Eesti uudised

Taksojuht: toru tungis autosse, pääsesin napilt eluga! (15)

Kristjan Väli, 6. jaanuar 2017 18:09
Foto: Taksojuht Rudolf
“Nagu oleks šašlõkk vardasse aetud,“ kirjeldab kolmapäeva öösel juhtunud avariid taksojuht Rudolf, kelle Opeli läbistas metallteepiire ja  olid vaid sentimeetrite küsimus, et ta vigastada ei saanud. 

Ööl vastu neljapäeva, paarkümmend minutit pärast südaööd sõitis Rudolf Tallinnas Kadriorust tulles  mööda Narva maanteed Tallinna sadamasse klientidele järele. Sisuliselt inimtühjal Hobujaama ristmikul  toimus kokkupõrge – Laikmaa tänava poolt ristmikule sõitev must Mazda sõitis taksole sisse, paisates viimase teepiirdesse, mis sõiduki läbistas.  

Rudolfi sõnul ei oleks tohtinud Mazda üldse seal olla: "Tema tuli Laikmaa poolt. Ei andnud teed, mitte midagi. Lihtsalt sõitis edasi!“ "Seal on bussirida,“ ei mõista taksojuht. Kokkupõrge polnud väga tugev, kuid paiskas takso jäisel teel keerlema nii suure hooga, et isegi teeäärne piire ei peatanud sõidukit. Alles pärast seda, kui takso oli kuus meetrit sõidupiiret endaga kaasa rebinud ning veel pool ringi ümber oma telje teinud, peatus auto lõplikult. Keset teed, ninaga algses liikumissuunas.

Rudolfi sõnul tungis torupiire taksosse tagantluugist ja tuli juhipoolse tagantistuja ukse lingist välja. “Otseselt salongis ei käinud, tuli külgepidi,“ räägib Rudolf. "Seal oleks sentimeetrite ja õnnemäng olnud, et oleks nagu šašlõkk vardasse aetud“.   

Rudolfi sõnul oli Mazdal avariihetkel taksoplafoon peal, kuid pärast avariid korjas juht selle  ära. „Temal olid kliendid peal. Mis oleks siis saanud, kui mina oleks talle sisse sõitnud? Täpselt vastupidi?“ räägib ta. Kuhu ta kliendid läksid? "Ta ütles, et need on tuttavad ja eks nad jalutasid minema!“ räägib Rudolf. “

Tegemist oli siiski õnneliku õnnetusega, sest keegi vigastada ei saanud.“ Seekord läks nagu läks. Sõit jäi vähe poolikuks..,“ kommenteerib esialgsest šokist toibunud Rudolf. "Auto ja pleki jõuab alati osta, tervist aga ei osta ja elu tagasi ei too.“