Krimi

Ettevõtja Rein Kilk astub kohtu ette (57)

Toimetas Piret Kütt, 8. jaanuar 2017 10:35
Rein KilkFoto: Arno Saar
Harju maakohtus algab esmaspäeval kohtuprotsess AS-i Pere maksejõuetuse põhjustamises süüdistatava ettevõtja Rein Kilgi (IRL) ja tema nelja kaassüüdistatava üle.

Koos Kilgiga astuvad kohtu ette süüdistatuna AS-i Pere maksujõuetuse põhjustamises Karl Liivapuu, Kaie Raig ja Neeme Raig ning süüdistatuna sellele kaasaaitamises Kristjan Oolo, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Samal teemal

Lõuna ringkonnaprokuratuuri süüdistuse kohaselt oli AS Pere 2012. aasta veebruaris olukorras, kus aktsiaselts ei olnud võimeline enam täitma oma kohustusi ning AS-i nõukogu liikmed asutasid tütarettevõtte ja tõstsid sinna üle aktsiaseltsile kuuluvad kinnisasjad koos tehase sisseseadega ning kaubamärgid.

Samas jätsid nõukogu liikmed kindlaks määramata tehingu tingimused ning ei kontrollinud, millistel tingimustel juhatus kinnistud ja kaubamärgid võõrandab ning kas juhatus tagab võõrandajale müügihinna laekumise.

Süüdistuse kohaselt sõlmis aktsiaseltsi juhatuse liige nõukogu otsuse alusel varatu tütarettevõttega kinkelise iseloomuga kinnistute ja kaubamärkide müügilepingu alla vara turuhinna ning ostuhinna laekumist tagamata.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee