Eesti uudised

Jõgeva alkoholi kuritarvitajad kainenevad naabermaakonnas (11)

Marvel Riik, 6. jaanuar 2017, 18:08
Viimastel aastatel on Jõgeva arestimajja toodud liialt vähe kinnipeetavaid, mistõttu maja suletakse. Tulevastele alkoholi kuritarvitajatele tähendab see seda, et hommikul võidakse ärgata Tartu või Viljandi kainestusmajas.

Võrreldes teiste Lõuna prefektuuri üksustega on Jõgeva kümnekohalises arestimajas olnud viimastel aastatel liialt vähe isikuid. Kui Tartu arestimajas oli eelmisel aastal umbes 4500 inimest, siis Lõuna prefektuuri teistes üksustes – Võrus, Viljandis, Valgas ja Jõgeval – oli kokku veidi üle 3100 inimese, sealjuures Jõgeval 450–500 ehk 1,5 isikut päeva kohta. Parandamaks suuremate arestimajade teenust, suletakse arestimaja Jõgeval.

Käesolevast aastast on suletud Jõgeval kinnipidamiskambrid ning märtsis suletakse veel kainenemiskambrid, misjärel tuleb isikuid viia kainenema kas Tartu või Viljandi.

„On ilmne, et selline muudatus toob kaasa senisest enam sõidukilomeetreid, kuid see on arukas otsus,“ usub Lõuna prefektuuri politseikapten Helmer Hallik, kelle sõnul ületavad Jõgeva arestimaja ülalpidamise ja palgakulud tulevased transpordikulud.

Seega võivad alkoholi kuritarvitajad, sõltuvalt sündmuskoha asupaigast, veeta öö naabermaakonnas. „Oleme juba mõnda aega iga joobes isiku puhul kaalunud, kas teda ongi üleüldse tarvis paigutada kainenema või saab ta koju peatäit välja magama saata. Edaspidi tuleb seda veelgi kriitilisemalt hinnata, kuid inimesed, kes on ohuks endale või teistele, saavad jätkuvalt politseis end turvaliselt kaineks magada,“ kinnitas Hallik.

Aga kuidas saavad öö naabermaakonna kainestusmajas veetnud isikud tagasi sündmuspaigale, kodupaika? Lõuna prefektuuri politseikapteni sõnul politsei kedagi võõras linnas hätta ei jäta ning kodukohta peaks kergelt tagasi saama. „Seda vajadusel ka patrulli abiga.“

Sama ei tähenda arestimaja sulgemine, et Jõgeva arestimaja sootuks uksed lukku keerab. Kambrite kasutamist jätkatakse vajadusepõhiselt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee