Foto: AFP / Scanpix
Greete Kõrvits 6. jaanuar 2017 20:08
Reality-saate "Celebrity Apprentice" ("Staar-mantlipärija") eelmine saatejuht, Ühendriikide tulevane president Donald Trump kiitis Twitteris ennast ja kritiseeris saate uut vedajat Arnold Schwarzeneggerit. Arnie ei jäänud vastust võlgu.

Kuna USA seaduste järgi ei saa peagi presidendiametit pidama hakkav Trump enam oma telesaadet juhtida, läks "Mantlipärija"-sari filmistaari, ärimehe ja endise California osariigi kuberneri Arnold Schwarzeneggeri kätte. Kuulsused, kes saates osalevad, võistlevad igas osas annetuste eest, mis antakse nende valitud heategevuslikule organisatsioonile. Schwarzenegger, "Terminaatori"-filmide ikoon, saadab võistluse kaotanud osaleja saatest ära lausega "You’re terminated!" ("Oled lõpetatud!"). Trumpi tunnuslauseks oli lihtsalt "You’re fired!" ("Oled vallandatud!").

Asi läks isiklikuks

Trump ei ole uue saatejuhiga rahul. Tema hinnangul oli saate esimese osa vaatajate numbrid tema juhtimisega võrreldes liiga väikesed. Oma Twitteri kontol teatas ta: "Vau. Reitingud on väljas ja Arnold Schwarzenegger on omadega "sohu vajunud" (või hävitatud), võrreldes sellise reitingumasinaga nagu seda on DJT [Donald J. Trump]."

Ta lisas: "Nii palju siis sellest... et ta on filmistaar – ja see on võrdlus 1. Ja 14. hooaja vahel. Nüüd võrrelge teda ja minu 1. hooaega. Aga keda see üldse huvitab, tema ju toetas [John] Kasichit ja Hillaryt." Schwarzenegger on küll vabariiklane, aga ei toetanud Trumpi presidendikandidatuuri ja ütles valimiste eel lausa välja, et esimest korda pärast kodanikustaatuse saamist ei kavatse ta vabariiklaste kandidaadi poolt hääletada. Ilmselt oli Trumpil raske leppida sellega, et tema enda mantlipärija on keegi, kes nii otseselt tema vastane on ja kahjurõõm Arnie vähesest populaarsusest seda suurem.

Arnold ei ole suu peale kukkunud

Schwarzenegger postitas Trumpi tviidi ka oma seinale, kommentaariga "Ei ole midagi tähtsamat kui inimeste töö". Arvatakse, et filmitäht tegi sarkastilise märkuse Trumpi pihta mõttega, et ehk on tulevasel presidendil, kelle töögraafik peaks väga täis olema, oma ajaga parematki teha kui telekat vaadata. Teises tviidis ütles Schwarzenegger: "Soovin sulle edu ja ma loodan, et töötad KÕIGI Ameerika inimeste heaks sama agressiivselt kui oma reitingute heaks."

Uus "Staar-mantlipärija" on võrreldes oma varasema versiooniga kaotanud umbes 40 protsenti oma vaatajaskonnast. Arnold on Trumpist tunduvalt sõbralikum saatejuht, mõjudes hirmutavana vaid siis, kui oma sugulasest kaaskohtunikuga osalejatele arusaamatus saksa keeles mõtteid vahetab. Tulevane president Donald Trump aga leiab jätkuvalt aega Twitteris säutsuda.