Eesti uudised

Kes on aasta naiskodukaitsja ja kaitseliitlane? (13)

Õhtuleht.ee, 7. jaanuar 2017, 21:25
Kristlin Kõrgesaar ja Marko ReiselFoto: Kristjan Prii
Täna kuulutasid Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili ja Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming Haapsalu hotellis Fra Mare välja aasta 2016 naiskodukaitsja, kelleks valiti Kristlin Kõrgesaar Naiskodukaitse Järva ringkonnast ning aasta kaitseliitlase, kelleks on Marko Reisel Kaitseliidu Lääne malevast. Kaitseliidu ülema brigaadikindral Meelis Kiili sõnul oli aasta kaitseliitlast ja naiskodukaitsjat valida väga raske. "Kaitseliit on väga ühtlane ja tugev organisatsioon. Kõik nominendid on eeskujulikud riigikodanikud ja ennekõike kogukonna liidrid. Nad on teistele eeskujud kõige laiemas mõistes" ütles brigaadikindral Kiili. Aasta naiskodukaitsjat Kristlin Kõrgesaa on osalenud paljudes NKK ettevõtmistes, sealhulgas ka organisatsiooni arendamisel. 2016. aastal asutati tema algatusel uus Naiskodukaitse jaoskond. Lisaks on ta Naiskodukaitse uue baasväljaõppemooduli "Ohutushoid" instruktoriks.

Kristlini kireks on sõjalis-sportlikud võistlused. Ka siin on ta tõeline meeskonna hing, ta hoolib ja hoolitseb, tagab, et ettevalmistus oleks laitmatu ning et ka kõige raskematel hetkedel leitaks üheskoos üles viimasedki jõuvarud.

Aasta kaitseliitlase Marko Reiseli eestvedamisel sai Kaitseliit endale juurde uue üksikkompanii, mille väljaõppeürituste ja seltsielu korraldamisega ta aktiivselt tegeleb.

Lisaks on ta tunnustatud riigikaitseõpetaja, innukas langevarjusportlane ning patrullvõistlustel endast kõike välja paneva võitlejana on ta ka ise pannud aluse kunagisele populaarsele patrullvõistlusele "Sügistorm".

Võitjad said auhinnaks pronksist kaitseliitlase ja naiskodukaitsja kujud.
Lisaks said kõik nominendid Kaitseliidu ülema, kaitseministri ning kaitseväe juhataja hinnalised kingitused.

Aasta kaitseliitlast ja naiskodukaitsjat valitakse seitsmendat korda.


REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee