalt tulnud, idika kari.
o
orjad eestlased/ 9. jaanuar 2017 22:28
Ei räägi ükski teenindaja Venemaal või Soomes eestlasest kliendiga eesti keeles, aga siin on orjad eestlased tööle võetud, kes peavad mitmes keeles rääkima ja nii see eesti keel välja surebki.
l
Lio/ 9. jaanuar 2017 21:00
Kõik siin kirjutatu,kommenteeritu näitabki ühe väikerahva haledat seisu.Suure naabri ees ollakse maoli maas (samas see naaber meie naabrusest ei tee väljagi ja teenindab meid raudselt ainult vene keeles).Oma armetus peidetakse tühjade sõnade taha---inimesel on hea meel kui tema keelt osatakse.Inimesel st.venelasel,aga eestlane,kes teiesuguste meelest siis eestlane on,et ta isegi oma kodumaal ei saa omakeelset teenindust.Ilmselt me ei väärigi mingit iseseisvust,kui meie hulgas on nii palju küürutajaid ja selle roomamise õigustajaid.
v
võibolla/ 9. jaanuar 2017 19:11
Venemaalt tulnule on jah väga lahe jne. aga läänest tulles on ehmatus suur - inimesed haisevad ühistranspordis ja perekonnatuttavatel polnud 2 eurot piletiraha oma lapsele...
Hale...kuid hea tunne et enam ei ole selle mahajäänud riigi kodanik ja veel parem et lapsed normaalses keskkonnas saanud üles kasvada.
r
rhs/ 9. jaanuar 2017 19:09
Küüditajate, vägistajate, mõrtsukate järeltulijad käisid uut loodetavat saaki üle vaatamas. Vene piiril peaks raudne eesriie olema.

6
60 +/ 9. jaanuar 2017 17:52
Lisaks tooks siia veel ühe aspekti . Üksjagu ilmas ringi rändanuna , ning inglise keele oskusega on seoses minu ajastul olnuna , suht viletsad lood. kuid osates vene keelt , on tõesti võimalik hakkama saada. esiteks tuleb meelde Egiptus , samuti kohanud head mõistmist Poola kämpingutes. Väita , et poolakas ei taha põhimõtteliselt vene keeles suhelda , ei pea paika. Kahtlejatel ja oponentidel soovitan reisida ja avastada maailma , selle asemel et vene asja manada. Uskuge , te ei pea pettuma ! HEAD MATKAMIST !
v
vene turistide vastu pole midagi/ 9. jaanuar 2017 17:27
tema ei karga sulle kahe jalaga peale vene keelega. küsib enne, mis keeles suhelda. meie kohalikud olid on ja jäävad mölakateks, midagi teha pole, nad ei muutu. õige venelane ei salli ise neile koju tungivaid ei-tea-kust-tulnud kaasmaalasi silmaotsaski. vähemalt Peterburis on see nii, mulle on sellest palju räägitud
t
Triinule ja teistele/ 9. jaanuar 2017 17:18
Olnud ühes kaubamajas tööl olnud, tean omast käest, et osates natukenegi kliendi, antud juhul vene keelt, on suhtlemine palju lihtsam ja kliendi meel avatum ostlema. Hooajati nägime samu kliente, kes just sellepärast meie poodi külastasid, et said omakeelset ja asjalikku teenindust. Ja oma sajalisi luhvitasid nad hoolega. Mis on firma eesmärk? Loomulikult võimalikult palju teenida. Ei ole nagu märganud, et keegi pahandaks eestlaste inglise või soome keele oskuse peale. See kah võõrkeel - vaja meil neid lagastajetst brexiti poissmehi või alkorallitajaid?! Iga keele väikegi oskus teeb oskajat ennast rikkamaks. Või tahamegi igavesti jääda kurjaks pimedas praos kükitavaks rahvaks...
m
mees/ 9. jaanuar 2017 17:01
Mina ikka ei moista eestlasi! need kes soimavad koguaeg venelasi voi irvitavad! Vene turist tuleb lahke sudaga raagib talle nii meeldib eesti! toob siija raha oma mida meil niigi vahe! ja ikka soimavad ehk aitab!!! Pagulased tulevad vastupidi raha ara votma vot missuguse lood maeil toimuvaD!
k
kuidas võtta.../ 9. jaanuar 2017 16:59
mida rohkem me siin koogutame (rahajumalat teenime) ja vene keeles räägime, seda enam neid sibulaid venemaalt siia kolib ja ilmselt üsna varsti ei ole enam kelleagagi eesti keeles rääkida
ä
ärge kirjutage jama kommenteerjad/ 9. jaanuar 2017 16:56
Venemaa venelane pöördub kõige pealt inglis keeles, uurib kumma keelega suhelda, kas inglise või vene keeles. Kohlik on mats, jeesti keelt ei oska. või ei taha rääkida.
t
Tänage/ 9. jaanuar 2017 15:38
venelasi, et nad tulid, muidu oleksid kõik hotellid käpuli ja pankrotis. kord aastas suur täitumine.
t
Tänage/ 9. jaanuar 2017 15:38
venelasi, et nad tulid, muidu oleksid kõik hotellid käpuli ja pankrotis. kord aastas suur täitumine.

l
Lähedal, aga tegelikult ülikaugel/ 9. jaanuar 2017 15:31
Eks iga normaalne inimene ihkab Euroopasse, nii ka tublid venelased - kaua sa seal asiaatide hulgas ikka vireled. Ja mõtle kui lähedal on neile Euroopa - Peterburist ainult ca 150 km Narva ja ca 200 Soome.
o
on ju/ 9. jaanuar 2017 14:54
Nii oli alati, Eestis tunnetasid Lääne hôngust ja restoranides, kohvikutes vastavat teenendust. On hea, et turistidega käiakse viisakalt ringi, sest nad lähevad koju tagasi ja viivad Eesti maine endaga kaasa. Mis häirib on see, et reportaazides kohalikud, kauaaegsed elanikud, räägivad vene keeles. Kuid Eesti riik teeb palju eesti keele tasuta ôpetamise vallas. Dmitri Burasev, sulaselges eesti keeles, räägib MISA "Meie inimesed" plaanidest, kuidas see ellu viiakse. Riik panustab keeleôppeks uuel aastal 1,6 miljonit eurot. Kas pole tore, et Tallinnas ja intervjuudes hakkame rohkem eesti keelt kuulma?
h
Hell Mai/ 9. jaanuar 2017 14:53
Ma mõtlen ka, et naabrite keelt peaks mingil määral ikka tönkama- no ja ma tönkangi siis peale inglise ka soome ja isegi veidike läti keelt. Vene keelt räägin. Vot millest ma vahest mõhkugi ei jaga on setu ja see kant. Aga mitte kordagi ei ole lähi Venemaal märganud, et mõni teenindaja püüaks eesti keelt töngata. No ütleks või tere vmt. Miks see naaberriigi jutt on alati ühepoolne? See üleshaibitud multikultuurne ja ülitore Narva... no kuulge, isegi seal on jätkuvalt "kraabi pulgaga" tase. /Kes ei tea siis kohviku menüüs oli salat kraabi pulgaga mis tegelikult on salat karbipulgaga./
n
nojah/ 9. jaanuar 2017 14:13
On ka Venemaal kauneid kohti! Zolotoe kolco Rossii.
e
EKRE valija/ 9. jaanuar 2017 13:07
Jälle näide jewroopa kallutatud propagandast ja valitud lõikudest! Aga sellest ei räägita, et euroopas on sõda, veri voolab, majad põlevad ja rahvas tungleb tegelikult vene saatkondade juures, et saada varjupaika ja töölubasid. Kellegile ei meeldi euroopa, kes kasvõi kordki on Venemaad näinud, rääkimata põlisinimestest- venemaalastest! Hale klikimeedia propaganda.
e
Et venelased endid Tallinnas Euroopas tunneksid / 9. jaanuar 2017 13:01
- peab sadutuhandeid eestlasi mujal Euroopas elama - https://youtu.be/6IFdcCwnm2Q
o
oi kui nunnu.../ 9. jaanuar 2017 12:57
Loodetavasti räägitakse minuga Venemaal eesti keeles (lähen järgmisel nädalal Peterburgi).

o
oi/ 9. jaanuar 2017 12:55
Leht nutab haritud ajakirjanike ja keeletoimetajate puuduses. Eesti keelt mitte oskavad lapsajakirjanikud ei tohiks saada lehes tööd.
r
rp/ 9. jaanuar 2017 12:40
Tõeline Euroopa on siin veel säilinud.
e
eedu/ 9. jaanuar 2017 11:42
Õige ja kindelvene keel igalpool algab erootilisest sõnavarast.
n
Need.../ 9. jaanuar 2017 11:39
...ongi õiged venelased,mitte nagu toom,oma kohalike kambaga.
v
Viru Pirukas/ 9. jaanuar 2017 11:37
Kui klient hästi maksab, asi see siis lahke olla :DDD
//hõõrub araabia turukaupmehe kombel käsi
v
vanaema Triinule ja sööki, sööki-le/ 9. jaanuar 2017 11:18
Mul on väga hea meel, et meil siin, Tallinnas räägitakse turistidega Venemaalt vene keeles, Soomest - soome keeles ja teistest riikidest inglise või muu keeles. See näitab, et meie kaupmehed on haritud ja intelligentsed inimesed, kes esindavad meie Eestit! Rõõm lugeda, et turistid käivad siin juba mitmendat korda! Palun tulge järgmine aasta jälle! Me ootame häid inimesi!
K
11:01, 9. jaan 2017-le/ 9. jaanuar 2017 11:18
Kui miski on orienteeritud nimelt vene turistile,siis on ka vene keel asjakohane.
t
Triinule/ 9. jaanuar 2017 11:17
sõida Türki ja kuula, kõik tänavakaubitsejad räägivad vene keelt....

m
miinustajatele/ 9. jaanuar 2017 11:11
Valus-alasti TÕDE on teie jaoks ikka väga raske taluda.Nii,et teile ikka kangesti meeldib,et Eestit ja eestlasi poleks olemas,oleks üks järjekordne Venemaa oblast,kust eestlased (mitte need õiged--sotsid ja keskerakondlased) saadetakse taaskord jalust minema kui tülikad.Igal riigil on niipalju eneseuhkust,et ta turistidele ei poe,vaid teenendab ülimalt lahkelt ja viisakalt kohalikus riigikeeles või siis inglise keeles,mida oskab enamus eurooplasi ja on valmis rääkima ka venelased.Eesti riik on aga niivõrd mannetu,et ta isegi siin sündinud-kasvanud okupantide järeltulijaid (iseendi vaevajaid) teenendab vene keeles.Selg sirgeks eestlased.Eks laduge miinuseid.
p
Priit/ 9. jaanuar 2017 11:05
Tore, et Eestist hästi arvatakse. Siinsetele ilkujatele teadmiseks nii palju, et ega poliitikute pärast terve Venemaa halb pole ;)
t
Triinule/ 9. jaanuar 2017 11:01
Sul ju osaliselt õigus. Aga mina ei oska inglise keel ja samas käin vähemalt korra aastas Itaalis(olen fänn) ja seal olen kõik oma asjad sanud ajada saksa -, viipe- või Veneetsiakandis ka vene keeles. Pole itaalased küll viltu vaadanud, naised ehk isegi pisut"huvitatult"?
a
ab / 9. jaanuar 2017 10:31
kle pudru! tollil ja tollil on ikka vahe, suur vahe!
k
kkrahv/ 9. jaanuar 2017 10:19
Oleks meie kohalikud Vene "turistid" ka seda hindaks aga neist paljudel on ikka mokk viltu selle riigi peale.
t
Triin/ 9. jaanuar 2017 10:17
Ausalt öelda näitab see meie "ärimeeste" pugejalikust,et venelane saab teenindust vene keeles.(Mujal maailmas ikka kas inglise või kohalikku riigikeelt tundes). Meie "ärimees" võtabki tööle pigem unbkeelse venelase kui vene keelt mitte oskava (inglise keelt valdava) eestlase.Võim soosib sellist suhtumist aga aina rohkem.Panite tähele--venelane oli valmis rääkima inglise keeles,aga saba liputavad "eestlased" teenindasid siiski vene keeles.
e
et siis/ 9. jaanuar 2017 11:41
Tubli! Miks on inglise keele oskamine parem kui vene keele oskamine? Ise räägin vene, inglise, soome, saksa keelt. Tunnen puudust läti keele oskusest, ikkagi naaberriik. Keda ma tööandjana tööle võtan? Ikka neid kes rohkem keeli oskavad. Kui vene turist tuleb ja pakub sulle raha ja sina vastad jäärapäiselt I do not understand, ei saa aru jne. Kes siis selles situatsioonis on kaotaja? Õppige keeli. Eriti kasulik on osata naaberriikide keeli.
k
Kiitus on lolli lõks/ 9. jaanuar 2017 10:15
Nii see Sputniku ajupesu üle ilma on alustatud.. Midagi pole uut siin ilma. Pariisi keskuses avati super suur Vene "kultuurakeskus" jne,jne.
m
mees/ 9. jaanuar 2017 10:01

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee